Jak optycznie powiększyć oczy? Oprawki dla posiadaczek małych oczu

okulary małe oczy

Konieczność noszenia okularów korekcyjnych nie powinna być jedynie przykrym obowiązkiem. Z pomocą dobrze dobranych oprawek można w łatwy i szybki sposób podkreślić urodę, ukryć wszystkie mankamenty oraz wydobyć atuty. Jednocześnie każda kobieta bez problemu zmniejszy poprzez dobór odpowiednich oprawek optycznie swój nos, a także powiększy oczy. 

Powszechnie uważa się, że oczy i brwi stanowią ramę dla całej twarzy. To te elementy kobiecej urody powinny być wyeksponowane. Można to osiągnąć z pomocą idealnie dobranych oprawek do okularów korekcyjnych. Na co zwrócić uwagę podczas doboru okularów? Jakie kształty będą pasowały do kobiet, które chcą optycznie powiększyć oczy? 

Małe oczy – jak optycznie je powiększyć?

W artykułach, których treść jest związana z ukrywaniem różnych mankamentów urody, można spotkać się głównie z poradami związanymi z makijażem. Jednak nie tylko odpowiednia technika nakładania kosmetyków kolorowych na twarz będzie mogła odmienić nasz wygląd zewnętrzny – w tym również optycznie powiększyć oko. Kobiety, które noszą okulary, mogą również skorzystać z innych metod – jak dobór odpowiedniego kształtu oprawek.

Jak zatem optycznie powiększyć oczy poprzez wybór odpowiednich okularów? Jak dopasować kształt oprawek tak, aby wymodelować nimi twarz? 

Jak dobrać odpowiednie okulary do małych oczu? Praktyczne wskazówki

Piękne i wyraziste oczy to coś, co wpisuje się w kulturowy ideał urody kobiet. Niestety, nie każda z nas została obdarzona przez naturę dużymi oczami. Kobiety często zmagają się także z opadającą powieką. Nie zawsze można to naprawić poprzez nałożenie makijażu. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie wybór odpowiednich opraw do okularów

Szukając idealnych okularów, warto skupić się na górnej i dolnej linii oprawy. Będąc posiadaczką małych oczu, odpowiednia linia oprawy będzie kluczem do sukcesu. 

modne okularyJedną z najważniejszych zasad doboru okularów, które będą optycznie powiększały oczy, jest zrezygnowanie z grubych i zbyt cieniutkich opraw, zasłaniających powieki. W ten sposób sama gałka oczna powinna znaleźć się w centrum tarczy szkieł, aby spojrzenie będzie mocniejsze i bardziej wyraziste. Warto również unikać takich opraw, które nachodzą na linię rzęs. Lepiej, aby okulary były większe i sięgały do pierwszych włosków brwi. 

Doradcy, zajmujący się profesjonalnym doborem okularów do urody klientów, zwracają również szczególną uwagę na sam kształt opraw. Aby podkreślić oko i sprawić, że będzie optycznie większe, warto zdecydować się na oprawki kwadratowe, najlepiej w mocnym kolorze albo dwóch cieniowanych. Ciekawym rozwiązaniem będzie także postawienie na oprawki okrągłe, które będą otaczały nie tylko całe oko i powiekę, ale również sięgną aż do linii brwi i policzków. Oczy będą się optycznie wyglądały na duże, a podkreślone odpowiednim makijażem przyciągną wzrok wszystkich dookoła. 

Przy doborze okularów można również szukać takich opraw, których górna linia będzie mocniej zaakcentowana niż dolna. Z pewnością przyczyni się to do powiększenia oka z opadającą powieką. 

Dlaczego dobór odpowiedniej okularów jest tak ważny? 

Wiele kobiet nie zwraca uwagi na fakt, że dobrze dobrane okulary będą podkreślały ich atuty, a jednocześnie ukrywały mankamenty urody. Dlatego warto wykorzystać tę funkcjonalność i powiększyć swoje oczy, stosując się do kilku najważniejszych wskazówek, i znaleźć takie oprawy, które będą spełniały swoje założenia. 

W przypadku wątpliwości, warto udać się do profesjonalnego salonu optycznego, gdzie specjaliści z pewnością doradzą takie rozwiązanie, które będzie spełniało oczekiwania klientki. Jednocześnie doradcy wskażą modele ułatwiające podkreślenie wszystkich atutów urody. Wybrane oprawki z pewnością nie tylko optycznie powiększą oczy, ale będą również dopasowane do rysów twarzy, koloru skóry oraz włosów. 

 

Pan Lotto