Przegląd maszyn rolniczych – john deere

sklep rolniczy

Praca w polu to ciężkie zadanie. Człowiek już dawno temu wpadł na pomysł stworzenia i wykorzystania maszyn rolniczych służących jako pomoc przy uprawie coraz to większych obszarów rolnych. Maszyny rolnicze zmieniały się i rozwijały przez wieki, osiągając coraz to lepsze rezultaty i zastępując człowieka w znacznie większym zakresie prac polowych. W ostatnich latach obserwujemy kolejny gwałtowny rozwój rozwiązań technologicznych, mających na celu przede wszystkim zwiększenie wydajności i jakości maszyn. Jednym z liderów nowoczesnych rozwiązań wśród maszyn rolniczych jest marka John Deere. Z okazji wchodzącego w intensywny okres sezonu rolniczego przygotowaliśmy przegląd wszystkich maszyn rolniczych sygnowanych logo John Deere. Postaw na jakość i niezawodne maszyny – ciesz się wydajniejszą pracą i większymi możliwościami.

Ciągniki

Jedną z podstawowych maszyn rolniczych, obowiązkowych zarówno w małych gospodarstwach rolnych oraz wielkich, komercyjnych gospodarstwach specjalistycznych jest niewątpliwie ciągnik. Firma John Deere rozumie, jak ogromny wkład w powodzenie uprawy mają odpowiednio dobrane ciągniki, dlatego też jej włodarze nieustannie dbają o rozwój i udoskonalanie technologii będących podstawą ciągników John Deere. W ich ofercie znajdziemy dziś zarówno ciągniki użytkowe i kompaktowe, odpowiednie dla mniejszych gospodarstw, ciągniki specjalistyczne, pozwalające na pracę w nietypowych warunkach, ciągniki średniej wielkości, łączące ze sobą moc ciągników wielkogabarytowych ze zwrotnością ich znacznie mniejszych kuzynów, oraz ciągniki duże, przeznaczone do pracy na ogromnych połaciach terenu. Wszystkie charakteryzuje oczywiście niezwykła wytrzymałość, niezawodność i najwyższej jakości elementy pozwalające na bezawaryjną pracę ciągnika przez cały sezon.

Kombajny

Wśród kombajnów oferowanych przez markę John Deere znajdzie się coś dla każdego gospodarza. Kompaktowe kombajny W330/W440 to przede wszystkim wysoce zaawansowane maszyny z niezwykle prostą obsługą, przydatne przede wszystkim na mniejszych terenach uprawnych. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w kompaktowych kombajnach John Deere pozwalają na uzyskanie czystego ziarna wysokiej jakości niezależnie od tego, czy koszone rośliny są mokre, czy suche. Pracuj, kiedy chcesz – kombajny John Deere na pewno ułatwią ci pracę. Kombajny z serii W to z ulepszona, nieco większa wersja kombajnów kompaktowych, charakteryzująca się wysoką przepustowością, dużym bębnem młócącym oraz możliwością podłączenia listwy domłacającej Booster Bar, dzięki której zyskasz jeszcze wyższą wydajność pracy.

Kombajny z serii T to już maszyny znacznie większe, zapewniające gospodarzowi wszystko, co konieczne do wydajnej pracy na roli. Płynne, z bezpośrednim przepływem masy żniwnej, pozwalające na łagodną obróbkę ziarna oraz słomy, i przede wszystkim szybkie. Z nimi żadna praca w polu nie jest straszna. Większym prestiżem cieszą się jednak w pełni zautomatyzowane kombajny z serii S700, w których praca rolnika ogranicza się już naprawdę do koniecznego minimum.

Na koniec warto przypomnieć jeszcze, że w ofercie John Deere znajdują się również zespoły żniwne, kompatybilne z maszynami John Deere, oferujące wysoką wydajność pracy niezależnie od warunków atmosferycznych.

Opryskiwacze

Wysoka wydajność, maksymalna dyspozycyjność, precyzja wykonywanych zadań i najniższe możliwe koszty eksploatacji. To, co niegdyś brzmiało jak sen każdego rolnika, dziś realizuje się pod postacią opryskiwaczy dostępnych w ofercie marki John Deere. Stabilne i wydajne maszyny pozwalają na szybie pokrycie i spryskanie dużych połaci terenu bez zbędnych strat materiałowych i ryzyka uszkodzenia roślin podczas poruszania się maszyną. Niezawodność to klucz do czasowego wykonywania zadań.

Prasy zwijające

Przegląd maszyn rolniczych John Deere zakończymy na prasach zwijających, bez których żadna praca rolnicza nie miałaby prawa bytu. Skala, w jakiej dziś uprawiane są pola jest nieporównywalnie większa do obszarów uprawianych jeszcze kilkanaście lat temu. Wiązanie słomy ręcznie wymagałoby zatrudnienia ogromnej ilości ludzi. Wydajne i szybkie prasy zwijające wykonują zadanie niemalże samodzielnie.

Nie sposób wymienić wszystkich maszyn rolniczych oferowanych przez John Deere. Marka ta pokazuje nieustannie, że nawet na światowym rynku nie ma sobie równych. Kombajny, ciągniki, sieczkarnie, prasy, opryskiwacze, kosiarki – wszystko czego potrzebuje rolnik zebrane w ofercie jednej, niezawodnej firmy. Ich motto to wygodna praca na uniwersalnym sprzęcie. Więcej charakteru. Większa moc. Większa szybkość. Z John Deere możesz liczyć na znacznie więcej.

Pan Lotto