Wypoczynek w Międzyzdrojach, co warto zobaczyć?

międzyzdroje

Międzyzdroje to miasto usytuowane w województwie zachodniopomorskim, które położone jest bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim.

Międzyzdroje – dlaczego warto się tam wybrać?

Ten nadmorski kurort należy do jednych z najbardziej lubianych miejscowości, który niezwykle dużą popularnością cieszy się zarówno w sezonie letnim, jak i poza nim. Międzyzdroje chętnie odwiedzane jest przez Polaków, jednak bardzo często można tu spotkać również naszych zachodnich sąsiadów.

Miasto znajduje się bowiem bardzo blisko polskiej granicy z Niemcami, którzy licznie odwiedzają jeszcze im bliższe Świnoujście, jak również wcześniej już wspomniane Międzyzdroje. Nie zmienia to jednak faktu, że Międzyzdroje to najbardziej ulubiony kurort wypoczynkowy wielu Polaków. Do miasta przyjeżdżają pary, rodziny z małymi dziećmi, jak i nieco starszymi już nastolatkami.

W Międzyzdrojach chętnie przebywają również osoby w podeszłym wieku, które korzystają z usług sanatoriów, których w tym rejonie jest naprawdę sporo. Nadmorski klimat wpływa korzystnie na zdrowie, ponieważ powietrze jest tam nad wyraz czyste i obfituje w lecznicze właściwości, które pozytywnie działają na drogi oddechowe, dotleniają organizm, działają odczulająco, dzięki czemu skutecznie łagodzą objawy alergii.

Morskie powietrze zawiera również wysoką ilość jodu, który odpowiada za prawidłową pracę tarczycy. Wypad do Międzyzdrojów jest zatem doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy borykają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Morski klimat działa holistycznie na organizm, a każdy, nawet kilkudniowy odpoczynek nad morzem to kojący balsam również dla umysłu.

Wypoczynek w Międzyzdrojach, co warto zobaczyć?

Kultowym miejscem w Międzyzdrojach jest Aleja Gwiazd, obok której nie da się wręcz przejść obojętnie. Ta niezwykle popularna promenada to ulubiony punkt wszystkich turystów, którzy chętnie przychodzą tam na spacer, aby podziwiać odciski dłoni celebrytów znanych na całym świecie.

Aleja Gwiazd funkcjonuje w Międzyzdrojach od 1996 roku, a pierwsze odciski dłoni zostawili tam zasłużeni polscy artyści. Promenada spacerowa to doskonałe miejsce dla dzieci, którym ogromną frajdę i przyjemność sprawia porównywanie własnej dłoni do odciśniętych na chodniku odlewów.

W Międzyzdrojach nie można również zapomnieć o spacerze na molo, które liczy około 395 metrów długości i bez wątpienia jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do spędzania wolnego czasu. Niedaleko molo funkcjonuje również przystań dla statków wycieczkowych, które organizują rejsy do innych miast w Polsce.

Będąc w tym miejscu warto udać się również na plażę, która w tym mieście jest czysta i szeroka. W sezonie letnim plaża w Międzyzdrojach cieszy się ogromną popularnością, przez co czasem, mimo tak dużej przestrzeni, ciężko jest o wolne miejsce.

W takiej sytuacji świetnym pomysłem jest pójście do pobliskiej kawiarenki, restauracji lub smażalni ryb, których niedaleko plaży i molo jest naprawdę dużo. W tej okolicy znajdują się również parki zabaw dla dzieci, które oferują najmłodszym dmuchane zamki i trampoliny. 

Międzyzdroje leżą na terytorium Wolińskiego Parku Narodowego, który wyróżnia się wyjątkową fauną i florą. Aby ujrzeć ten wspaniały i malowniczy krajobraz warto udać się do punktu widokowego zwanego Kawczą Górą. Na szczyt prowadzą schody o długości niespełna 130 metrów, które zaliczane są do najdłuższych na całym wybrzeżu. Nieopodal Kawczej Góry usytuowana jest brama prowadząca do Wolińskiego Parku Narodowego. Warto zatem jeden dzień poświęcić na spacer w tym miejscu, ponieważ przyroda jest tam zachwycająca.

noclegi międzyzdroje

Noclegi Międzyzdroje – jak zarezerwować pobyt?

W sezonie letnim znalezienie noclegu w Międzyzdrojach może graniczyć z cudem. Kurort ten jest bardzo oblegany, a miejsc noclegowych mniej niż chętnych na ich wynajem. Z tego właśnie powodu rezerwacji warto wykonać z wyprzedzeniem.

Strona fajne wczasy oferuje szeroki wybór mieszkań, apartamentów, hoteli, pensjonatów zlokalizowanych w samym sercu miasta Międzyzdroje. Wiele obiektów posiada udogodnienia takie jak: restauracja, basen, sauna czy SPA. Ceny za dobę zaczynają się już od 30 zł za osobę, co jest niezwykle korzystną ofertą.

Każdy obiekt posiada opinie gości, które dostępne są do publicznej informacji. Dzięki recenzjom możliwe jest dokładne zweryfikowanie wybranego miejsca noclegowe, przed dokonaniem ostatecznej rezerwacji.

Redaktor MK