Pielęgnacja włosów suchych i łamliwych

pielęgnowanie włosów

Jeśli chcemy mieć piękne, zadbane i naturalnie wyglądające włosy, w zasadzie każda z nas, niezależnie od rodzaju włosów jakie ma, musi dbać o nie i odpowiednio je pielęgnować.

Kobiety o przetłuszczających się włosach muszą stosować szampony i odżywki jednego rodzaju, natomiast panie o włosach suchych, łamliwych i bardzo delikatnych powinny pielęgnować je przy użyciu szamponów i kosmetyków innego rodzaju.

Co szkodzi włosom suchym?

Włosy suche i łamliwe wymagają szczególnej troski, gdyż bardzo łatwo możemy sprawić, że będą zniszczone, przesuszone i słabe. Po pierwsze warto przede wszystkim zrezygnować z wszelkich suszarek, lokówek, prostownic w wypadku włosów suchych, koniecznie należy wystrzegać się także trwałej i wszelkich chemicznych zabiegów na włosach. Szczególnie częste mycie włosów i suszenie ich przy pomocy suszarki spowoduje, iż będą one jeszcze bardziej łamliwe, a skóra głowy wysuszy się znacznie. Lepiej pozwolić włosom wyschnąć swobodnie, a jeśli koniecznie musimy je wysuszyć (np. z powodu braku czasu) warto suszyć je przy pomocy zimnego, a nie gorącego, strumienia powietrza.

Odpowiednia pielęgnacja

pielęgnacja włosówJeśli mamy włosy suche, koniecznie kupujmy szampony, odżywki i kosmetyki przeznaczone do włosów suchych i łamliwych. Dobry fryzjer powiem nam także, że dzięki odpowiednim składnikom takie kosmetyki nawilżają włosy i skórę głowy, odżywiają je, wzmacniają, odbudowują zniszczoną strukturę włosów i dodają im elastyczności. Szczególnie w lecie należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich odżywek, które uchronią włosy przed wysuszającym działaniem słońca.

Włosom suchym brakuje zazwyczaj witaminy A, warto zatem stosować dietę bogatą w produkty zawierające tę witaminę. Z powodzeniem stosować można także wszelkie domowe sposoby na nawilżenie i wzmocnienie włosów suchych. Świetnie sprawdza się wzmacniająca maseczka wykonana z łyżeczki soku z aloesu, łyżki miodu, łyżeczki oleju rycynowego. Mieszamy wszystkie składniki i taką maseczkę nakładamy na włosy na czas 30-40 minut, a następnie spłukujemy ją, myjąc włosy szamponem. Taką domową, odżywczą maseczkę można stosować 1-2 razy tygodniowo, a włosy staną się miękkie i jedwabiste. Pamiętajmy również, aby wybierać sprawdzone i działające kosmetyki fryzjerskie, polecane przez specjalistów.

Pan Lotto