Przyszłość prezentacji – wizualizacje 3d

Wizualizacje 3d

Wizualizacja produktowa 3D jest coraz popularniejszym sposobem prezentowania obiektów architektonicznych, wnętrz i przedmiotów.

Skuteczna prezentacja

Metoda ta jest doskonałym rozwiązaniem dla projektantów szczególnie dlatego,że można za jej pomocą zaprezentować dany projekt z różnych płaszczyzn a ponadto taka prezentacja umożliwia zabranie  odbiorcy  na tzw. wirtualny spacer . Podczas tej wędrówki można dokładnie obejrzeć obiekt z różnych perspektyw.Ponadto umożliwia to wywołanie w odbiorcy  wrażenia  identycznego  jak to odczuwalne  podczas rzeczywistego spaceru. Metoda wizualizacji 3D umożliwia zaprezentowanie przestrzeni z różnych płaszczyzn a ponadto ukazuje prezentowany obiekt w taki sposób, aby oddać jego rzeczywisty wymiar. Dodatkowym atutem jest możliwość dokonywania zmian na każdym etapie tworzenia projektu w celu udoskonalenia go w fazie końcowej, tak aby był zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Coraz więcej firm przygotowuje taki rodzaj prezentacji dla swoich Klientów jest to metoda bardzo nowatorska, dzięki niej mamy możliwość zaprezentowania istniejącego już projektu bądź tego, który obecnie jest w fazie kreacji i prezentacji  na każdym etapie tworzenia.

Przygotowywane trójwymiarowej wizualizacji wykonywane jest w oparciu o dokładne dane i parametry po to aby w pełni oddać rzeczywisty projekt – oczywiście jest on proporcjonalnie dostosowywany do narzędzi na których jest prezentowany.

Do prezentacji 3D wykorzystuje się najnowocześniejsze techniki i programy do tworzenia grafiki w tym formacie. Tworzenia wizualizacji trójwymiarowej składa się z kilku etapów.Pierwszym z nich jest modelowanie trójwymiarowe.Polega ono na przekształcaniu obiektów w trójwymiarowe bryły geometryczne Ten rodzaj tworzenia projektu jest jedną z najnowocześniejszych obecnie metod tworzenia. W modelowaniu wykorzystywana jest  także technika 2D jednak z pewnością trójwymiarowe prezentacje wkrótce ją zastąpią ponieważ są doskonalsze. Zachęcamy do współpracy z profesjonalnymi agencjami, które zaproponują optymalne rozwiązanie dla Państwa firmy. Od siebie możemy z czystym sumieniem polecić markę The Frame.

W projektowaniu 3D kluczowe znaczenie ma szybka transmisja danych a cały proces tworzenia prezentacji uzależniony jest od mocy sprzętu komputerowego oraz nowoczesnych technik zapisu i przetwarzania danych trójwymiarowych.

zaawansowane wizualizacje 3d

Rozwój technologii 3d

Szybki rozwój nowoczesnych technologii i związane z nim udoskonalenia w systemach  komputerowych spowodowały,że wizualizacje 3D stały się coraz bardziej popularne a do ich wykonania zazwyczaj używa się popularnego oprogramowania – CAD.

Obecnie modelowanie w formacie 3D jest dostępne w każdej aplikacji CAD. Warto wspomnieć,że prezentacje 3D wymagają właściwego zapisu wszystkich etapów tworzenia modelu.Główną technika wykorzystywaną do tego zapisu są tzw.siatki wieloboków. Są to trójwymiarowe trójkąty lub czworokąty połączone ze sobą – tworzące określoną formę.Taka forma zapisu jest doskonałym rozwiązaniem a to dlatego, że jest prosta i łatwa do przekształcenia.Szczególnie istotne jest to podczas tworzenia projektów w budownictwie i architekturze.

Jedynym minusem jest to, że nie nadaje się do odwzorowywania obiektów niewielkich – w przypadku których niezwykle ważna jest dokładność pomiarowa. Aby zaprezentować obiekty małe przy tworzeniu tego rodzaju prezentacji wykorzystuje się programy przeznaczonego do tworzenia geometrycznego NURBS. Program ten służy do wykorzystania matematycznego zapisu powierzchni i krzywych. To rozwiązanie jest stosowane do wykonywania prezentacji drobnych elementów konstrukcyjnych min.w jachtach.

Kolejną nowoczesną technologią umożliwiającą prezentację projektowanych obiektów jest technologia BIM. Ta technika polega na tworzeniu modelu trójwymiarowego. Technika BIM wymaga spójności wszystkich elementów konstrukcji budynku .Dotyczy to elementów architektonicznych,konstrukcyjnych i wszystkich innych  instalacji ,które są odwzorowywane zgodnie z ich rzeczywistym kształtem i wielkością – obraz projektu  jest dostosowany do narzędzi na których go prezentujemy.

Modelowanie trójwymiarowe jest głównym narzędziem, które umożliwia połączenie prezentacji obiektu wraz z innymi przedmiotami przestrzennymi.

Dzięki jego wykorzystaniu zyskujemy możliwość połączenia wielu elementów składowych i tworzenia spójnej wizualizacji przestrzennej z uwzględnieniem najdrobniejszych nawet detali.

Obecnie modelowanie trójwymiarowe jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym do wykonywania prezentacji międzybranżowych. Jeżeli są Państwo zainteresowani

 

Pan Lotto