Zalety i wady żaluzji fasadowych

żaluzje fasadowe szczecin

Nowoczesne budynki wymagają zastosowania niekonwencjonalnych elementów dekoracyjnych. Jednym z nich są żaluzje fasadowe pełniące funkcje m.in. osłony przeciwsłonecznej, co skutecznie ułatwia utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniach.

Zewnętrzne, inaczej fasadowe systemy żaluzji cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród deweloperów i właścicieli domów jednorodzinnych, bliźniaczych oraz szeregowych. Swoją sławę zawdzięczają unikatowemu designowi i dużej funkcjonalności. Jednak z uwagi na stosunkowo wysoką cenę żaluzji fasadowych warto dobrze przemyśleć zakup oraz poznać zalety i wady zewnętrznych osłon okiennych.

Żaluzje fasadowe – czy warto w nie inwestować?

Oprócz spełniania podstawowych funkcji osłon okiennych żaluzje fasadowe zyskały rzeszę wiernych i oddanych fanów między innymi dzięki niepowtarzalnemu designowi i eleganckim detalom stanowiącym o ich luksusowym i ekskluzywnym wyglądzie. Nie warto jednak zapominać o tym, że żaluzje fasadowe są bardzo funkcjonalnie i praktyczne, a ponadto wytrzymałe i odporne na zmieniające się niekorzystne warunki pogodowe jak silny wiatr czy deszcz. Żaluzje fasadowe skonstruowane są z lameli, które z łatwością możemy odchylać do 90 i 180 stopni. Dzięki tak doskonale przemyślanym rozwiązaniom możemy swobodnie regulować natężenie światła wpadającego do pomieszczenia. Za ich pomocą jesteśmy w stanie bez problemu kontrolować i obniżać stopnie Celsjusza w budynku, a docenimy to szczególnie latem, kiedy  termometry osiągają bardzo wysoką temperaturę. Lamele umożliwiają także świetną ochronę przed promieniami słonecznymi, gwarantując doskonałą widoczność tego, co znajduje się za oknem. To praktyczne rozwiązanie nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych, ale także restauracji czy firm.

Jakość i wytrzymałość – główne cechy żaluzji fasadowych

żaluzje fasadowe wrocław

Zakup żaluzje fasadowe w Szczecinie i ciesz się funkcjonalnością oraz pięknym wyglądem

Charakterystycznymi cechami żaluzji fasadowych jest ich wysoka jakość oraz trwałość i odporność na skrajne warunki atmosferyczne. Silny wiatr, deszcz oraz promienie słoneczne nie są przeszkodą w codziennym dbaniu o Twój komfort. Dzięki zastosowanym specjalnym powłokom lakierniczym oraz nowoczesnemu mechanizmowi blokowania lameli, mogą oprzeć się podmuchom do 10 w skali Beauforta.
Żaluzje fasadowe wraz z doborem odpowiednich i energooszczędnych okien stanowią nie tylko doskonałą barierę termiczną ale i akustyczną.

W przypadku żaluzji zewnętrznych przeważnie montuje się je na ścianie lub w ramie okna. Sam montaż żaluzji fasadowych jest bardzo prosty i szybki. Istotne jest również, który wariant sterowania osłon okiennych wybierzesz. Wyróżnia się ich dwa sposoby – ręczne (za pomocą korby) lub elektryczne. Najbardziej wygodnym rozwiązaniem jest sterowanie elektryczne, jednak to dodatkowy wydatek.

Czy żaluzje fasadowe posiadają wady?

Choć korzyści wynikających z zastosowania żaluzji fasadowych jest dużo więcej, to trzeba również wspomnieć o ich wadach. Żaluzje fasadowe są mniej popularne ze względu na dość wysoką cenę.  Jednak tendencja ta powoli zaczyna się zmieniać. Wystarczy spojrzeć na Europę Zachodnią i Południową. Z kolei zimą tylko w niewielkim stopniu zmniejszają straty ciepła. W porównaniu z ich największymi konkurentami – roletami zewnętrznymi – nie posiadają tak doskonałych właściwości termoizolacyjnych, które doceniamy głównie zimą.

Osłony zewnętrzne – istotny element dekoracyjny

Osłony zewnętrzne są wyrazistym elementem dekoracyjnym budynku. Dzięki lekkiej i prostej konstrukcji aluminiowej, żaluzje fasadowe doskonale wpisują się w trend minimalistycznych aranżacji. Jednak niezależnie od tego, na jaki rodzaj osłon okiennych postawisz,  warto uwzględnić swoje indywidualne preferencje i potrzeby, tak aby zakup ten był w pełni zadowalający.

Pan Lotto