Włóczka i kordonek – czym się różnią i do czego je wykorzystać?

pasmanteria online włóczka

Robótki ręczne, które przez lata kojarzyły się głównie z naszymi babciami, są obecnie szalenie modne. Szydełkowanie, robienie na drutach czy wyszywanie i haftowanie to zajęcia, które są bardzo popularne wśród młodych ludzi. Aby móc się za to zabrać, warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i przede wszystkim materiały. Do czego można wykorzystać włóczkę, a do czego lepiej sprawdzi się kordonek i jakie są między nimi różnice? Gdzie kupić te produkty w dobrej cenie, aby robienie na drutach czy haftowanie było nie tylko przyjemnym, ale także opłacalnym hobby? Podpowiadamy!

Do jakich robótek nadaje się kordonek, a do jakich lepsza jest włóczka?

Kordonek i włóczka to dwa najpopularniejsze materiały, które wykorzystywane są w robótkach ręcznych. Z jednego i drugiego można dziergać na drutach czy szydełku. Osoby początkujące często nie do końca zdają sobie sprawę, jakie dokładnie są różnice między tymi dwoma materiałami, co utrudnia im wybranie tego, które będzie lepiej dopasowane do ich umiejętności oraz do rodzaju pracy, którą chcą wykonywać. Jedno i drugie sprzedawane jest w kłębkach o różnych wzorach, kolorach i wielkościach. Różnią się od siebie tym, jak bardzo są puszyste i miłe w dotyku, co wpływa na to, jak bardzo puszysty będzie wykonany na drutach lub w inny sposób element. Warto więc zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać i dopasować do niego materiał. 

Klasyczna włóczka jest nieco bardziej popularna i częściej wybierana niż kordonek do robótek ręcznych, szczególnie do dziergania na drutach. Jest ona bardziej puszysta, ponieważ jest to przędza o nieco rzadszym splocie niż kordonek, co oznacza że sama nić jest zdecydowanie mniej zbita. Dzięki temu czapki i szaliki wykonane z tego materiału są bardzo puszyste i przyjemne w dotyku, a robótka ręczna praktycznie rośnie w oczach podczas pracy. Kordonek z kolei to przędza o wiele bardziej zbita. Ma gęsty splot, przez co nić wydaje się nieco gładsza i jest zdecydowanie mniej puszysty niż włóczka. Dlatego kordonek jest o wiele łatwiejszym materiałem do nauki.

pasmanteria internetowa kordonki

Włóczka doskonale sprawdza się jako materiał do robienia swetrów, szalików oraz czapek i innych ciepłych, puszystych elementów garderoby na drutach. To materiał popularny, ale nie najłatwiejszy, dlatego warto po niego sięgnąć, gdy nabierze się już wprawy i odpowiednich umiejętności. Z kolei kordonek sprawdza się świetnie dla osób początkujących. Nadaje się także doskonale do pracy na szydełku. Można tworzyć z niego rozmaite dekoracje, takie jak klasyczne serwetki czy podkładki na stół, a nawet ozdobne dekoracje świąteczne. 

Poszukaj dobrych ofert na włóczkę i kordonek w pasmanterii online

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z robótkami ręcznymi i chcesz zaopatrzyć się w zapas materiałów oraz odpowiednie narzędzia, to koniecznie odwiedź dobrą pasmanterię online. Sprawdź ofertę na wysokiej jakości elementy niezbędne do robótek ręcznych, na przykład druty drewniane lub klasyczne szydełko oraz w materiały, bez których wykonanie swetra czy szalika nie byłoby możliwe. W internetowych pasmanteriach nie tylko możesz bez ograniczeń przebierać we wzorach i kolorach w poszukiwaniu idealnego wariantu, ale także masz naprawdę szeroki wybór różnych wariantów, często znacznie większych niż w pasmanteriach stacjonarnych, gdzie miejsce jest ograniczone. 

Dużą zaletą pasmanterii online są ceny. Bardzo często w takich sklepach są one nieco niższe niż w stacjonarnych pasmanteriach. Ponadto do pasmanterii internetowej można zajrzeć o każdej porze dnia i nocy, dzięki czemu zakupy można zrobić o dowolnej godzinie i z dowolnego miejsca. Sprawia to, że zakupy online w pasmanterii to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale także i czasu. 

Pan Lotto