W jaki sposób przeprowadza się usuwanie prusaków z domu?

karaluch

Karaczany to owady wywodzące się z Chin, które w Polsce występują jako owady synantropijne, które chętnie osiedlają się w mieszaniach oraz w piekarniach. Mogą osiągać długość 10-13 mm, występują gromadnie, a ich samodzielne zwalczanie może okazać się prawdziwą udręką.

Domowe sposoby często nawet mimo regularności ich stosowania są niewystarczające. Prosaki chowają się w niedostępnych oraz niewidocznych miejscach dlatego ich fizyczne wytępienie jest bardzo trudne.

Jeśli w naszym mieszkaniu lub w miejscu naszej pracy pojawią się szkodniki warto jak najszybciej zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się dezynsekcją. Dzięki odpowiednio dobranej technice usuwania owadów będziemy mogli w krótkim czasie pozbyć się szkodników.

Metody walki z prusakami i karaluchami

Zarówno prusaki, karaluchy jak i inne owady, które są często spotykanymi szkodnikami domowymi są zdolne szybko nabywać odporność na stosowane środki domowe. Zwlekanie ze skorzystaniem z usług profesjonalistów może doprowadzić do znacznego zwiększenia się liczebności owadów co jeszcze bardziej utrudni ich wytępienie.

Warto wybrać pomoc firm zajmujących się dezynsekcją pluskw, które pozwolą usunąć problem raz a skutecznie. Wśród najpopularniejszych metod stosowanych przez profesjonalistów można wyróżnić żelowanie, opryskiwanie oraz zamgławianie.

Są to techniki najczęściej stosowane, których działanie jest skuteczne i jednocześnie nie wymaga wielokrotnego powtarzanie. Żelowanie polega na rozmieszczeniu w miejscach, w których zauważono pojawiające się owadów kropli owadobójczego żelu.

Stosowana substancja ma również działanie wabiące, dlatego prusaki i karaluchy chętnie wyjdą z kryjówek. Owady po kontakcie z substancją wracają do swoich kolonii roznosząc dalej truciznę. W ten sposób możemy niewielkim kosztem pozbyć się całej populacji.

karaluch

Owady takie jak karaluchy czy prusaki są problemem nie tylko estetycznym. Są one zdolne do przenoszenia wielu chorób wirusowych czy bakteryjnych, które mogą wywoływać wśród osób przebywających w danych pomieszczeniach nieprzyjemne choroby.

Sporą zaletą jest fakt, że żel może zostać zaaplikowany w niewidocznych miejscach, dlatego sposób ten jest bardzo dyskretny i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Opryskiwanie jest równie skutecznym sposobem, przy którym stosuje się odpowiednie preparaty owadobójcze. Środek dzięki metodzie aplikacji jest w stanie dotrzeć nawet do ukrytych przestrzeni. Podczas opryskiwania stosuje się różnego rodzaju aplikatory, które wydzielają szkodliwe substancje.

Preparaty są dobierane pod kątem występujących owadów, tak by była maksymalnie skuteczne. Zamgławianie jest kolejnym sposobem na walkę z niechcianymi owadami. Przeprowadza się je przy pomocy specjalnego urządzenia, które rozbija krople insektycydu do wielkości mikronowych tworząc lekką mgłę.

Dzięki temu preparat jest w stanie dostać się w każdy zakamarek pomieszczenia oraz w krótkim czasie uśmiercić owady.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną dezynsekcję?

Samodzielne stosowanie metod zwalczania owadów może przynosić chwilowe efekty, jednak należy pamiętać, że szkodniki te szybko się mnożą dlatego po danym okresie ich ilość może wzrosnąć. Zdecydowanie się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy sprawi, że już po jednym zabiegu będziemy mogli cieszyć się pomieszczeniem bez szkodników.

Metody zwalczania są dobierane indywidualnie do danej sytuacji. Mimo konieczności zastosowania środków chemicznych, otrzymujemy pewność, że owady nie wrócą i nawet osobniki ukryte w niewidocznych dla nas miejscach zostały zwalczone. Dezynsekcja przy wykorzystaniu odpowiednich insektycydów często jest jedynym rozwiązaniem, nawet gdy owady bytowały na danym obszarze przez wiele lat.

Pan Lotto