Dlaczego warto wybrać się do Australii?

wycieczki Australia

Celów wakacyjnych wycieczek jest wiele. Dla każdego inny kierunek jest atrakcyjny, ponieważ wszystko zależy od tego w jaki sposób lubimy spędzać czas. Jeżeli jednak zależy nam na zwiedzeniu i odkrywaniu niezwykłych miejsc w kraju warto sprawdzić ofertę wycieczek do Australii. Ten niezwykły kontynent ma wiele do zaoferowania:

Niezwykła flora i fauna

wycieczki AustraliaMyśląc o Australii nie można nie wspomnieć o wyjątkowych zwierzętach i roślinach. Na tym kontynencie odnajdziemy cały szereg niespotykanych w innych miejscach na ziemi gatunków: kangury, dziobaki, koale, psy dingo… Szereg niezwykłych zwierząt, które dzięki wyjątkowemu klimatowi jaki panuje w Australii mogą żyć tylko na tych terenach.

Oferty wycieczek prześcigają się w proponowaniu klientom wyjątkowych propozycji wycieczek, w ramach których oferują możliwość robienia zdjęć z egzotycznymi zwierzętami, szansę potrzymania na rękach koala, pływania z rekinami itp.

Ciekawa kultura

Wyjątkowość kultury Aborygenów znana jest na całym świecie. Nigdzie indziej nie możemy obserwować takich wyjątkowych ludów w ich naturalnym środowisku, dlatego warto wybrać się na górę Uluru, obejrzeć zachód i wschód słońca na nią. Warto obejrzeć malowidła naścienne Aborygenów i sprawdzić co ciekawego nam może dać zaznajomienie się z obcą kulturą.

Kultura osób mieszkających w Australii ukształtowała się w dużej mierze ze zlepków kultur innych narodów, dlatego jeżeli spotykamy Australijczyków, często spotykamy się z dużą akceptacją i zrozumieniem. To niezwykła kultura, w której duży wpływ ma także pogoda jaka panuje w Australii – ciepły klimat wpływa na pozytywne nastawienie do życia.

Wyjątkowe pomniki przyrody

W Australii wiele jest wyjątkowych miejsc godnych tego by je zobaczyć. 12 Apostołów, czyli kamienie wystające z morza na wybrzeżu Australii są niezwykłym pomnikiem przyrody, który niestety stale jest podmywany przez wodę i stale niszczeje. Jeżeli zależy nam na zobaczeniu tego niezwykłego miejsca, warto się pospieszyć – z czasem może okazać się, że 12 Apostołów zalało już morze.

Wiele atrakcji jakie oferuje Australia powiązanych jest z naturą. Można zobaczyć podróżujące wzdłuż wybrzeży Australii wieloryby – na niektórych wyspach organizowane są pokazy – wiadomo, że co roku wieloryby tamtędy przepłyną.

Nie daj się zwieść tym co mówią, że w Australii nie ma nic do zobaczenia. Wszystko zależy od tego w jaki sposób zaplanujemy wakacyjną trasę. Z pomocą mogą nam przyjść biura podróży, które organizują ciekawe trasy wycieczkowe dla turystów z Europy.

Pan Lotto