Ślub i wesele bez fotografa? Nie ma mowy

ciekawe fotografie ślubne

Dla Młodej Pary ślub to dosyć wyjątkowe wydarzenie. Gdy musimy zorganizować obojętnie co wyjątkowego zależy nam na perfekcyjnym wykonaniu. Jak każdy powszechnie wie czas mija dosyć szybko i dzień ślubu także się szybko kończy, a co za tym idzie pozostają po nim tylko wspomnienia i właśnie fotografia ślubna oraz nagrywane filmy. Skupmy się na zdjęciach. Co powinniśmy zrobić by były one pamiątką na całe życie i by były tak piękne, że z dumą będziemy je wszystkim prezentować? Musimy odpowiednio wybrać fotografa, który wykonana na, fotografię ślubną.

Odpowiedzialność ze strony fotografa ślubnego

Fotograf wbrew pozorom na weselach ma ogromną odpowiedzialność. Nie jest to typowa sesja, którą w razie potrzeby możemy powtórzyć. Ślubu i wesela nie powtórzymy, dlatego wszystko musi się udać za pierwszym razem. Fotografia ślubna powinna być niezwykle precyzyjna. A efekt fotografii ślubnej powinien zaskakiwać oraz budzić podziw. Przed wyborem fotografa bardzo dobrze jest popytać się znajomych. Nie ma nic lepszego niż fotograf sprawdzony. Pokazanie zdjęć ślubnych danego fotografa może okazać się strzałem w dziesiątkę. Także ważna jest kwestia współpracy z fotografem. Czy to podczas ślubu czy już w czasie wesela. Gdy wykonuje zdjęcia grupowe czy Pary Młodej musi fotograf często nas przestawiać. Nie ma w tym nic złego, jednak przestawianie to powinno być jak najmniej widoczne. Wręcz powinien oczekiwać momentów, które są godne ich uwiecznienia.

fotografia ślubna

Plener a sala weselna – podstawowe różnice

Fotografia ślubna zdecydowanie różni się jeśli chodzi o miejsce. Zupełnie inaczej wygląda ona na ślubie, inaczej na weselu, a jeszcze inaczej w plenerze czy studio podczas sesji zdjęciowej. Dobry fotograf powinien się sprawdzić w każdej scenerii. Przed wyborem fotografa powinniśmy dokładnie przejrzeć jego portfolio. Gdy w nim znajdziemy wiele przeróżnych par możemy mieć pewność, że miał za sobą już kilkanaście zleceń. Warto zwrócić uwagę czy pary te nie mają wszystkie takich samych pozycji. Gdy tak jest nie powinniśmy decydować się właśnie na tego fotografa. Różnorodność i szeroka gama pomysłów jest priorytetem w tej branży. Przejrzenie for internetowych także może się okazać pomocne.

Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru fotografa?

Wypowiedzi na forach należy czytać z pewną ostrożnością. Pamiętajcie konkurencja nie śpi. Można się nimi jednak zasugerować, lecz wyrocznią powinny być tylko i wyłącznie nasze indywidualne oczekiwania oraz indywidualne gusta. Po dokładnym przeanalizowaniu powinniśmy zrobić sobie listę wybranych fotografów i dowiedzieć się czy mają wolny termin. Jeśli odpowiedź jest twierdząca powinniśmy umówić się z nimi po kolei na spotkania. Każdy z fotografów powinien na spotkanie wziąć ze sobą portfolio. My z kolei powinniśmy przygotować listę pytać, które chcemy każdemu z nich podczas pierwszego spotkania zadać. Wybór fotografa jest wyborem bardzo ważnym i jednocześnie wyborem bardzo trudnym. Powinniśmy na niego poświęcić trochę czasu. Nie może to być z naszej strony decyzja spontaniczna. Decyzji ważnych w żadnym wypadku nie podejmuje się spontanicznie.

Pan Lotto