Pamiątki, które kupisz tylko w Szczecinie

pamiątki ze Szczecina

Wycieczki i wyjazdy na dłuższy lub krótszy urlop to czas odpoczynku i odkrywania nowych miejsc. Szczecin to miasto, które doskonale nadaje się na kilkudniowy wyjazd z rodziną lub z przyjaciółmi. To ciekawe miejsce o bardzo zróżnicowanych atrakcjach, dzięki czemu każdy znajdzie coś idealnego dla siebie na miejscu.

Jakie miejsca warto odwiedzić w Szczecinie i jakich dań warto spróbować w tym mieście? Sprawdź te informacje oraz zobacz, jakie ciekawe pamiątki ze Szczecina możesz przywieźć dla swoich najbliższych, aby sprawić im radość charakterystycznym podarunkiem z tego miejsca. Dobrze zaplanowany urlop w Szczecinie na pewno będzie niezwykle udany.

Dźwigozaury i paprykarz szczeciński – z czym kojarzy się miasto?

Miasto Szczecin znajduje się nad Zalewem szczecińskim. Jest to miasto portowe, w którym wysoko rozwinięta jest branża morska oraz przemysł rybny. To miasto o bardzo ciekawej architekturze, która łączy w sobie przedwojenne konstrukcje o ciekawych formach, nowoczesne budowle oraz bardzo przemysłowe widoki w okolicach szczecińskiego portu, gdzie królują duże dźwigi do rozładowywania statków dostawami. Dźwigi te popularnie nazywane są dźwigozaurami ze względu na swoje rozmiary oraz kształty, są bardzo charakterystyczne dla tego miasta. 

Szczecin przyciąga wielu turystów ze względu na liczne zabytki zarówno sakralne, jak i świeckie. Liczne muzea, zamki i klasztory oraz bazyliki zachęcają do zwiedzania. Ponadto Szczecin to miejsce, gdzie zjeść można kultowy już paprykarz szczeciński oraz bardzo klasyczne i znane w całym kraju paszteciki szczecińskie. To także miasto, które zachęca do uprawiania sportów wodnych i aktywnego spędzania urlopu. Jest to miasto bardzo zróżnicowane oraz stosunkowo tanie zarówno pod względem noclegu i wyżywienia, jak i atrakcji, które warto odwiedzić. 

Postaw na oryginalne i zabawne pamiątki dla najbliższych

kupowanie pamiątek na targuWyjazd na wakacje to doskonała okazja, aby przywieźć przyjaciołom i rodzinie ciekawe pamiątki. Dla wielu rodzin i grup przyjaciół to wieloletnia tradycja i na szczęście wyjeżdżając na urlop do Szczecina, nie trzeba jej przerywać. W tym portowym mieście znaleźć można bowiem naprawdę szeroki wybór rozmaitych pamiątek, które nawiązują do wieloletniej tradycji tego miasta oraz przedstawiają je w bardzo ciekawy sposób. Znaleźć można pamiątki związane z architekturą i położeniem miasta oraz nawiązujące do jego wieloletniej historii, ale nie tylko. Są także pamiątki z przymrużeniem oka, które nawiązują do kultowych filmów czy cytatów, które powiązane są ze Szczecinem i są obecne w popkulturze od lat, jak na przykład doskonale znany wszystkim bohater polskiej komedii Krzysztof Jarzyna ze Szczecina

W Szczecinie znajdziesz naprawdę szeroki wybór pamiątek. Od tych klasycznych, takich jak breloczki i przypinki, a także magnesy na lodówkę i kubki, które ozdobione są przeróżnymi nadrukami. Zarówno tymi związanymi z portem w Szczecinie, przedstawiającymi szczecińskie dźwigozaury, jak i z ikonicznymi budowlami charakterystycznymi dla Szczecina. Znaleźć można też poduszki, czapki i koszulki, które na pewno będą niezwykle praktyczne i chętnie wykorzystywane na co dzień. Pamiątki ze Szczecina to nie tylko klasyczne gadżety, znaleźć można również te bardziej nietypowe i oryginalne, takie jak kolorowe skarpetki ozdobione nadrukiem paprykarza szczecińskiego, a także bardzo stylowe torby i kosmetyczki oraz biżuteria z kotwicą, rybą czy innym symbolem Szczecina. Bardzo dużą popularnością cieszą się też designerskie i niezwykle modne plakaty z mapą Szczecina lub z bardzo charakterystycznymi dla tego miasta grafikami czy zdjęciami. 

Pan Lotto