Podstawowe narzędzia do car wrappingu

narzędzia do car wrappingu

W każdym zawodzie pojawiają się specjalistyczne narzędzia, bez których nie można się obyć by wykonać powierzone nam zadanie. Tak więc specjalistyczne narzędzia przydadzą się również do car wrappingu. Montowanie folii na pojazdach nie należy do najprostszych zadań, dlatego producenci tworzą dedykowane narzędzia do konkretnych rodzajów folii.

Korzystając z dostosowanego do wymagań folii sprzętu – ułatwimy pracę i sprawimy, że stanie się skuteczniejsza. Tak więc wśród podstawowych narzędzi niezbędnych do car wrappingu znajdą się na pewno rękawice, nożyki do nacinania pęcherzy powietrza, rakle, a także profesjonalne pirometry na podczerwień czy inne nożyki posiadające różnorakie zastosowania. Narzędzia do car wrappingu warto kupować u sprawdzonych źródeł. Wysokiej jakości akcesoria doskonale sprawdzą się nawet przy najtrudniejszych powierzchniach.

Rakle

Niezbędnym narzędziem każdego specjalisty car wrappingu jest rakla. Na rynku występuje wiele rakli w zależności od ich zastosowania. Na przykład Rakla Squeegee Pro Flexible jest miękka i elastyczna, dlatego doskonale sprawdzi się podczas aplikacji folii na łukach – na przykład tych znajdujących się na nadkolach czy masce samochodu. Zaś rakla Squeegee Pro – okaże się skutecznym narzędzie podczas aplikacji na powierzchniach płaskich oraz lekko zakrzywionych.

rakle do car wrappingu

Ten produkt jest znacznie twardszy od rakli Squeegee Pro Flexible, dlatego świetnie spiszą się w duecie. Rakla Squeegee Pro będzie dobrym wyborem podczas pracy z foliami naklejanymi na pojazdach, ale też do innych zastosowań – na przykład do aplikacji ściennych. Istnieją też mikro-rakle, takie jak mikro-rakla Avery FleXtreme, która zaprojektowano specjalnie do aplikacji grafik winylowych.

W zestawie Avery FleXtreme znajdziemy dwa aplikatory – mikro-rakla niebieska jest twardsza i służy do nanoszenia folii na wąskich krawędziach i łukach, z gwarancją bezszwowych połączeń. Zaś czerwona, bardziej miękka mikro-rakla stanowi najlepsze narzędzie do nanoszenia folii na wąskie i wklęsłe części samochodu.

Noże do cięcia folii

Podczas aplikacji folii niezbędne są także noże. Najlepszym wyborem są te z ostrzami pod kątem 30 stopni, właśnie takie ostrza umożliwiają precyzyjne cięcia, które są niezbędne w car wrappingu. Dobrym wyborem jest nóż Avery Cutter, który posiada solidną obudowę, niepodatną na odkształcenia.

nóż wrapping

Nóż posiada możliwość odłamywania końcówek, by nóż pozostawał bardzo ostry. Istnieją także nożyki do nacinania pęcherzy powietrza. Oczywiście nawet najlepszy specjalista car wrappingu nakładając folię może zrobić niewielkie bąble powietrza, których należy się pozbyć, by efekt był idealny. Dlatego powstały specjalistyczne nożyki do przecinania pęcherzy powietrza. W ten sposób nawet jeśli na powierzchni pojawią się pęcherze powietrza – z łatwością je usuniemy i uzyskamy świeży efekt.

Inne narzędzia do car wrappingu

Istnieje wiele drobnych narzędzi, które okazują się być bardzo pomocne, a czasami niezbędne podczas car wrappingu. Podczas pozycjonowania grafiki często używamy taśmy, jednak jest prostszy sposób, które nie wymaga używania często kłopotliwej taśmy. Magnesy na przykład Avery Magnets są praktycznymi narzędziami, które okażą się przydatne do pozycjonowania i przytrzymywania grafiki na podłożu. Istnieją także narzędzia takie jak haczyki i kliny do wykończeń przed aplikacją folii lub do demontażu emblematów.

Niezbędnym będą także odtłuszczacze w płynie, które pomogą oczyścić lakierowane powierzchnie. Istnieją także produkty takie jak Avery Dennison Sealant, które służą do zabezpieczenia folii na samochodzie przed czynnikami zewnętrznymi – kurzem, ptasimi odchodami, żywicą z drzew. Warto zabezpieczyć powierzchnię folii dla naszego klienta, by po wyjechaniu z warsztatu mógł bez zmartwień korzystać ze swojego samochodu, a w razie potrzeby – z łatwością zmyć zabrudzenia.

Pan Lotto