Wynajem busa osobowego – czy to się opłaca?

wynajem busa 9 osobowego

Zdarzają się chwile, kiedy potrzebujemy przejechać dłuższą odległość z większą ilością osób. Najczęściej są to wspólne wakacje, wyjazd służbowy albo firmowy integracyjny. Jednak zwykle nikt nie dysponuje samochodem na niestandardową, bo większą niż pięć, ilość osób.

Nie jest to jednak typ podróży, który wykonujemy często. Pojawia się wówczas pytanie, czy skorzystać z większej ilości aut, czy może wynająć samochód z wypożyczalni. Zastanówmy się, jak taka procedura wygląda.

Kupno własnego samochodu

Istnieje możliwość zakupienia busa osobowego. Niestety najczęściej okazuje się, że samochód stoi głównie w garażu albo jest pożyczany przez naszych kolejnych znajomych na przykład od przeprowadzek. Jednak sami korzystamy z niego bardzo rzadko.

Po przeliczeniu wychodzi nam, że kupno busa było bardzo kosztownym wydatkiem. W dodatku z upływem czasu w aucie zaczynają się pojawiać usterki, które musimy naprawiać własnym kosztem. Płacimy składki za drugi samochód i robimy przeglądy.

Jeśli bus osobowy nie jest często przez nas używany, po pewnym czasie okazuje się problematyczny i generuje wiele wydatków. A sprzedając go i tak stracimy pewną sumę.

Wypożyczenie busa — co musimy zrobić?

Jeżeli planujemy wakacyjny wyjazd, należy udać się do wypożyczalni i ustalić jaki rodzaj samochodu będzie nam potrzebny. Istnieje kilka modeli, które najczęściej pojawiają się w wypożyczalniach jako samochody, które są przygotowane do przewozu większej ilości osób niż pięć.

Po wybraniu modelu podpisujemy dokumenty, które ubezpieczają nas i zapewniają pewną amortyzację finansową, opłacamy ustaloną stawkę i bus jest do naszej dyspozycji.

W jakim stanie są samochody z wypożyczalni?

Profesjonalne wypożyczalnie aut osobowych mają bardzo dobrze ubezpieczoną flotę. Dodatkowo często serwisują swoje samochody, by nie zostały nadmiernie wyeksploatowane. Możemy też być pewni, że nie spotkamy starego, zdezelowanego samochodu. Z pewnej bardzo naturalnej przyczyny — nowe samochody są tańsze w utrzymaniu, posiadają gwarancję i są niezawodne.

Wybierając taki samochód możemy być pewni, że zarówno my jak i nasza rodzina i znajomi będą bezpieczni podczas podróży. Warto przemyśleć tę kwestię, jeżeli myślimy o zakupie samochodu „wakacyjnego”.

Kupno nowego auta za dużą sumę jest nieopłacalne, jeśli zamierzamy korzystać z niego sporadycznie. Dodatkowym kosztem jest opłacanie składek.

Auto zepsuło się w trasie — co zrobić?

Każdy samochód może zawierać ukrytą usterkę, o której istnieniu nikt nie miał pojęcia. Czasami bywa, że nie zadzieje się coś nie z naszej winy i staniemy w połowie autostrady. Warto wiedzieć, że wypożyczalnie aut w takiej sytuacji zapewniają auto zastępcze.

wynajem busa 9 osobowego

Jeśli usterka nie wystąpiła z naszej winy lub jest objęta podpisaną przez nas umową — zostanie naprawiona na koszt wypożyczalni. To ogromna zaleta, której niestety nie zrekompensujemy sobie własnym samochodem.

Potrzeba zmiany środka transportu

Może się zdarzyć, że podczas wyjazdu zechcemy lub sytuacja zmusi nas do zmiany środka transportu. Jadąc własnym autem, musimy zapewnić sobie możliwość powrotu nim do domu. Wypożyczając samochód z większej wypożyczalni, która daje możliwość pozostawienia go w innym punkcie, umożliwiamy sobie szeroki zakres możliwości.

Na przykład możemy dojechać do jakiegoś miasta i w drodze powrotnej wsiąść w samolot, żeby nie tracić na czasie.

Planując wakacyjny wyjazd warto zastanowić się nad wypożyczeniem busa osobowego. Daje nam to nie tylko szerokie pole do manewru, ale też jest bardzo bezpieczne. Wypożyczalnie korzystają z nowych samochodów i zabezpieczają swoje samochody przed wieloma usterkami, również robiąc częste i dokładne przeglądy.

Pan Lotto