Wyjątkowe eventy – jak je zorganizować?

event

Każdy z nas po ośmiu godzinach spędzonych w biurze potrzebuje chwili odpoczynku i oderwania się od rzeczywistości. Świetną okazją do tego są zorganizowane wydarzenia, czyli popularne eventy. Łączą się one głównie z naszą strefą zawodową, jednak pozwalają na spojrzenie na nią z nowej perspektywy. Jak zamienić zwykły wyjazd firmowy z niezapomniany event?

Organizacją tego typu wydarzeń zajmuje się wiele firm, które łatwo można odszukać w Internecie. Podstawową sprawą przy wyborze firmy, która ma zorganizować nam wspaniałą zabawę jest określenie jakiego typu event mamy na myśli oraz jaki jest główny cel jego organizacji. Bowiem przedsiębiorstwa eventowe stawiają głównie na osiągnięcie założonych zamierzeń. Skupmy się więc na rodzajach eventów. Pierwszy z nich to impreza integracyjna. Jak wiemy, do jej zorganizowania nie jest konieczna specjalna pomoc, jednak przygotowane przez profesjonalistów miejsce oraz czekające uczestników atrakcje pozwolą łatwiej otworzyć i zintegrować się pracownikom.

Drugi typ to szkolenie. Jest już trudniejsze do zorganizowania, gdyż wymaga doboru odpowiednich prelegentów oraz zorganizowania czasu nie tylko pracownikom, ale również osobom przeprowadzającym szkolenie. Jego głównym celem jest podniesienie kwalifikacji grupy, dlatego warto zwrócić się do firm organizujących eventy, zwłaszcza, jeśli szkolenie ma być przeprowadzone jest dla większej ilości osób. Kolejny wariant to team building. Jest to forma łącząca wcześniejsze dwie: szkolenia i imprezy integracyjne. Zajęcia przeprowadzane są w zespołach i mają na celu głównie zacieśnienie relacji w grupie, poprawę komunikacji oraz usprawnienie współpracy. Bardzo często spotkania skupiają się na grupowym rozwiązywaniu problemów. Konferencje to następny rodzaj eventu. Jest to bardzo ważne wydarzenie, które wiąże się z promocją firmy, marketingiem wewnętrznym. Często połączone z ogłoszeniem ważniejszych momentów dla życia firmy np. Wprowadzeniem nowych produktów, zawarciem współpracy z nowymi partnerami.

Z drugiej strony eventy nie muszą być zawsze skupione jedynie na kwestiach biznesowych. Często organizowane są dla zwykłej przyjemności uczestników. W tej grupie, również możemy wyszczególnić różne podtypy. Jednym z nich są wycieczki turystyczne. Niekonieczne organizowane przez firmę dla pracowników. Można również zwrócić się indywidualnie do biur podróży w celu realizacji takiej wycieczki. Jej celem jest poznanie i zwiedzenie nowych miejsc. Obcowanie z niecodzienną kulturą i zwyczajami panującymi poza granicami naszego kraju. Podobnym do wycieczek turystycznych jest turystyka motywacyjna.

Gdzie na wycieczki są wysyłani najlepsi pracownicy w ramach nagrody za pracę. Firma w ten sposób przywiązuje do siebie zatrudnionych, ponieważ daje im szansę na poznanie rzadkich i często bardzo drogich atrakcji. Jeśli chcemy zorganizować mniej kosztowną wycieczkę w okolicach firmy dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy plenerowej bądź pikniku, na którym to pracownicy mogą się zrelaksować, zintegrować oraz bliżej zapoznać z przełożonymi. Jeśli wolimy mocniejsze wrażenia eventy typu outdoor są dla nas wskazane.

organizacja wydarzeń

Organizacja wydarzeń (eventów) wymaga opracowania dokładnego planu. Jeżeli zamierzamy wykorzystać eventy w celach promocyjnych na przykład własnej firmy czy marki, warto postarać się o stworzenie strategii takiego wydarzenia przez profesjonalną agencję.

Wiążą się one z podwyższoną dawką adrenaliny zapewnioną przez niecodzienne atrakcje np. Paintball, parki linowe, przejażdżki quadami. Są to atrakcje niecodzienne, które pozwalają zacieśnić więzi między zespołem, gdyż poszczególne osoby są w tej samej, niecodziennej sytuacji, z którą muszą się uporać. Ostatnim rodzajem, najtrudniejszym do organizacji , są imprezy masowe. Pozwalają promować zespoły muzyczne, zbierać pieniądze na cele charytatywne, ale przede wszystkim zapewniają szerokiej publiczności na kontakt ze sławnymi osobistościami.

 Jeśli cierpimy na brak czasu to dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług przedsiębiorstw zewnętrznych. Głównym kryterium przy wyborze takiej firmy organizującej eventy musi być dla nas cel jaki chcemy osiągnąć. Różne typy eventów dają różne możliwości, które mogą sprawić wiele radości naszym podwładnym i współpracownikom.

Pan Lotto