Zalety mieszkania w Szczecinie

Wybierając miejsce do życia, musimy zdecydować czy wolimy miejski rytm, czy może spokój wsi. W zależności od potrzeb i indywidualnych cech, jedni decydują się przecież na gwarne otoczenie, a inni na całkowite odludzie. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma wiele zalet. Najważniejsze jednak, by to sam człowiek czuł się szczęśliwy.

Jeśli chodzi o polskie regiony, nie od dziś wiadomo, że ogromną popularnością cieszą się te nadmorskie. Jednak nie tylko one. Wystarczy przecież osiąść gdzieś w pobliżu, na przykład w Szczecinie, by cieszyć się bliskością Bałtyku. Wobec powyższych, przyjrzyjmy się zatem największym zaletom życia w tym miejscu…

Zalety mieszkania w Szczecinie

Pierwszą i chyba najważniejszą zaletą mieszkania w Szczecinie jest położenie miasta. Malownicze rejony, bliskość Zalewu Szczecińskiego i zaledwie dwie godziny dojazdu do najpopularniejszych, nadmorskich miejscowości. Wiele możliwości na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu i przy tym piękne widoki, to właśnie to, co Szczecin oferuje przede wszystkim.

Poza tym, miasto ma genialną ofertę edukacyjną, szczególnie dla studentów. Tutejsze uczelnie wyższe cieszą się renomą i niezwykłą popularnością. Dla dorastającej młodzieży jest to oczywiście ogromna szansa rozwoju. Z kolei dla uwielbiających zakupy i wszelkiego rodzaju rozrywki, dobrą wiadomością będzie z pewnością ta dotycząca oferty kulturalnej i sportowej miasta. Na jego terenie znajduje się bowiem duża ilość zarówno kin, teatrów, galerii handlowych czy sportowych punktów. Nie brakuje też parków i miejsc zieleni w których wypocząć mogą rodzice z dziećmi. Maluchy mają do wyboru przeróżne place zabaw i boiska.

Co ważne, Szczecin w porównaniu ze stolicą, Poznaniem czy Wrocławiem nadal pozostaje jednak miastem nieco tańszym. A to oznacza, że zakupienie na jego terenie mieszkania nie generuje tak wysokich kosztów, jak bywa to w innych miejscach. I chociaż jest to jedno z największych , polskich miast – samo życie w nim też nie należy do ekstremalnie drogich. Oczywiście stwierdzenie to dotyczy nie tylko cech za nieruchomości, ale i innych, ważnych elementów życia codziennego – żłobków, usług dentystycznych czy lekarskich i wielu innych.

Mieszkania szczecin – które dzielnice są najlepsze?

Oczywiście, jak to w każdym mieście bywa, dużym zainteresowaniem cieszy się centrum. Jednak ze względu na to, że Szczecin posiada rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej, poruszanie się między kolejnymi ważnymi lokalizacjami jest banalnie proste. Wobec czego na popularności zyskują też zupełnie inne rejony miasta. Niektórzy gustują w takowych świadomie. Chcą wracać do domu położonego nieco na uboczu, bo zmęczył ich pęd życia w centrum.

Szczególnie osiedla na Prawobrzeżu cieszą się sporym zainteresowaniem. Zarówno mieszkania na osiedlu Majowym, Słonecznym, Bukowym czy Kasztanowym są dziś jednymi z najczęściej kupowanych. Przyczyniła się do tego z pewnością doskonała komunikacja z centrum i wiele udogodnień, których nie ma na przykład na Lewobrzeżu. Doskonała lokalizacja, bliskość zieleni i najważniejszych miejsc użyteczności publicznej, to jedno. Ważne jest bowiem również to, że obszar ten uznawany jest za bezpieczny i przyjazny rodzinom z dziećmi. Wniosek? Mieszkania prawobrzeże, to jedne z tych lokalizacji, które cieszą się największą popularnością. By sprawdzić czy oferta tego miejsca jest ciekawa i dla nas, wystarczy wejść na stronę mapa.nieruchomosci.pl i wyszukać interesującą nas mieszkania własnościowe lub na wynajem.

Pan Lotto