Najpopularniejsze zabawki dla dzieci

zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawki są nieodłączną częścią z dzieciństwa. Każdy z nas miał swojego ukochanego misia, lalkę lub klocki, z którymi nigdy się nie rozstawał. Mimo że od czasu naszego dzieciństwa zabawki wciąż się zmieniają, to niezmienne są uczucia dzieci do nich, które wprost szaleją za wciąż nowymi zabawkami. Jakie są obecnie najpopularniejsze zabawki dla dzieci, nad zakupem, którym warto się zastanowić?

Jakie są najlepsze i sprawdzone zabawki dla dzieci?

Wybierając prezent dla naszego podopiecznego, musimy wiedzieć, że dobra zabawka dla dziecka musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinna być dopasowana do wieku dziecka, bezpieczna, a przy czym dobrze byłoby, gdyby wspomagała wyobraźnię i kreatywność, stymulowała rozwój, a przy tym była ekologiczna.

Popularnymi zabawkami edukacyjnymi są różnego rodzaj gry i klocki, które wpływają na prawidłowy rozwój malucha. Podobną popularnością cieszą się maskotki, które mówią, bardzo często już nawet po polsku. Najsłynniejszą zabawką edukacyjną, o której każdy słyszał i która jest bardzo polecana przez specjalistów, jest mata edukacyjna. Zapewnia ona nie tylko bezpieczeństwo małego dziecka (nie ma w niej małych, łatwych do rozerwania elementów, dlatego brak ryzyka zadławienia się, czy połknięcia części zabawki), ale także w przyjazny sposób działa na jego rozwój angażując do tego wszystkie zmysły. Podobnie działają różne zabawki emitujące dźwięki zwierząt, czy grzechotki. Wiele przedszkoli posiada komplet takich zabawek, dbając o odpowiednią stymulację dziecka i jego zrównoważony rozwój. Wybierając przedszkole, do którego poślemy dziecko, warto zweryfikować czy sale dla dzieci są w odpowiedni sposób wyposażone tak by dziecko mogło bezpiecznie się rozwijać.

zabawki edukacyjne dla dzieci

Starsze dzieci chętnie skorzystają z zabawek, które bardziej odzwierciedlają ich zainteresowania. Nieśmiertelnym hitem dla każdego dziecka są pluszaki. Maskotki są znane od stuleci i były inspiracją dla wielu pokoleń (to właśnie na pluszowych maskotkach wzorował się twórca Kubusia Puchatka). Dzisiejsze popularne misie dostępne są we wszystkich rozmiarach, kolorach i formach. Mogą przypominać zwierzątka lub przybierać postać z bajki. Ich posiadanie pozytywnie wpływa na rozwój empatii u dzieci, a także uspokaja je i pozwala lepiej zasnąć.

Sprawdź ofertę prywatnego przedszkola, które zadba o rozwój dziecka!

Kolejną niezastąpioną formą zabawki są oczywiście lalki. Nie ma dziewczynki, która nie pragnęłaby mieć własnej Barbie. Lalki można do woli przebierać, czesać i odgrywać dzięki nimi różne role. W zależności od osobistych upodobań dziecka można wybrać lalkę, która idealnie wpasowuje się w jego gust. Istnieją przecież Barbie w formie syrenki, księżniczki, sportsmenki, projektantki mody itd. Jest to doskonały wybór na prezent dla każdej małej księżniczki — zawsze możemy mieć pewność, że trafimy w gust, a nasz podarunek sprawi radość na małej buzi.

Chłopcy natomiast (i nie tylko!) z całą pewnością ucieszą się z klocków. Nie ma lepszej kreatywnej zabawy niż budowanie własnego kolorowego świata. Ta zabawka niesamowicie rozwija kreatywność, a także zdolności manualne. Natomiast jeśli nasz mały mężczyzna bardziej interesuje się motoryzacją — nic prostszego. Na rynku jest ogromny wybór różnych zabawkowych pojazdów, zaczynając od wozów strażackich, samochodów osobowych, a kończąc na maszynach rolniczych. Jedynym ograniczeniem jest więc tylko dziecięca wyobraźnia.

O czym warto pamiętać podczas zakupu zabawek?

Bez względu na to dla dziecka, jakiej płci i w jakim wieku kupujemy upominek, musimy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim wybierajmy sprawdzonych producentów. Firmy bez odpowiednich atestów mogą używać do produkcji swoich wyrobów toksycznych barwników, a co gorsza małe elementy zabawki mogą nie zostać dobrze przymocowane, a to grozi zadławieniem, czy zjedzeniem kawałka sztucznego tworzywa, a to może już skończyć się w szpitalu. Na stronie bebe.sklep.pl znajdują się produkty wyłącznie uznanych światowych marek, rekomendowanych przez specjalistów. Wszystkie zabawki sprzedawane do przedszkoli powinny posiadać niezbędne atesty tym bardziej, że od ich jakości zależy zdrowie wielu grup dzieci przez wiele lat. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się w przedszkolach prywatnych zabawki z drewna oraz inne tradycyjne modele, które są wysokiej jakości i zapewniają dobrą zabawę oraz jednocześnie edukując dzieci.

Podsumowując, wybór zabawek jest naprawdę spory i często może przysporzyć nam zawrotu głowy. Jeśli nie wiemy, na co się zdecydować wystarczy zaobserwować lub wypytać, co interesuje nasze dziecko i co sprawi mu największą radość.

Pan Lotto