Jaki hotel wybrać na weekend?

minigolf

Wybór hotelu nie powinien nastręczać obecnie zbyt wielu trudności. Aktualna oferta hoteli w Polsce jest bardzo rozbudowana, a wszystkie dostępne informacje możemy szybko znaleźć w Internecie. Pozostaje zatem tylko jedno pytanie: jak dopasować ofertę hotelu do naszych aktualnych potrzeb?

Hotel na wyjazd rodzinny

Planując wyjazd z dziećmi, trzeba zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak rozpoczęcie i zakończenie doby hotelowej tak, aby nie mieć problemów z czasem na spakowanie się. Inne udogodnienia zależą już od wieku dzieci. W przypadku niemowląt pytajmy o możliwość udostępnienia przewijaków, wanienek, mat antypoślizgowych do łazienki czy łóżeczek. Warto dopytać, czy poruszanie się z wózkiem na terenie hotelu nie będzie zbytnio utrudnione. W przypadku starszych dzieci dobrze jest zainteresować się typowymi atrakcjami, takimi jak piaskownica, sale zabaw lub basen. Hotel przyjazny dzieciom powinien mieć także dopasowane do nich menu, z możliwością zamówienia mniejszej porcji, ze szczególnym naciskiem na potrawy najchętniej jedzone przez maluchy.

Romantyczny weekend we dwoje

Tutaj, bardziej niż klasyczne udogodnienia typu basen, liczą się takie zalety, jak lokalizacja w urokliwym zaciszu, atrakcyjne cenowo pakiety SPA, możliwość zamówienia śniadania do łóżka. Lubicie bardziej aktywne formy spędzania czasu? Dowiedzcie się, czy w pobliżu hotelu dostępne są ścieżki rowerowe, ciekawe miejsca do zwiedzenia podczas romantycznego spaceru lub inne możliwości wspólnego relaksu na świeżym powietrzu. Być może hotel oferuje wypożyczanie rowerów, hulajnóg albo kajaków? Wcale nie musicie zaszywać się w pokoju na cały wyjazd.

rodzina przy basenie

Wyjazd służbowy

Tutaj należy się kierować już nieco innymi kryteriami niż w pozostałych przypadkach. Ważny jest przede wszystkim dogodny dostęp do Internetu. Upewnij się, czy jest on wliczony w cenę pobytu i jakiej jakości jest połączenie. Jeśli okaże się, że jest ona zbyt niska, lepiej przygotuj się na taką możliwość już zawczasu. W przypadku, gdy odpowiadasz za organizację konferencji, zorientuj się, co hotel oferuje w tym zakresie. Pamiętaj także, że nie będziesz przecież pracować przez cały czas, zadbaj zatem o wybranie hotelu z ciekawą lokalizacją, blisko interesujących miejsc.

Wybór hotelu – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zapytaj, w jakich godzinach podawane są posiłki tak, by mieć możliwość dobrać najlepszą opcję dla siebie. Porównaj opinie i stosunek ceny do oferowanych standardów. Ciekawym rozwiązaniem są różnego rodzaju porównywarki cen, dzięki którym możesz zaoszczędzić sporo czasu. Sprawdź, jakie atrakcje hotel oferuje swoim gościom na zewnątrz, a jakie wewnątrz.

minigolf

Minigolf i inne hotelowe atrakcje

Coraz bardziej popularny jest np. minigolf, który sprawdza się zarówno na zewnątrz budynku, jak i pod dachem. Jest on bardzo atrakcyjny, choćby dlatego, że sprawdzi się praktycznie w każdy miejscu, a wszelkie nierówności terenu mogą być wręcz wykorzystane jako przeszkody do pokonania podczas rozgrywki. Dodatkowo możliwość gry zespołowej umożliwia integrację pomiędzy pracownikami podczas wyjazdów służbowych, może być świetną zabawą dla pary albo zajęciem na długie godziny dla dzieci. Istnieją oczywiście także inne możliwości, takie jak wspólna gra w siatkówkę, koszykówkę, pójście na siłownię, do sauny oraz wiele innych. Dobrze dobrany hotel idealnie spełni Twoje oczekiwania, a przy tym nie nadszarpnie budżetu w znaczący sposób.

Pan Lotto