Terapia alkoholowa wykorzystująca esperal – Jak działa?

Poszukując terapii, które mogłyby wspomóc cały proces leczenia choroby głównej często sięgamy po sprawdzone rozwiązania, które pomimo upływu lat nie tracą na popularności. Podobnie jest z Esperalem, który pomimo upływu lat wciąż jest wsparciem terapii choroby alkoholowej dla wielu osób. Czy słusznie? A mówiąc ściślej: czy Esperal to relikt farmaceutycznej przeszłości czy może ponadczasowy środek o dużej skuteczności?

Cała prawda o terapii Esperalem

O Esperalu można pisać wiele ale na pewno nie to że nie jest skuteczny. Przy czym tutaj skuteczność trzeba rozpatrywać pod pewnym kątem. Samo zaszycie się nie leczy alkoholizmu a więc choroby podstawowej tak więc zdając się jedynie na substancję o nazwie Disulfiram nie możemy osiągnąć długotrwałego sukcesu. Z tego powodu wciąż podstawowym wyborem w leczeniu powinna być terapia psychologiczna czy mityngi AA. Oczywiście do tego wszystkiego trzeba mieć jeszcze bardzo dużo silnej woli oraz wiele motywacji do walki. W takim razie gdzie tu miejsce na „wszywkę”?

Esperal posiada jednak swoje zastosowanie w takiej terapii. Nie ma żadnych przeciwwskazań aby połączyć działanie odstraszające od alkoholu Esperalu z różnymi terapiami leczącymi a przynajmniej próbującymi leczyć główną przyczynę sięgania po kieliszek. W tym sensie środek ten jest pewnym uzupełnieniem czy też wentylem bezpieczeństwa , który daje w miarę spokojną głowę pacjentowi, który nie ma do siebie zaufania pod względem abstynencji. W Polsce polecamy zabieg wszycia Esperalu w Warszawie – miejsce przyjazne pacjentom, które gwarantuje bezpieczeństwo oraz dyskrecję.

Czy Esperal jest bezpieczny

Pozostaje jeszcze kwestia tego kto może sięgnąć po takie rozwiązanie. Kwalifikację do zabiegu zawsze przeprowadza lekarz jednak zasadniczo zdrowy człowiek nie powinien mieć problemów z jej uzyskaniem. Warunkiem koniecznym jest jednak mocna motywacja w kwestii utrzymania abstynencji i bycie świadomym takiego kroku. Jeśli pacjent nie jest uczulony na Disulfiram ani nie posiada złego stanu ogólnego czy niewydolności organów takich jak wątroba czy nerki to najprawdopodobniej będzie mógł skorzystać z działania Esperalu. Sam zabieg jest prosty, mało inwazyjny i już kilka dni po nim praktycznie nie czuć, że przeprowadzana była jakaś interwencja. Co ważne sama wszywka nie ogranicza ruchów ani naturalnej aktywności człowieka. Życie z Esperalem jest takie samo tylko z tą różnicą, że bez alkoholu.

Pan Lotto