Podwójny czy pojedynczy? Który wybrać garaż?

Tak naprawdę do niedawna wydawało się, że postawienie jakiegokolwiek domku na własnej działce, to proces karkołomny i skomplikowany. Na szczęście dziś, dzięki szerokiej ofercie różnego rodzaju małych domków wszystko się zmieniło. I to diametralnie!

Firmy specjalizujące się w produkcji i sprzedaży takowych rozwiązań, proponują między innymi konstrukcje blaszane. I nie należy obawiać się takich przedsięwzięć. Choć większości z nas kojarzą się z mało atrakcyjnymi pomieszczeniami, nie jest to prawdą. Dzięki wielu ulepszeniom i zwróceniu uwagi na walory estetyczne, popularne blaszaki nabrały dziś zupełnie innego kształtu. Do dyspozycji mamy więc nie tylko nowoczesne produkty, ale również charakteryzujące się ciekawymi projektami i wieloma walorami estetycznymi.

Świadczy o tym chociażby oferta firmy CGT – Konstrukcje Stalowe. Dzięki niej możliwym stało się zaprojektowanie własnego domku od A do Z. Przedsiębiorstwo swoim klientom daje możliwość wyboru zarówno wielkości konstrukcji, jak i jej koloru czy spadu dachu. Na indywidualne życzenie montuje też dodatkowe drzwi wejściowe czy otwory okienne. Co więcej, w trosce o zadowolenie wszystkich zainteresowanych CGT – Konstrukcje Stalowe wykorzystuje wyłącznie materiały najwyższej jakości. Dbałość o wszystkie detale, staranność wykonania oraz idealnie wkomponowanie projektu w każdą przestrzeń, to cechy charakterystyczne firmy.

Zalety domków blaszanych

Bardzo dużą zaletą domków blaszanych, szczególnie takich, które postawione mają być na działce jest fakt, że wolne są one od przegrzewania. Coraz więcej producentów tego typu rozwiązań kładzie bowiem nacisk na tego typu kwestie. I nic dziwnego. Wybierając pomieszczenie, które nierzadko postawione ma być w pełnym słońcu, każdemu klientowi zależy na tym, by możliwie jak najbardziej uchronić je przed nadmiernym nagrzewaniem. W końcu to, że w takowym domku najczęściej trzyma się po prostu sprzęty, narzędzia i kosiarki nie zwalnia z obowiązku zapewniania mu minimum komfortu użytkowania. Dzięki sprawnym systemom wentylacyjnym ten problem w większości został jednak rozwiązany.

Co więcej ogromną zaletą domków blaszanych jest również fakt, że są one po prostu tanie. W przeciwieństwie do murowanych czy drewnianych rozwiązań, takowe kosztują o wiele mniej pieniędzy. Są więc pewną oszczędnością. Jak już zostało wspomniane, nie oznacza to jednak, że nie potrafią być ciekawe i po prostu ładne. Nowoczesne projekty biorą pod uwagę walory estetyczne.

Blaszany domek na działce, a pozwolenie na budowę

Poza tym, małe blaszane domki nie wymagają od nas pozwolenie budowlanego. To duże ułatwienie. Zgodnie bowiem z Prawem budowlanym, a konkretnie art. 29, rozdz. 4, pkt 2: „Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500m2 powierzchni działki”.

Zgodnie z powyższym stwierdzić można, że na każde działce, której powierzchnia wynosi do 5 arów można bez większych problemów, a przede wszystkim bez pozwolenia na budowę postawić dwa pomieszczenia gospodarcze, w tym oczywiście blaszane garaże. Ich powierzchnia nie może jednak przekraczać 35 m2. Nie zapominać należy również o tym, że taki fakt trzeba zgłosić do odpowiedniego urzędu. Przy innego rodzaju procedurach i krętych ścieżkach urzędowych, takowa formalność wydaje się być jednak dość prosta. Tu możemy działać od razu. W innych okolicznościach ogranicza nas znacznie więcej.

Pan Lotto