Panele szklane – hit czy kit?

W aranżacji domu, a w szczególności kuchni coraz większą popularność zdobywają  szklane panele.
I choć wielu wydaje się, że szkło to materiał, który na pierwszy rzut oka zdaje się delikatny i kruchy – nic bardziej mylnego. Czasem przyjmuje on formę szklanych ścianek, meblowych frontów, a niekiedy nawet podłogi. I nie będzie przesadą, jeśli powie się, że jest on w takich formach nie tylko trwały i praktyczny, ale i bardzo efektowny. Dodaje pomieszczeniom lekkości i blasku, a także optycznie je powiększa. Nie ma wątpliwości, że z sezonu na sezon staje się coraz większym hitem. Za jego wyborem przemawia także szereg zalet i łatwy montaż.

Panele szklane – montaż

Szklane panele służące, jako wykończenie nad blatem, to najczęściej kolejno łączone ze sobą całościowe tafle. Najlepiej w tej roli sprawdza się oczywiście szkło hartowane, które jest bardzo odporne na zmiany temperatury i urazy mechaniczne. Alternatywą dla niego jest jeszcze tak zwany float, a więc idealnie płaski i pozbawiony jakichkolwiek wad czy zniekształceń materiał. Najtańsze jest natomiast szkło zbrojne. Niezależnie od rodzaju, panele szklane montuje się za pomocą specjalnego kleju, śrubami lub przy użyciu profesjonalnych szyn.

Panele szklane – zalety

panele szklane poznań Wśród zalet paneli szklanych z całą pewnością wymienić należy fakt, że w znaczący sposób urozmaicają one wnętrze. Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorystyczna takich zdobień, co sprawia, że praktycznie każdy klient może dopasować kolor do własnych potrzeb. Istnieją również tafle, które na swej powierzchni mają wybraną grafikę – tulipany, palmy, owoce czy warzywa. Mimo takowej, dzięki swemu specyficznemu połyskowi, panele szklane nadal optycznie powiększają wnętrze. Jeśli jednak wolimy mat – i takie rozwiązanie znajdziemy wśród producentów paneli szklanych. Wystarczy przejrzeć ofertę na rynku.

Wspomniana już praktyczność, odporność na zmiany temperatury i urazy mechaniczne, to kolejna zaleta szklanych paneli i ścianek. Dzięki nim mamy pewność, że wydatek na który się zdecydujemy nie pójdzie na marne w kolejnych miesiącach czy latach. Co więcej, taki wybór to również pewność utrzymania kuchni w czystości. Szklane panele nie wymagają on nas wielu zabiegów. Wystarczy jak w przypadku lustra regularnie je przemywać, by zmyć osady z tłuszczu i brudu.

Zaletą, którą trzeba również podkreślić jest fakt, że podobnie jak w przypadku farb kredowych, tak modnych w ostatnich latach, również szkło pozwala na zapisywanie na nim notatek, list zakupów czy poleceń dla dzieci. Niektórzy producenci stawiają bowiem na sucho ścieralność szklanych tafli, dzięki czemu można po nich pisać mazakami suchościeralnymi. Takie rozwiązanie z całą pewnością spodoba się tym, którzy stawiają na nowoczesność i odrobinę szaleństwa w kuchni.

Panele szklane na wymiar

panele szklane w kuchniOczywistym jest, że każda kuchnia jest inna. Różni się ustawieniem mebli, ich rodzajami i rozmiarami. Dlatego decydując się na zamontowanie w niej paneli szklanych , dobrze jest jeśli znajdziemy firmę, taką jak StaGlass z Poznania, która proponuje dostosowanie swych produktów pod wymiar.

Szukając pomysłu na aranżację, razem z profesjonalistami z branży możemy opracować projekt, po czym ustalić konkretne jego wymiary. Produkt będzie wtedy dostępny w odpowiednich dla nas rozmiarach, co znacznie ułatwi proces jego montażu, a my nie będziemy musimy przejmować się niepotrzebnym i ryzykownym przycinaniem tafli.

Pan Lotto