Nie chcesz spędzać kolejnego weekendu w domu? Sprawdź, gdzie najlepiej się wybrać tej jesieni

wrocław

Po całym tygodniu pracy, szczególnie gdy za oknem zaczyna się słota, spora część z nas ma ochotę zakopać się pod kocem i nadrobić zaległości w oglądaniu seriali.

Zdarza się jednak, że wszystkie seriale są już obejrzane, najciekawsze miejsca w pobliżu domu zwiedzone, a pogoda akurat w ten weekend całkiem sympatyczna. Czy warto siedzieć wtedy w domu? Raczej niekoniecznie… Podpowiadamy zatem, gdzie warto się wybrać, by ten wolny weekend był inny niż wszystkie!

Masz ochotę zobaczyć coś wyjątkowego?

Każdy z nas ma czasem ochotę na zmianę środowiska i poznanie czegoś zupełnie innego. Inne otoczenie. Inni ludzie. Słoneczny dzień w nowej kawiarni, przy nowym smaku kawy, ciastka lub lodów. Z nową osobą. W towarzystwie przewodnika odkrywającego przed Tobą nową porcję wiedzy. W towarzystwie bliskich Ci osób, z którymi masz okazję spędzić wolny czas inaczej niż zazwyczaj. Dlaczego nie?

Wrocław – dlaczego warto go odwiedzić?

Wrocław to jedno z miast cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem. I słusznie! Jeśli jednak nie zdarzyło Ci odwiedzić tego sympatycznego miejsca, poniżej wyjaśniamy Ci, dlaczego warto to jak najszybciej zmienić i przedstawiamy przykłady atrakcji, jakie po prostu musisz zobaczyć.

Wrocławskie krasnale

To właśnie od nich zaczynamy, dlatego, że mogą one towarzyszyć Ci praktycznie przez cały pobyt i zapewne niejednokrotnie wywołają uśmiech na Twojej twarzy. Te niewielkie rzeźby na szczęście w niczym nie przypominają “stylowych” figurek, jakie widujemy w wielu ogrodach. Wręcz przeciwnie, są to malutkie, piękne rzeźby, które przybyły do nas z… naściennych malunków.

Mianowicie w latach 80. na murach pojawiały się antykomunistyczne napisy, które władze sukcesywnie zamalowywali. Z kolei ruch Pomarańczowa Alternatywa wykorzystywał gotowe plamy, malując na nich krasnale. Malunki ostatecznie zniknęły w 2005 roku, lecz krasnale pozostały z mieszkańcami Wrocławia w formie zabawnych figur.

Mostek Pokutnic

Nierzadko można natknąć się na informację o tym, że Wrocław nosi miano “Miasta Mostów”. Jednym z nich jest Mostek Pokutnic. Na nim, według legend, zamykano młode kobiety, które wolały się bawić, niż wyjść za mąż i rodzić dzieci. Miały one dożywotnio zamiatać mostek bez prawa do opuszczania go.

Inne podanie mówi o teście, jakiemu poddawano kobietę posądzoną o czary. Jeśli udawało jej się pokonać most, oskarżano ją o korzystanie z pomocy szatana. Jeśli jednak spadała, była uniewinniona. Niestety jednak upadek i tak wiązał się ze śmiercią… Ponoć podczas spacerów na mostku można usłyszeć zawodzenia kobiet zmarłych na moście. I odgłosy zamiatania…

Fontanna Multimedialna

Zaskakująca liczba 800 punktów świetlnych na tle 300 dysz wodnych musi zrobić wrażenie, szczególnie po zmroku. Wieczorami odbywają się tutaj świetlne spektakle, które przykuwają nieodmienną uwagę mieszkańców i zachwycają przyjezdnych. Jeśli zatem masz okazję zwiedzać Wrocław, nie możesz tego przegapić.

atrakcje wrocławia

Nocleg we Wrocławiu – gdzie warto się zatrzymać?

Po dniu pełnym wrażeń dobrze będzie wypocząć w komfortowych warunkach. W dużym, wygodnym łóżku, po pachnącej kąpieli, w przyjemnie urządzonym pokoju… Niczym w domu. Tak właśnie możesz poczuć się w Hotelu Jasek Premium, który oferuje Ci przytulne pokoje jedno- i dwuosobowe z osobną łazienką.

Jak widzisz, wolny weekend nie musi być nudny. Wystarczy tylko dobrze go zaplanować i zatroszczyć się o miejsce, w którym zregenerujesz się po całym dniu zwiedzania. Serdecznie zachęcamy Cię do skorzystania z oferty polecanego przez nas hotelu, oferującego nocleg we Wrocławiu. Zapoznaj się też z aktualnymi ofertami specjalnymi.

Redaktor MK