Usuwanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego

jak-pozbyc-sie-zmarszczek

Jest to najbardziej zbliżona do naturalnej metoda, dzięki której mamy możliwość odmłodzić swoją skórę. Gdy nasze policzki opadają, a skóra wygląda na suchą i bezbarwną, warto zdecydować się na taki zabieg. Kwas hialuronowy bowiem występuje naturalnie w skórze i wraz z wiekiem po prostu zanika, jest go mniej. Usuwanie zmarszczek dzięki zabiegowi, w którym wstrzykiwany jest ów kwas, jest bardzo skuteczne, choć zabieg trzeba co jakiś czas powtarzać. Substancja, którą wstrzykuje się w skórę, jest sztuczna, więc nie dostaniemy żadnego uczulenia ze względu na jej skład po zabiegu. Zabiegi medycyny estetycznej powinny być wykonywane przez doświadczonych specjalistów.

mloda-twarz

Kwas hialuronowy – co to właściwie jest?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze, nadając jej twardość i sprężystość. Dzięki niemu nasza skóra jest odpowiednio nawilżona. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za wiązanie wody w naszej skórze. Jednak w ciągu upływu lat ilość kwasu hialuronowego, jaki występuje w naszej skórze, zmniejsza się. Skóra staje się wtedy cienka, mniej nawilżona i jej stan dodaje nam lat. Skóra jest też często opadnięta. Kiedy jesteśmy dziećmi, mamy w skórze o wiele więcej kwasu, niż jak mamy już trzydzieści lat.

Jak wygląda taki zabieg?

  1. Przed samym zabiegiem na skórę nakłada się krem mający na celu znieczulenie miejsc, w które zostanie wbita igła.
  2. Sam zabieg jest krótki, trwa około pół godziny.
  3. W wybrane miejsca skóry wprowadza się igłę, która rozprzestrzenia kwas hialuronowy powodując, że zmarszczki zostają wypełnione, powraca nam dawny wygląd skóry.
  4. Po wszystkim, możemy spokojnie wrócić do domu czy do pracy.

Taki zabieg możemy powtarzać co kilkanaście miesięcy, zależy w jakim gabinecie został wykonany i jak funkcjonuje nasza skóra. Istnieją oczywiście efekty uboczne, jest ich kilka i najczęściej znikają one po niedługim czasie. Takim efektem ubocznym jest na przykład obrzęk skóry twarzy, sińce w miejscach ukłucia, zaczerwienienie czy swędzenie.

Dla kogo taki zabieg może być niewskazany?

Zabiegowi nie mogą się poddać kobiety będące w ciąży i karmiące piersią. Jeżeli mamy zapalenie skóry, obojętnie czy poważne, czy w stopniu lekkim, również nie możemy wykonać zabiegu usuwania zmarszczek tą metodą. Ludzie chorujące na choroby nowotworowe również nie mogą korzystać z tej usługi.

Co jest najważniejsze?

Przed wykonaniem zabiegu konieczny jest wywiad z kosmetyczką. Osoba, która będzie nam wykonywała zabieg, musi wiedzieć, czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania zabiegu. W takim wywiadzie nie możemy pominąć żadnego elementu, który mógłby być przeszkodą. Ważne jest również, żeby zapoznać się z głównymi przeciwwskazaniami do wykonania takiego zabiegu. Należy także pamiętać, że po wykonaniu zabiegu nie można pójść na solarium, ani do sauny. Wszelkie ekstremalne temperatury są zabronione, wywołuje to nieprzyjemne efekty zabiegu kwasem hialuronowym. Na jakiekolwiek inne zabiegi nanoszone na skórę twarzy powinniśmy poczekać około trzech tygodni.

Pan Lotto