Podróż autem z psem – zadbaj o jego komfort i bezpieczeństwo!

pies w szelkach do auta

Trudno wyobrazić sobie pozostawienie psa samego podczas dłuższych i krótszych wyjazdów. Psy wymagają sporo zainteresowania oraz opieki, muszą regularnie wychodzić na spacery oraz przede wszystkim są jak członkowie rodziny, dlatego też warto zabierać je ze sobą w podróż. Aby jednak wszystko przebiegło zgodnie z planem, a wyjazd był jak najbardziej komfortowy i przede wszystkim bezpieczny, należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Co jest niezbędne dla każdego psa, aby zapewnić mu bezpieczną podróż autem? Jakie akcesoria warto kupić, aby wycieczka samochodowa przebiegła bez komplikacji? Sprawdź, o czym na pewno nie możesz zapomnieć i zadbaj o swój komfort w trakcie jazdy oraz o wygodę i bezpieczeństwo swojego psa. 

Odpowiednie szelki dla psa to podstawa bezpiecznej podróży autem

Podróżowanie z psem autem może być bardzo wygodne i bezpieczne, jeśli tylko się do tego odpowiednio przygotujemy. O ile na krótkie wyjazdy, na przykład na trasę do weterynarza osiedlowego czy w inne miejsce, które znajduje się w pobliżu, pies może być trzymany na smyczy lub kolanach przez pasażera, tak przy dłuższych wyjazdach takie rozwiązanie na pewno nie będzie komfortowe. Wtedy warto odpowiednio przygotować do wyjazdu nie tylko siebie, ale także zadbać o akcesoria dla swojego pupila, które sprawią, że samochodowa wycieczka będzie dla niego komfortowa oraz przede wszystkim w stu procentach bezpieczna. Aby było to możliwe, niezbędne są między innymi odpowiednie szelki do samochodu. Są one właściwie obowiązkowe, jeśli zależy Ci na komforcie Twojego psiaka w trakcie podróży. Utrzymują go one na miejscu bez nadmiernego uciskania czy powodowania bólu i innych problemów.

Charakterystyka szelek dla psa do auta

Szelki samochodowe to najczęściej klasyczne szelki bezuciskowe, które doskonale współpracują z ciałem czworonoga i idealnie się do niego dopasowują. Nie naciągają się zbyt mocno i często posiadają miękką wyściółkę na klatce piersiowej, dzięki czemu są bardzo wygodne dla psa. Od klasycznych szelek różnią się tym, że są one wyposażone w specjalną przepinkę, którą umieszcza się we wlocie na końcówkę pasa bezpieczeństwa. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, gdzie przypiąć smycz psa, aby ten na pewno był bezpieczny. Długość tej przypinki można swobodnie regulować. Dzięki temu można dostosować ją tak, że pies na pewno nie spadnie z tylnej kanapy podczas jazdy ani też nie zaplącze się w smycz. podróż z psem autem

Szelki pozwolą zadbać o bezpieczeństwo Twoje i psa

Choć szelki dla psa do samochodu są najważniejsze, to nie wszystko co warto dla niego kupić przed podróżą. Bardzo popularne są specjalne kosze i foteliki dla psów, które przypina się do siedzenia i umieszcza w nich czworonoga, aby podczas podróży czuł się bezpiecznie i komfortowo. Jest to rozwiązanie odpowiednie dla małych i średnich psów i można je wykorzystywać zarówno na siedzeniu pasażera, jak i na tylnej kanapie auta.

W przypadku większych czworonogów warto wybrać specjalne maty na siedzenie. Nie tylko chronią one tapicerkę przed zniszczeniem przez pupila oraz przed jego sierścią. Dodatkowo zapewniają one brak ryzyka, że pies spadnie z tylnej kanapy podczas drogi i zrobi sobie krzywdę. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo nie tylko psa, ale także pozostałych pasażerów. Na dłuższe wyjazdy należy także koniecznie zabrać ze sobą miskę podróżną dla psa, jego ulubione zabawki i gryzaki, aby miał się czym zająć i inne akcesoria, z których zwierzak korzysta na co dzień.

Pan Lotto