Zalety wyjazdów integracyjnych

Wspólny wyjazd pracowników to idealna okazja na to, by poznać się od innej strony – mniej formalnej.

Wyjazdy integracyjne są znane od wielu lat, jednak w ostatnich czasach ich popularność wzrosła jeszcze bardziej. Powodów jest wiele, ale jednym z nich jest zapewnienie pracownikowi komfortowych warunków pracy. Wyjazdy w góry, nad morze lub na spływ kajakowy i wiele innych, to sposoby na zbliżenie się do siebie pracowników. W pracy widzimy się codziennie, jednak ze względu na obowiązki zawodowe, rzadko mamy okazję porozmawiać o tematach niezwiązanych z pracą.

Wyjazdy integracyjne – dlaczego warto?

Wyjazd, który organizowany jest tylko dla pracowników, pozwala na wspólny wypoczynek, zabawę i stwarza wiele okazji do ciekawych rozmów. Obecnie, organizuje się wyjazdy kilkudniowe, za granicę, na narty czy wspinaczkę. Niektórzy pracodawcy stawiają na spokojny wyjazd, który odbywa się na terenie Polski i nie obejmuje on aktywności fizycznej. W zależności od potrzeb pracowników, można zorganizować zwiedzanie, różne formy aktywności sportowej, gry zespołowe i wspólne wyjścia.

Podczas wyjazdu integracyjnego, wszyscy pracownicy mają okazję porozmawiać ze sobą nieco dłużej i dowiedzieć się o sobie więcej. Możemy poznać pasje innych, podejście do wielu spraw (nie tylko tych związanych z pracą) – dzięki temu, możemy nawiązać bliższe przyjaźnie.

Warto również dodać, że na wyjazdach integracyjnych robimy wiele zdjęć. Mogą one być świetnymi pamiątkami dla wszystkich jego uczestników. Najlepsze zdjęcia często umieszcza się na portalach społecznościowych lub bezpośrednio w miejscu pracy. Trzeba wspomnieć o tym, że niektóre osoby pracują w firmie przez kilka lat, a nawet dłużej. W wielu przypadkach to właśnie wyjazdy integracyjne oraz podobne eventy wpływają na to czy chcemy pracować w danym miejscu aż tak długo.

Zdrowa atmosfera w pracy

Pracodawca, który przykłada dużą wagę do tego, jaka atmosfera panuje w miejscu pracy, zadba o to, by pracownicy zawsze byli zadowoleni. Obecnie coraz częściej możemy słyszeć o tak zwanym rynku pracownika – firmy prześcigają się w pomysłach zapewniania jak najlepszej atmosfery. Rozrywka w wolnym czasie ze współpracownikami wygląda nieco inaczej. Na co dzień widzimy siebie w eleganckich ubraniach, wykonujących różne czynności typowe dla naszej pracy. Podczas wyjazdu integracyjnego, możemy zobaczyć innych w różnych sytuacjach.

Zdrowa atmosfera w pracy panuje w miejscach, w których nie ma nacisku wyłącznie na wyniki. Coraz więcej mówi się o dobrej atmosferze w pracy, dodatkowych profitach i oczywiście o wyjazdach integracyjnych. Różna forma wyjazdów ma także za zadanie zachęcić nowe osoby do podjęcia pracy w danym miejscu. Regularnie organizowane wyjazdy są ciekawym elementem działania firmy.

Organizacja wyjazdu integracyjnego

Przy organizacji wyjazdu firmowego, warto wziąć pod uwagę fakt, iż istnieją firmy zajmujące się wszystkimi aspektami takiego eventu. Dobra firma pomoże nam odpowiednio wybrać atrakcje i miejsce wspólnego wypoczynku. Niekiedy sami możemy nie mieć głowy do spraw organizacyjnych. Właściciele i zarządcy firm mogą również nie mieć na to czasu. Warto wówczas powierzyć taką organizację zespołowi specjalistów, który zajmie się wyborem miejsca, dopasowaniem ilości osób i pokoi, wyżywieniem i znalezieniem najciekawszych miejsc w okolicy. Decydując się na takie usługi, możemy mieć pewność o udanym urlopie. Wyjazd integracyjny należy zaplanować jak najlepiej by każdy pracownik dobrze się bawił i uzyskał wiele miłych wspomnień.

Pan Lotto