Osłony okienne – Postaw na rolety zewnętrzne

kobieta na balkonie

Jak zasłonić okna? Którą formę osłon wybrać? Która sprawdzi się najlepiej w danym miejscu? Kiedy nadchodzi moment na dobranie do danych pomieszczeń osłon okiennych, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. W tym artykule skupiamy się na roletach zewnętrznych, przybliżając ich charakterystykę i zalety. Są to osłony znacznie różniące się od pozostałych – oto dlaczego warto wybrać właśnie ten typ osłon.

Charakterystyka rolet zewnętrznych

Gdyby spróbować krótko opisać rolety zewnętrzne, można by to zrobić, mówiąc, że są one bardziej zaawansowaną odmianą innych form osłon okiennych. Dlaczego? Ponieważ pod każdym względem działają niezawodnie. Można to zauważyć już na pierwszy rzut oka – rolety zewnętrzne są wyraźnie wykonane z mocniejszego materiału i wydają się stabilniejsze, a jednocześnie bardziej wytrzymałe. Dużą różnicą pomiędzy nimi, a innego rodzaju osłonami jest również to, że ten typ rolet jest instalowany na zewnętrznej stronie okien, a nie w środku pomieszczenia.

Dlaczego warto je wybrać?

rolety zewnętrzneRolety zewnętrzne wykonane są z wysokiej jakości aluminium i mogą posiadać również piankę poliuretanową. Z tego względu są one znacznym utrudnieniem dla potencjalnych włamywaczy, a jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć swój dom, możesz wybrać rolety antywłamaniowe, które będą stanowiły przeszkodę dla intruzów. Z tego względu są to osłony najbardziej bezpieczne i nawet jeśli za dodatkową funkcję będzie trzeba zapłacić więcej, niż za materiałowe plisy, jest to niewątpliwie opłacalne, ponieważ daje gwarancję bezpieczeństwa na lata.
Gruby i solidny materiał rolet zewnętrznych jest nieoceniony również z innych powodów. Osoby mieszkające przy ulicy, w dużych miastach lub osiedlach często nie są w stanie zapewnić sobie takiego spokoju, jakiego pragną po stresującym dniu w pracy. Instalując rolety zewnętrzne, w każdej chwili można je opuścić i odizolować się od hałaśliwych dźwięków na zewnątrz. Jeśli od dawna marzysz o poczytaniu książki w całkowitej ciszy, to rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne.
Rolety zewnętrzne mogą jednak izolować nie tylko hałas, lecz również światło i robią to tak, jak żaden inny rodzaj osłon. Osoby pracujące na zmiany lub lubiące pospać w weekend do południa z pewnością zamontują te osłony w swoich oknach, ponieważ dzięki nim światło słoneczne nie wpada do pomieszczenia. Przydają się również wtedy, kiedy chcesz pospać w dzień podczas przeziębienia, lub jeśli letnim wieczorem chcesz stworzyć w pokoju kinową atmosferę i obejrzeć film w ciemnym pomieszczeniu.

Rolety na pogodę

Rolety zewnętrzne są z całą pewnością idealne również ze względu na swoje działanie w czasie różnych warunków atmosferycznych. Kiedy słońce mocno świeci i grzeje, przebywanie w środku budynku jest męczące. Wystarczy zaciągnąć rolety zewnętrzne i słońce nie będzie miało dostępu nawet do okna, a więc temperatura w pomieszczeniach będzie niższa niż na zewnątrz.
Podobnie sytuacja wygląda podczas zimnych pór roku lub w czasie opadów deszczu i śniegu. Woda nie musi docierać do okien i dzięki temu nie chłodzi ich. To samo zaobserwujemy, jeśli chodzi o dochodzące do okien zimno. Rolety są bardzo szczelne i nie pozwalają zimnemu powietrzu dostawać się do środka pokoju. Jednocześnie ciepło znajdujące się w pomieszczeniach nie ulatnia się. Dlatego poziom izolowania warunków atmosferycznych jest w przypadku tych rolet naprawdę wysoki. Co więcej, dzięki dobrej izolacji można zaoszczędzić na energii cieplnej, której automatycznie potrzeba mniej. Rolety zewnętrzne naprawdę nie mają sobie równych. Warto rozejrzeć się za nimi w sprawdzonych sklepach, np. w firmie Pamir, która nie tylko sprzedaje rolety, ale także produkuje je na konkretny wymiar.

Pan Lotto