O czym wiedzieć podczas tworzenia plantacji truskawek?

truskawka

Stworzenie swojej własnej plantacji truskawek nie należy do bardzo prostych. Tyczy się to w szczególności osób, które nie posiadają doświadczenia w tego typu uprawach i przez jego brak mogą na samym początku popełnić wiele błędów. Dlatego też warto zdobyć jeszcze przed rozpoczęciem tworzenia plantacji zdobyć jak najwięcej informacji na ten temat i wiele zyskać na takim działaniu. Można być bardzo szczęśliwym z takiego podejścia do sprawy i stworzyć uprawę, która doskonale sprawdzi się w swojej roli i której prowadzenie będzie należało do bardzo korzystnych. Odpowiednie podejście do sprawy ma zatem jak najbardziej sens i jest bardzo mocno polecane wszystkim osobom. W dalszej części prezentujemy istotne kwestie oraz przedstawiamy ceny za poszczególne odmiany sadzonek, które dostępne są w Polsce.

Wybór pola oraz typu uprawy

Na samym początku należy wybrać pole, na którym będą rosły truskawki oraz zaplanować typ uprawy. Możliwe są dwa: uprawa polowa albo tunelowa. Obydwie posiadają zalety i wady. Dodatkowo niektóre sadzonki lepiej rosną tylko w jednej z tych typów uprawy. Jest to czynnik, który jak najbardziej warto brać pod uwagę podczas planowania samej uprawy. Można w ten sposób bardzo dużo zyskać na takim działaniu i podejściu do sprawy i można być z takiego podejścia bardzo zadowolonym.

truskawki z uprawy

Bardzo istotny jest również wybór odpowiedniego pola pod uprawę. Jest ono bowiem gwarancją bardzo dobrych plonów. Warto zatem, aby ziemia była odpowiednia pod uprawę truskawek, ponieważ jest to gwarancja czerpania z niej dużego zadowolenia oraz każdego roku bardzo obfitych plonów.

Rodzaje sadzonek i ich ceny

Na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów sadzonek, które rosną w naszym kraju. Nie są zatem konieczne długie poszukiwania, aby znaleźć najlepsze dla siebie sadzonki, które po zasianiu przyniosą bardzo dobre plony w każdej sytuacji. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych odmian, które w dodatku nie są drogie:

  • CLERY – około 1,5 zł za 1 sadzonkę
  • SENGA SENGANA XXL – około 1,5 zł za 1 sadzonkę
  • AMPEL – truskawka wisząca, cena około 12 zł za 1 sadzonkę
  • POLKA – około 1,5 zł za 1 sadzonkę
  • OLBRZYMIA – około 2,2 zł za 1 sadzonkę
  • HONEOYE XXL – około 1,5 zł za 1 sadzonkę

Każda osoba może zatem bez problemu wybierać właśnie spośród tych sadzonek i za ich pomocą stworzyć doskonałą uprawę, która przyniesie duże korzyści i bardzo obfite plony w każdej sytuacji. Przy tym wyżej wymienione sadzonki dostępne są w niskich cenach, a zatem zasianie ich na swoim polu nie będzie bardzo kosztowne. W przypadku zakupu większej ilości można również liczyć na korzystne rabaty, które powodują, że prowadzenie konkretnej uprawy będzie jeszcze przyjemniejsze i korzystniejsze dla każdej osoby.

Zasianie kilku rodzajów sadzonek

Pewnym rozwiązaniem na poznanie pola może być również zasadzenie kilku odmian truskawek. Pozwoli to na poznanie gleby i sprawdzenie, która odmiana najlepiej na niej rośnie. Dzięki temu sama uprawa będzie przebiegała bez większych problemów i będzie bardzo korzystna dla wszystkich osób, które zdecydują się na nią. Będzie można tym samym dużo zyskać na takim działaniu i podejściu do sprawy.

Podsumowanie

Stworzenie uprawy truskawek wymaga zatem sporej wiedzy, ale po jej zdobyciu może być naprawdę proste. Można wszystko bowiem bardzo dobrze zaplanować i sprawić, że prowadzenie plantacji będzie przyjemne. Sadzonki można natomiast kupić po dość niskich cenach.

Pan Lotto