Wykonaj kartkę ślubną ręcznie!

Choć wybór kartek ślubnych w sklepach jest niezwykle szeroki, gotowe formułki i chwytliwe hasła mogą wydawać się czasem zbyt oklepane. Wiele osób wybierając się na ślub do rodziny lub przyjaciół wolałoby, żeby kartka wręczana parze młodej była bardziej spersonalizowana i po prostu wyjątkowa. Najlepszym rozwiązaniem jest w takim wypadku własnoręczne wykonanie kartki. Co musisz przygotować, by wykonać kartę ślubną ręcznie?

Zbierz potrzebne akcesoria

Ręcznie robione kartki kojarzą się często z tandetą i słabym wykonaniem. Dostępne na rynku akcesoria do ich wykonywania pozwalają jednak na osiągnięcie naprawdę zachwycających rezultatów. Gdzie znaleźć odpowiednie materiały? Przede wszystkim w sklepach zajmujących się rękodziełem, sklepach papierniczych oraz Internecie. Kopalnię materiałów w Internecie znajdziesz pod hasłem scrapbooking. Scrapbooking to sztuka ręcznego dekorowania przedmiotów z papieru za pomocą różnego rodzaju filców, papierów, naklejek, wstążek i aplikacji. Wyszukując hasło scrapbooking w Internecie, z pewnością znajdziesz potrzebne do wykonania kartki akcesoria. Z pewnością przydadzą Ci się ozdobny, gruby papier A4, kolorowy papier i naklejki, aplikacje, nożyczki, klej, linijka, wstążka i ołówek.

Poszukiwanie inspiracji

Gdy posiadasz już wszystkie niezbędne elementy, czas na odnalezienie inspiracji. Tu po raz kolejny kopalnię inspiracji stanowią portale internetowe zajmujące się rękodziełem i robótkami ręcznymi. Na wielu z nich z łatwością znajdziesz szablony figurek ślubnych, obrączek, białych gołębi i innych ciekawych dekoracji, co z pewnością ułatwi pracę nad kartką. Pamiętaj: kartka nie powinna być zanadto przesycona ozdobami – im bardziej minimalistyczny i przemyślany rozkład elementów, tym bardziej elegancka i klasyczna kartka.

Wykonanie

Grubą kartkę A4 złóż na pół. Na pierwszej stronie ułóż kompozycję z elementów, które chcesz umieścić na kartce. Jeśli nie możesz zdecydować się na konkretny wzór, spróbuj ułożyć kilka wariantów i za każdym razem zrobić zdjęcie całości. Widząc wszystkie pomysły zestawione obok siebie z łatwością odrzucisz te, które kompletnie nie pasują do sytuacji. Gdy etap planowania kartki będzie już za tobą, czas na przyklejanie elementów do papieru. Ważne, by kartka była dość symetryczna, a akcesoria przyklejone były prosto i estetycznie. Wykorzystaj ołówek i linijkę, aby stworzyć linie pomocnicze. Możesz z powodzeniem zrobić też kolaż wykorzystując gotowe kartki dostępne w sklepach papierniczych. Własnoręczna kartka ślubna jest symbolicznym życzeniem powodzenia dla młodej pary: wykonana własnoręcznie z pewnością pokaże twoją szczerą radość z nowej drogi życia młodych.

W kartce ważna jest oczywiście nie tylko warstwa zewnętrzna, ale i jej zawartość, czyli życzenia dla pary młodej. Tu również możesz posłużyć się inspiracjami z Internetu. Pamiętaj jednak, że własnoręcznie wykonana kartka ma ważną zaletę: w pełni oddaje to, jaką relację mamy z parą młodą. Warto zatem postarać się, by i życzenia oddawały tę szczególną więź i stanowiły dla pary wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju pamiątkę.

Pan Lotto