Wybór nowoczesnego kominka

Współczesna oferta kominków jest bardzo bogata. Możemy zdecydować się na biokominek, który jest mobilny, dzięki czemu sprawdzi się w wielu przestrzeniach lub zamontować kominek na stałe w naszym domu. Wszystko zależne jest od naszych możliwości zarówno finansowych, jak i przestrzennych oraz oczekiwań.

 

Wybór nowoczesnego kominka — biokominek

Nie każdy budynek jest przystosowany do zamontowania w nim kominka tradycyjnego — bloki lub domy z rozplanowanym już układem kominów. Dlatego doskonałym wyborem może okazać się biokominek. Biokominki to specjalne urządzenia, które wytwarzają energię poprzez spalanie biopaliwa. To ekologiczna opcja, która jest w pełni bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Do urządzenia wlewa się biopaliwo. W wyniku spalania z paliwa otrzymujemy — płomień, czyli ciepło — energię, a także dwutlenek węgla i parę wodną. Ten bardzo prosty skład pozwala na w pełni bezpieczny proces spalania. Co istotne ilość dwutlenku węgla wydzielana podczas spalania równa jest tej, którą wydziela dorosły człowiek w procesie oddychania. Biokominki są doskonałym, estetycznym wyborem zarówno na taras, jak i do salonu. Cieszą się szczególną popularnością w blokach oraz domach z ograniczoną możliwością wprowadzania zmian.

 

Wybór nowoczesnego kominka — kominki tradycyjne

Biokominki to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych, już wybudowanych domów. Możemy jednak zastanowić się nad zakupem kominka opalanego drewnem. Za wkładami kominkowymi warto rozejrzeć się jeszcze w procesie projektowania domu. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę konstrukcji wkładów kominkowych. Możemy zakupić różnego rodzaju wkłady, które różnią się nie tylko wielkością, ale też kształtem, układem szyb i ich ilością. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w nowym budownictwie. Mamy możliwość zakupienia kominka z płaszczem wodnym lub zamontowania go po prostu, bez dodatkowego zamysłu związanego z funkcją grzewczą całego domu. W wielu salonach połączonych z kuchnią stosuje się wkłady narożne, które posiadają szybę narożną dającą efekt panoramiczny. Innym popularnym wyborem są wkłady kominkowe typu Amelia, posiadające aż trzy szyby i tylko jedną ścianę przylegającą.

 

Wybór nowoczesnego kominka — kominki tradycyjne — warianty

Znajdziemy wiele wariantów kominków tradycyjnych. Warto jednak jeszcze podczas projektowania domu przemyśleć jego charakter. W dużych salonach sprawdzą się wkłady kominkowe panoramiczne, 4 szybowe. Rozplanowując przestrzeń możemy wkomponować kominek w centralną część salonu, tak by stał się jego główną atrakcją. Nasi goście docenią ten pomysł szczególnie w chłodnych miesiącach. Jednak kominek umiejscowiony pośrodku zawsze wywiera ogromne, pozytywne wrażenie.

 

Wybór nowoczesnego kominka — bezpieczeństwo

Nowoczesne kominki są wielokrotnie testowane pod kątem wytrzymałości materiałów — ich palności, narażenia na rozprężenia i reakcje metalu i szkła pod wpływem szybkich oraz powolnych zmian temperatur. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wkłady kominkowe, które wybierzemy będą w pełni bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich.

 

Wybór nowoczesnego kominka — wysoka jakość

Decydując się na zakup kominka warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Na przykład wkład kominkowy Maja 8, lewy BS Deco narożny został stworzony w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać ciepło, dzięki gęsto rozmieszczonym radiatorom oraz ściankom paleniska. Ścianki paleniska zostały wykonane z najwyższej jakości żeliwa o grubości 8 mm. Komora spalania jest duża, co znacznie ułatwia użytkowanie. Wkład wykonane jest z myślą o dobrym designie. Posiada elegancką i wygodną klamkę, a także istnieje możliwość wypoziomowania go, ze względu na regulowane nóżki. Dekoracyjna szyba wytrzymuje temperaturę aż do 800 stopni Celsjusza. Przeszklone dwie ścianki przy pomocy jednej tafli szkła sprawiają, że kominek wygląda nowocześnie i optycznie powiększa front wkładu.

 

 

Sklep z biokominkami i nowoczesnymi wkładami kominkowymi: https://bofoco.pl

Zastanawiając się nad zakupem kominka do naszego domu — warto uwzględnić kilka aspektów. W tym też możliwości przebudowy domu lub wprowadzenia zmian w projekcie. To bardzo istotne, by przemyśleć sposób, w jaki chcemy zamontować kominek w naszym domu. Dzięki nowoczesnej ofercie — istnieje możliwość skorzystania z oferty biokominków, jak i wydajnych kominków. Współczesne technologie pozwalają na budowanie konstrukcji wkładów kominkowych o zmaksymalizowanej wydajności i z zachowaniem zasad dobrego designu. W efekcie otrzymujemy wysokiej jakości produkt.

Pan Lotto