Prawdziwe SPA dla samochodu, czyli czym jest auto detailing?

czyszczenie auta

Jeśli myślisz, że czyszczeniu, myciu i renowacji podlegają tylko używane auta, to nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo się mylisz. Okazuje się bowiem, że usługi z zakresu tak zwanego auto detailingu – polegającego na dokładnym wyczyszczeniu samochodu na zewnątrz i wewnątrz – dotyczą nie tylko używanych aut, ale i tych, które czekają na nas w salonach. Korzyści przyniosą jednak każdemu. Jeśli chcesz sprawić, że Twój wóz będzie wyglądał jak nowy, zainwestuj w auto detailing, nie zawiedziesz się!

Czym jest auto detailing? To coś więcej niż czyszczenie auta

Auto detailing skupia się na tym, by przywrócić pojazdowi blask, którego dawno nie widziały oczy jego właściciela. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów myjących, które jednocześnie są bezpieczne zarówno dla lakieru, jak i tapicerki, sprawiamy, że Twój samochód nabiera nowych kolorów. Umyjemy komorę silnika i wlewu paliwa, felgi oraz szyby. Nie pominiemy żadnej szczeliny ani zakamarka, obiecujemy. I chociaż proces mycia będzie trwał znacznie dłużej niż zwykła wizyta w myjni samochodowej, to przyniesie też znacznie lepsze efekty. Cała usługa obejmuje tak zwane mycie detailingowe na zewnątrz oraz detailing wnętrza.

Jak wygląda mycie detailingowe?

Jeśli pewne elementy auta nie powinny zostać zamoczone, to przed procesem mycia w ramach usługi detailingu należy je po prostu zdjąć bądź odpowiednio zabezpieczyć przed wodą. Następnie następuje dokładnie mycie auta od zewnątrz bez pominięcia nawet najmniej widocznych powierzchni, jak na przykład ościeża drzwi. Następnie następuje usunięcie wszelkiego rodzaju osadów: rdzy, smoły, gumy, żywicy czy pozostałości po owadach na szybach i elementach karoserii. Kolejny etap to zajrzenie do zakamarków, takich jak na przykład wloty powietrza wnęki, emblematy czy różnego rodzaju listwy. Na koniec, z zastosowaniem sprężonego powietrza, należy osuszyć auto i wszelkie jego elementy, w których mogła pozostać wilgoć. Później następuje czyszczenie wnętrza – odkurzanie, czyszczenie podsufitki, kierownicy, deski rozdzielczej, kanapy, schowków i wszystkich tych miejsc, gdzie mogą zalegać kurz, brud i roztocza. Po osuszeniu można zastosować ozonowanie w celu odświeżenia powietrza.

czyszczenie auta

Auto detailing na myciu się dopiero zaczyna. A czym się kończy?

Mycie auta to nie koniec, a dopiero początek – auto detailing obejmuje bowiem usługi dodatkowe w postaci renowacji lakieru – usuwaniu zarysowań, odprysków, przebarwień, a nawet wgnieceń. Ponadto możemy zabezpieczyć karoserię na przyszłość. Jak to się dzieje? Dzięki nałożeniu na lakier specjalnej warstwy ochronnej (wosku bądź powłoki ceramicznej) opóźniamy proces zanieczyszczania powierzchni wskutek osiadania pyłu czy kurzu.

Auto detailing – nie tylko dla aut używanych

Jeśli wydaje Ci się, że auto, które oglądasz w salonie, wygląda idealnie, ponieważ jeszcze nie było używane, to wyprowadzimy Cię z błędu. Tak naprawdę bez profesjonalnego czyszczenia specjalnymi środkami żaden samochód nie olśni przyszłego właściciela. Jeśli zatem chcesz zwiększyć sprzedaż w swoim salonie samochodowym, możesz współpracować właśnie z nami. Co zyskasz? Profesjonalizm w oczach nabywców i prawdopodobnie większą sprzedaż.

Korzyści z auto detailingu to między innymi:

  • auto jak z salonu, którym zachwycisz wybrankę swojego serca i potencjalnego nabywcę,
  • zadbany samochód, który posłuży Ci dłużej, niż myślisz,
  • komfort użytkowania – w czystym aucie poczujesz się niczym król na tronie,
  • zwiększone bezpieczeństwo – bo auto wyczyszczone od kół po dach to bezpieczne auto, podziw w oczach klientów Twojego salonu samochodowego – nie wierzysz? Sprawdź!

Dane firmy

 Lack Protect Wrocław
Kosmetyka Samochodowa

Adres: ul. Monte Cassino 16B, 51-681 Wrocław

Mail: info@lackprotect.pl

Telefon: +48 602 398 326 , +48 789 312 334

www: Lack Protect – Pielęgnacja aut Wrocław

Pan Lotto