Pianina i fortepiany – jak je przewozić?

przewóz pianina warszawa

Przewóz tak dużych instrumentów jak pianina i fortepiany to nie lada wyzwanie. Są to sprzęty o bardzo dużych gabarytach, których waga dochodzić może nawet do 300 kg, a w dodatku rozłożona jest dosyć nierównomiernie. Kolejnym problemem jest dość nietypowy kształt fortepianu, zatem problemy przy wynoszeniu go z domu lub z bloku mogą okazać się większe niż przy samym transporcie. Jak należycie przygotować się do przewozu pianina lub fortepianu?

Przewóz fortepianów oraz pianin – przygotowanie

Jest to zadanie, które lepiej powierzyć specjalistom. Źle dobrana firma transportowa to katastrofa finansowa, sentymentalna (posiadany fortepian czy pianino często jest dziedziczone po bliskiej osobie), a nawet być może wiążąca się z powstaniem uszkodzeń w pomieszczeniu (np. futryny okna lub drzwi). Przygotowania zatem należy rozpocząć od wyszukania odpowiedniej firmy oraz sprawdzenia opinii na jej temat. Po wybraniu właściwej firmy, należy dokonać wszelkich niezbędnych pomiarów (zmierzyć instrument, wymiary drzwi, ewentualnie wyjścia na balkon, podać wymiary klatki schodowej oraz dokonać innych wymaganych pomiarów). Wszystko to jest niezbędne celem dobrania właściwej metody wyniesienia sprzętu na zewnątrz. Dobór odpowiedniego sposobu w dużej mierze zależeć też będzie od rodzaju naszego miejsca zamieszkania (czy jest to blok czy może dom wolnostojący), gdyż być może konieczne będzie zastosowanie windy samochodowej. Zatrudnieni do przewozu fachowcy muszą ustalić, ile osób jest koniecznych do przeniesienia instrumentu. Jeśli wymagana liczba osób będzie zbyt duża, by zmieścić się na klatce, wówczas stosuje się takie rozwiązania, jak właśnie winda samochodowa. Ważne jest zabezpieczenie w odpowiedni sposób klapy i nóżek. Przy zabezpieczaniu instrumentu, lepiej jest upewnić się, że firma posiada wszystkie niezbędne materiały zabezpieczające i że nie musisz troszczyć się o nie we własnym zakresie, gdyż dobór zabezpieczeń na własną rękę może się skończyć katastrofą. Dlatego, jeśli wystąpi taka sytuacja, lepiej zadzwoń gdzie indziej.

przewóz fortepianu warszawa

Na co należy zwrócić uwagę?

Dodatkowym utrudnieniem może być wiek instrumentu. O ile w przypadku sprzętu świeżo zakupionego o wymianę uszkodzonej części jest łatwiej, o tyle sprawa się komplikuje, gdy mamy do czynienia z instrumentem starej daty. Często części zamienne stają są już niedostępne lub wykonywane jedynie na zamówienie specjalne, co generuje dodatkowe koszty a znalezienie takiej usługi nie zawsze jest możliwe. Wówczas ponosimy niebagatelne straty finansowe. Profesjonalnie przygotowane firmy transportowe posiadają wszelkie niezbędne materiały wykorzystywane w przewozie towarów wielkogabarytowych, w tym np. specjalne pasy ułatwiające przenoszenie instrumentu. Inne przykłady wykorzystywanych sprzętów to różnego rodzaju podkładki, podnośniki, rampy lub wózki transportowe.

Dobór właściwej firmy transportowej to jedno, a nadzór całego procesu przewożenia – to drugie. Chodzi tu o ciężki instrument, który może być naprawdę dużo warty. Dlatego, jeśli masz wątpliwości co do sposobu przenoszenia twojego pianina lub fortepianu, nie bój się zwrócić na to uwagi. Liczy się w końcu wykonie usługi w sposób bezpieczny, bez narażania się na straty. Jednak w przypadku zgłoszenia się do prawdziwych mistrzów swojego fachu, nie ma obawy o takie sytuacje.

Z pomocą przychodzi firma BRODA, zapewniająca przewóz fortepianów i pianin w Warszawie. Firma współpracuje m.in. z Pałacem Prezydenckim oraz firmą Stainway& Sons. Klientami są także szkoły oraz osoby prywatne. Możliwość przewozu oferowana jest nie tylko na terenie Polski, lecz również na obszarze całej Unii Europejskiej.

Pan Lotto