Nici BARB – jakie efekty można dzięki nim osiągnąć?

narzędzia do szycia ran

Zachowanie pięknego i młodego wyglądu to dla wielu osób bardzo ważna kwestia. Niestety proces starzenia się ciała jest nieubłagany i wraz z kolejnymi latami skóra oraz całe ciało człowieka zaczyna się starzeć i traci swój piękny i młody wygląd. Na szczęście dzięki medycynie estetycznej można w bardzo skuteczny sposób opóźniać ten proces i znacznie dłużej cieszyć się pięknym i młodym wyglądem. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju techniki i metody zwalczania oznak starzenia się, które dzięki nowoczesnym technologiom i stałemu rozwojowi medycyny są obecnie bardzo skuteczne, dyskretne i w pełni bezpieczne.

Jedną z częściej wykorzystywanych technik, która cieszy się sporym uznaniem jest lifting przy pomocy nici BARB. Metoda ta ma bardzo wiele zalet i z tego względu warto wiedzieć czym są nici BARB, kiedy się je wykorzystuje, jak wygląda taki zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać?

Czym są nici BARB?

Nici BARB to nowe i wyjątkowe nici PDO, które posiadają specjalnie opracowany system mikroskopijnych haczyków znacząco zwiększający skuteczność działania tych nici. PDO, czyli polidioksanon, to bardzo mocne syntetyczne włókno, które po pewnym czasie samoistnie rozpuszcza się w tkance, a ponadto nie reaguje z nią w żaden negatywny sposób, przez co jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia.

Nici BARB charakteryzują się znacznie większą grubością w stosunku do tradycyjnych nici PDO, co pozwala uzyskać lepsze efekty po zabiegu. Ponadto występują one w różnych długościach, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nie tylko w rejonie twarzy, ale także na innych częściach ciała. Po wprowadzeniu tych nici zachowują się one podobnie jak mięśnie napinające, czyli podtrzymują one tkanki podskórne, wygładzając skórę i nadając jej jędrności.

Kiedy stosuje się nici BARB?

Zabieg liftingu z wykorzystaniem nici BARB to metoda zalecana osobom po 30 roku życia, również tym, które mają już za sobą inne zabiegi liftingujące i regenerujące. Zabieg ten to idealne rozwiązanie dla osób szukających uzupełnienia kuracji laserowej czy też kuracji wspomagającej w usuwaniu blizn, cellulitu, rozstępów, przebarwień czy też zmarszczek.

Wskazania do zabiegu to także utrata jędrności skóry, jej wiotczenie, utrata owalu i rozmyty kontur twarzy, modelowanie żuchwy, chomiki, opadanie dolnych powiek i łuków brwiowych, wiotczejąca skóra ramion itd.

Metoda ta sprawdza się zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn, a dzięki temu, że nici BARB utrzymują się przez okres 2 lat, finalny efekt pozostaje z nami na bardzo długo.

Jak wygląda zabieg z wykorzystanie tego typu nici?

Zabieg liftingu z wykorzystaniem nici BARB to dość szybka i małoinwazyjna metoda poprawy wyglądu i kondycji skóry. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu iniekcyjnym, miejscowym, co pozwala na komfortowe jego przeprowadzenie bez żadnych znaczących dolegliwości bólowych czy dyskomfortu u pacjenta.

Gdy znieczulenie zaczyna działać, lekarz wykonuje niewielkie nakłucia w skórze. Następnie za pomocą specjalnej igły wprowadza on przez te nakłucia nici BARB, które następnie są zaciągane, czego efektem jest otwarcie i zaczepienie się haczyków w tkankach. Dzięki temu otrzymujemy efekt mechanicznego uniesienia opadających tkanek, czyli tzw. lifting.

operacja

Jakie są efekty takiego zabiegu?

Zabieg podciągania tkanek miękkich Wrocław z wykorzystaniem nici BARB pozwala na uzyskanie znaczących efektów od razu po zakończeniu zabiegu. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia skóry, co jest naturalnym zjawiskiem, które zazwyczaj ustępuje w ciągu maksymalnie kilku następnych dni. Oczywiście nie jest to jeszcze efekt finalny, ponieważ dodatkowo po około 10–14 dniach od zabiegu następuje proces regeneracji kolagenu i elastyny, co dodatkowo potęguje efekt. Dzięki temu skóra znacząco zmienia swój wygląd, ponieważ staje się dużo bardziej jędrna i napięta.

Efekt ten zazwyczaj utrzymuje się nawet do 2 lat, po zabiegu, ponieważ tyle trwa okres utrzymania się nici BARB w organizmie, zanim ulegną one rozpuszczeniu.

Redaktor MK