Zmatowiałe reflektory, naprawić to samemu czy udać się do specjalisty?

Zmatowiałe reflektory są czymś, co bardzo przeszkadza kierowcom. Niestety przez takie reflektory przebija się znacznie mniej światła, aniżeli przez te, które są czyste i wypolerowane. Niestety jest to spowodowane tym, że reflektory nie są wykonywane ze szkła, a z plastiku. Dlatego też nawet bardzo młode auta, zaledwie kilkuletnie, mogą mieć problemy ze zmatowiałymi reflektorami. Jednak jak w takim razie można się tego pozbyć? Czy można to zrobić samodzielnie, czy jednak trzeba jechać do serwisu samochodowego.

Jak wypolerować zmatowiałe reflektory samemu?

Wielu ludzi zamiast skorzystać z profesjonalnej pomocy w serwisie samochodowym, próbuje samodzielnie wypolerować zmatowiałe reflektory. Owszem, przez jakiś czas domowe sposoby działają, jednak nie są aż tak skuteczne jak sposoby używane przez osoby pracujące w serwisach samochodowych.

Niestety, zmatowiałe reflektory nie mogą być naprawione za pomocą pasty do zębów, chociaż taka legenda istnieje i jest często powielana. Aby naprawić tak zniszczony reflektor potrzeba zdecydowanie większej ilości rzeczy o większym kalibrze. Oczywiście na samym początku należy reflektory umyć jakimś dobrym środkiem do mycia szyb. Ponad to będziesz potrzebować także papierowych ręczników, papieru ściernego, mleczka bądź pasty do polerowania oraz szlifierki. Za pomocą szlifierki będziesz w stanie łatwiej uzyskać w swoich reflektorach tę starą przejrzystość.

Jeżeli chcesz samodzielnie spróbować naprawić swoje reflektory, to zdecydowanie powinieneś także pamiętać o tym, aby zabezpieczyć lakier przed ewentualnymi uszkodzeniami. Wystarczy po prostu, że okleisz reflektor taśmą. Tyle wystarczy. Niemniej jednak widać, że wypolerowanie zmatowiałego reflektora samemu jest bardzo pracochłonnym i czasochłonnym zajęciem, które nie musi się zawsze udać. Dlatego warto jest udać się z tym zadaniem do profesjonalisty.

Dlaczego warto udać się do serwisu samochodowego na polerowanie zmatowiałych reflektorów?

Jak więc widzisz, polerowanie zmatowiałych reflektorów nie jest łatwe i zdecydowanie lepiej udać się na taką usługę do niezależnego serwisu, gdzie profesjonaliści z dużym doświadczeniem zajmą się twoim samochodem.

Takie miejsca zaopatrzone są w specjalistyczne płyny do mycia i ścierania, oraz przedmioty. Osoby, które zajmować się będą twoim autem, mają ogromne doświadczenie, które zdobyli podczas wcześniejszych tego typu pracach.

Stare i zmatowiałe reflektory mogą znów stać się przejrzyste i znów zacząć przepuszczać światło, co zdecydowanie jest bardzo ważne podczas jazdy, szczególnie w nocy. Najgorsze, co możesz zrobić to zignorować fakt, że reflektory są zmatowione i jeździć z takimi. Nie warto jest tak narażać swojego życia oraz innych osób, które znajdują się na drodze. Poza tym, jazda ze zmatowiałymi reflektorami jest niewygodna i nieprzyjemna.

Gdzie wypolerować zmatowiałe reflektory?

Doskonałym miejscem, w jakim warto jest wykonywać tego typu usługi są niezależne serwisy. W zależności od tego, jak masz model samochodu i w jakiej okolicy szukasz mieszkasz, taki właśnie serwis powinieneś szukać. Jeżeli więc masz Forda i mieszkasz w okolicy Chorzowa, to zdecydowanie warto poszukać Serwis ford Chorzów. Niezależny serwis ford Chorzów jest zdecydowanie bardzo dobrym wyborem, ponieważ takie serwisy, nie są tak drogie, jak serwisy autoryzowane markowych aut. Ceny w nich są więc akceptowalne dla portfela większości ludzi. Warto jednak wiedzieć, że pomoc w takich serwisach jest równie profesjonalna i doświadczona jak w serwisach autoryzowanych.

Pan Lotto