Transport fortepianu – samodzielnie czy z pomocą firmy?

transport pianina

Przewóz danych sprzętów czy mebli wydaje się łatwym zadaniem. Wystarczy je przecież włożyć do samochodu, przewieźć i wyciągnąć z samochodu. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z przewozem dużych przedmiotów, takich jak instrumenty czy instalacje mogą sobie to zadanie wyobrażać właśnie w taki sposób.

W rzeczywistości jednak jest to znacznie bardziej skomplikowane. W tym artykule napiszemy o tym, dlaczego warto skorzystać z usług firmy przewożącej fortepiany, kiedy jest taka potrzeba. Dowiesz się, z jakiego powodu przewiezienie fortepianu wymaga fachowej nad nim opieki.

Fortepian nowy czy stary?

Bardzo ważnym czynnikiem decydującym o tym, w jaki sposób umiejscowić pianino podczas transportu, jest wiedza na temat konkretnego modelu. Nie każdy instrument jest taki sam. Czym się one od siebie różnią? Oczywiście budową, która jest z kolei zależna od daty zaprojektowania danego fortepianu.

Fachowcy firmy przewożącej fortepiany mają doświadczenie w transporcie bardzo różnych instrumentów i orientują się, jakie są pomiędzy nimi różnice. Tym samym wiedzą, w jaki sposób podejść do konkretnego zlecenia. Dokładne sprawdzenie wszystkich elementów fortepianu oraz zapoznanie się z informacjami na jego temat daje fachowcom pełny obraz danego zadania.

Z całą pewnością inaczej należy podejść do starego fortepianu, a inaczej do nowego. Ten pierwszy wymaga szczególnej delikatności ze względu swojego wieku – jest on naturalnie bardziej narażony na szybkie zniszczenia. Nowy fortepian jest bardziej wytrzymały, lecz również ma swoje wymagania, które firma przewozowa szybko dostrzega.

Profesjonalna i sprawna usługa

Przewożenie fortepianu przez fachową firmę jest również znacznie bezpieczniejsze dla samego instrumentu niż przewożenie go na własną rękę. Doświadczenie i opracowane rozwiązania pomagają ekipie przewozowej pakować, ładować i przewieźć, a następnie wypakować fortepian bez żadnego uszczerbku.

transport fortepianu

Jest to praca sprawna, wykonana z uwzględnieniem wszystkich elementów instrumentu. Warto pamiętać, że fortepian składa się z wielu małych części oraz że każdy model ma inną wielkość. Dlatego każdy z nich trzeba wynieść w odpowiedni sposób, czyli tak, aby nie uszkodzić instrumentu i aby pracownikom niosło się go wygodnie, bo od tego zależy powodzenie całej operacji.

Usługa przewożenia fortepianu jest profesjonalna również dlatego, że obejmuje użycie odpowiednio przystosowanych do tego instrumentu ramp, pasów i innych materiałów, dzięki którym przenoszenie jest łatwe i bezpieczne zarówno dla pracowników, jak i dla fortepianu. Fachowcy wiedzą również, w jaki sposób najlepiej przetransportować instrument z danego miejsca. Ocenią, czy można użyć do tego windy (należy pamiętać o wadze całego fortepianu) czy lepiej znosić go klatką schodową bądź wykorzystać jeszcze inne rozwiązanie, w zależności od budynku, w którym fortepian się znajduje.

Fachowy przewóz fortepianów

Nie można zapomnieć również o sposobie przenoszenia instrumentów i wykorzystywaniu ciała w odpowiedni sposób. Zamawiając usługi profesjonalnej firmy, oszczędzisz zdrowie swoje i bliskich bądź znajomych, którzy prawdopodobnie pomagaliby Ci w tym zadaniu. Ekipa przewozowa wie, w jaki sposób wykorzystywać poszczególne mięśnie i jak przenosić ciężar, aby nie nabawić się łatwo kontuzji.

Warto pamiętać, że fortepian to instrument bardzo ciężki – może ważyć od ok. 100 kg do kilkuset kilogramów – i problematyczny podczas transportu, dlatego powierzenie tego zadania profesjonalnej firmie jest najlepszym wyjściem. Nie zapominajmy, że oprócz wyniesienia i wniesienia istotne jest również odpowiednie ułożenie instrumentu w czasie jazdy samochodem. Fachowcy zrobią to w taki sposób, że Twój instrument dotrze w odpowiednie miejsce w nienaruszonym stanie.

Pan Lotto