Poznaj ciekawe pomysły na wykorzystanie sklejki

sklejka drewniana

Sklejka to bardzo popularny materiał, który jest szeroko wykorzystywany przez specjalistów z różnych branż. Jest to produkt niezwykle uniwersalny, który daje szereg możliwości i pozwala na naprawdę ciekawe zastosowanie. Nie trzeba być stolarzem z doświadczeniem czy też budowlańcem z ogromną wiedzą, aby móc samodzielnie wykorzystać sklejkę. Do czego nadają się te płyty kompozytowe z obłogów drewna i dlaczego warto z nich korzystać? Jakie możliwości daje nam porządna sklejka i dlaczego jest to materiał, który cieszy się stale rosnącą popularnością? Dowiedz się więcej z poniższego artykułu!

Kreatywny i praktyczny pomysł to podstawa udanej realizacji

Sklejka to materiał drewnopodobny, do którego produkcji wykorzystuje się obłogi drewna liściastego lub iglastego. Najczęściej wykorzystywane do jej produkcji są drzewa, takie jak sosna, buk, olcha czy topola. Jednak, jeśli dobrze poszukać, można znaleźć nieco droższe płyty ze sklejki wykonanej z drzew egzotycznych. Sklejka powstaje poprzez połączenie (sklejenie) ze sobą cienkich arkuszy fornirów. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu poszczególnych arkuszy sklejka jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Sprawia to, że można stosować ją w budownictwie oraz w przemyśle meblarskim. Bardzo często tworzy się z niej ścianki działowe, podłogę opartą na legarach lub na podkładkach płytowych, szafki kuchenne oraz meble biurowe, a także okładziny ścian, podwieszane sufity oraz stopnie i podesty w domach i mieszkaniach oraz budynkach o innym przeznaczeniu. Możliwości jest naprawdę wiele, co znacznie zwiększa popularność płyt sklejkowych.

Poza najbardziej znanymi rodzajami zastosowań, które zostały wymienione wyżej, sklejka może służyć także do innych celów. Obecnie projektanci wnętrz oraz mebli i dekoracji prześcigają się w ciekawych rozwiązaniach w postaci blatów, półek, organizerów czy szaf wykonanych w całości z tego materiału. Ponadto sklejka przyda się do profesjonalnej zabudowy samochodu dostawczego. Jest to rozwiązanie dla każdego, komu zależy na zamienieniu swojego dostawczaka w pojazd bardzo praktyczny i funkcjonalny. Zabudowana sklejką podłoga pozwoli na łatwiejsze utrzymanie czystości nawet podczas transportu mocno brudzących, sypkich produktów. Jeśli chcesz, możesz zdecydować się również na zbudowanie ścian i drzwi. Między ściany auta, a płyty do zabudowy można włożyć dodatkowo materiał izolujący, co pozwoli na utrzymanie odpowiedniej temperatury w aucie, również zimą. Dzięki temu taki samochód będzie nadawał się między innymi do przewożenia roślin, na przykład sadzonek kwiatów i warzyw, czy też różnego rodzaju kwiatów domowych i ogrodowych, które nie są przystosowane do ujemnych temperatur. zabudowa samochodu dostawczego

Postaw na solidne materiały, które pozwolą na trwałe i estetyczne wykonanie

Bez względu na to, czy planujesz wykorzystać sklejkę do zabudowy swojego auta dostawczego, czy w innych celach, warto zdecydować się na sklejkę wysokiej jakości. Dzięki temu będzie ona naprawdę trwała i posłuży przez długi czas. Nie będziesz musiał obawiać się, że płyta okaże się słabo wytrzymała i zniszczy się podczas jej obróbki. Dzięki postawieniu na sprawdzone materiały, będziesz w stanie wykonać zaplanowane konstrukcje bez najmniejszych problemów i jakichkolwiek utrudnień związanych z nieodpowiednią formą czy jakością wybranej sklejki. Warto również rozważyć i dokładnie zastanowić się, jak duże arkusze sklejki będą Ci potrzebne. Dostępne są bowiem zarówno gotowe płyty o standardowych wymiarach, jak i możliwość zamówienia sklejki na wymiar. Dzięki temu bez problemu dopasujesz wielkość arkusza do swoich indywidualnych planów i potrzeb.

Szeroki wybór sklejki bardzo wysokiej jakości zarówno w gotowych arkusza, jak i na wymiar, znajdziesz w ofercie firmy Betulla. To znana i ceniona firma, która oferuje wysokiej jakości produkty, w tym między innymi arkusze sklejki o różnej grubości i wymiarach, a także inne drewniane akcesoria ze sklejki, takie jak na przykład bazy do breloków, podłogi i zabudowy do samochodów dostawczych oraz specjalne etui ochronne. Sprawdź ich ofertę obejmującą sklejki z topoli i brzozy, i zamów wybraną ilość arkuszy już teraz lub zdecyduj się na wysokiej jakości gotową zabudowę dopasowaną do Twojego modelu dostawczego za rozsądną cenę.

Pan Lotto