Sposób na małą i dużą łazienkę

Domowe pomysły aranżacyjne z reguły skupiają się na pokojach typu: salon, jadalnia, sypialnia, biuro czy pokój dziecięcy. Dużą uwagę zwraca się również na kuchnię. Najrzadziej myśli się niestety o łazience. A to ogromny błąd, bowiem większość gości ocenia nas po jej wygładzie.

A my sami, po długim dniu w pracy w tym właśnie pomieszczeniu najczęściej się relaksujemy!

Największym dylematem jest rzecz jasna wielkość łazienki…

 

Wady małych i dużych łazienek

Duża łazienka, to oczywiście większy koszt aranżacyjny – co tu dużo mówić. Poza tym, bardzo często okazuje się, że takowa jest po prostu zbyteczna. Domowników jest zbyt mało, by mogli efektywnie z niej korzystać. Co więcej, pomieszczenia tego rodzaju z reguły nie są przytulne. A przecież każdy z nas w trakcie relaksacyjnej kąpieli chciałby czuć się komfortowo. Niestety – na nic zda się gorąca woda i pachnąca piana, jeśli niezagospodarowana przestrzeń dookoła i puste ściany wprowadzą nieprzyjemny nastrój.

Jasna łazienkaZ kolei mała łazienka jest problematyczna z innego powodu. Jeśli do wykorzystania mamy naprawdę niewielką przestrzeń, wszystko co powinno się w niej znaleźć – dość trudno rozmieścić. Często trzeba na przykład zrezygnować z wanny na rzecz prysznica. Tak, by wygospodarować choćby niewielki, dodatkowy kawałek podłogi. Poza tym, brak możliwości swobodnego poruszania się zazwyczaj wymusza na nas ubieranie się lub czesanie w pokoju sąsiednim.

Zalety małych i dużych łazienek

Przechodząc do zalet z pewnością trzeba przyznać, że duża łazienka, to pełna swoboda aranżacyjna. W takich pomieszczeniach możemy decydować się na wolnostojącą wannę na samym środku lub dwie umywalki. Co więcej, jeśli tylko chcemy możemy umieścić w środku ciekawe designerskie krzesło, a nawet fotel. Ogromna przestrzeń, to też oczywiście wielka wygoda i komfort podczas zabiegów pielęgnacyjnych. W takiej łazience bez żadnego problemu możemy się jednocześnie wykąpać, nałożyć makijaż, uczesać czy po prostu ubrać.

Mała łazienka zachęca przytulnością. Już samo napełnienie wody do wanny powoduje, że robi się w niej przyjemnie ciepło. Z łatwością możemy się więc w takim pomieszczeniu wygrzać i zrelaksować.

Jak  skutecznie i szybko zniwelować wady wyżej wymienionych?

Kolorowa łazienkaO ile zalety małych i dużych łazienek powinny wszystkich uspokoić, o tyle ich wady już niekoniecznie. Na szczęście jest na to rada. Co można zastosować w małej łazience, aby optycznie ją powiększyć? A co w dużej, żeby też była przytulnym miejscem? Świetnym pomysłem mogą być fototapety do łazienki, panele szklane lub obrazy na szkle.

Fototapeta z krajobrazem lub ciekawym motywem daje niesamowite wrażenie obecności w danym miejscu. Dzięki niej przestrzeń naturalnie się powiększa. A kupiona w profesjonalnym sklepie takim jak magicandstyle.com idealnie posłuży w wilgotnym miejscu. Samoprzylepna i przeznaczona do kuchni i łazienki, jest doskonale zabezpieczona przed blaknięciem. Poza tym, jej wysoka jakość sprawia, że można mocować ją nawet na kafelkach. Jest to idealna opcja dla tych, którzy co jakiś czas lubią zmieniać wystrój.

Z kolei panele szklane i obrazy na szkle umieszczone w łazience o dużej powierzchni, przyjemnie ją wypełnią. A z racji tworzywa z którego są wykonane, w wilgotnych warunkach bez problemu zachowają swoją pierwotną formę. Jeśli dodamy do tego ciekawy mebel łazienkowy, całość zmieni się natychmiast.

Pan Lotto