Wszystko o wynajmie busów

wynajem busa

Wyjazd na wesele, chrzciny, komunie, zorganizowanie wyjazdu na szkolenie lub konferencję. Co zrobić kiedy musimy zorganizować transport dla większej ilości osób. Czasem nie warto tworzyć korowodu samochodów czy to swoich czy pożyczonych, a wynająć busa. Właśnie takie większe wyjazdy rodzinne czy integracyjne są świetną okazją do skorzystaniu z takiej opcji.  Niższe koszty paliwa, bo rozłożone na wszystkich uczestników oraz przyjemność wspólnego podróżowania są głównymi zaletami wynajmu większego pojazdu. Co warto wiedzieć gdy szukamy odpowiedniej wypożyczalni?

Wypożyczalnia busów

Podstawową kwestią jest ilość osób, którą chcemy przewieźć. W przypadku wyjazdów kilkuosobowych wystarczy wypożyczenie 9-osobowego mikrobusa (8 pasażerów plus kierowca). Jest to świetna opcja przy organizowaniu transportu dla pracowników na firmowe konferencje lub szkolenia. Większość mikrobusów ma przedłużony tył pojazdu, który umożliwia komfortowy przewóz bagaży. Jest to też dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujemy transportu dla ważnych kontrahentów np. z lotniska.

Co więcej, mikrobusy są zwykle wykończone elegancko i oferują dużo miejsca, co tym bardziej może wywołać dobre wrażenie na nowo pozyskanych klientach. Jeśli planujemy przewóz większej ilości osób np. rodziny na wesele lub całej wycieczki warto zamienić mikrobusa na klasycznego busa mieszczącego nawet 22 osoby. Jednak w tym przypadku musimy wziąć pod uwagę również wypożyczenie kierowcy. Polskie przepisy pozwalają prowadzeni pojazdów 9-osobowych kierowcom posiadającym prawo jazdy kategorii B. W przypadku busów posiadających 17 miejsc wraz z kierowcom niezbędne jest już posiadanie prawa jazdy kategorii D. Musimy wziąć to pod uwagę licząc potrzebne dla uczestników miejsca.

Techniczne aspekty wynajmu busa

Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego modelu samochodu. Warto zapoznać się z pojemnością silnika, zwłaszcza kiedy planujemy przejazd przez często mocno zakorkowane miasta. W celu podwyższenia komfortu podróży zwłaszcza na dłuższych trasach poznajmy pojemność bagażnika. Gdy podróżujemy latem, bądź chcemy wypożyczyć busa za granicą w ciepłych krajach warto zainwestować w model z klimatyzacją oraz często oferowaną za dodatkową opłatą nawigacją GPS.

W przypadku przewozu ekskluzywnych klientów szukajmy pojazdów z przyciemnionymi szybami. Ostatnim krokiem jest zapoznanie się z kosztami wynajmu. Należy dokładnie przeczytać umowę, aby uniknąć dodatkowych opłat za przekroczenie limitu kilometrów lub zużycia paliwa. Niektóre firmy naliczają również dodatkowe kwoty za ubezpieczenie, bądź młody wiek kierowcy (zwykle 21-24 lata).

Wynajem aut dostawczych rzeszów

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą rzeszowskiej wypożyczalni aut dostawczych i busów – Rent-er.pl

Wypożyczenie busa jest zatem świetnym pomysłem dla podróży wielu osób. Może to być jedyna okazja do spokojnej rozmowy podczas jazdy i nadrobienia towarzyskich zaległości. Nieporównywalnie lepszy od środków komunikacji miejskiej będzie komfort podróży, który zapewni wygodny dojazd z jednego do drugiego miejsca. Również koszty zostaną rozdzielone a uczestników, czyli definitywnie mniejsze niż w przypadku jazdy na parę aut osobowych. Pamiętajmy jednak, aby w przypadku wynajmu większych busów zatrudnić wykwalifikowanego kierowcę, aby podróż była nie tylko przyjemna, ale też bezpieczna.

Pan Lotto