Kryształki Swarovskiego w oprawkach okularowych – Czemu nie?

kryształki swarovski w okularach

Oprawki okularów potrafią przekonać lub całkowicie zniechęcić do takiej formy korekcji wzroku. Wiele osób decyduje się na soczewki kontaktowe właśnie ze względu na nieestetyczny wygląd oprawek.

A przecież wystarczyłoby spojrzeć w kierunku tych stworzonych z myślą o stylu, estetyce i aktualnych trendach modowych! Okulary korekcyjne mogą być eleganckie i robić wrażenie w zestawieniu z każdą stylizacją. Jeśli chcesz, możesz postawić nawet na model wysadzany kryształkami Swarovskiego – czemu nie? Jak dobierać oprawki do okularów i gdzie szukać najlepszych?

Jak dobierać oprawki do okularów?

Pierwszym krokiem w wyborze oprawek okularów, czy to korekcyjnych czy przeciwsłonecznych jest zapoznanie się z najnowszymi trendami i znalezienie oprawek, które podobają Ci się najbardziej. Z pewnością nie wszystkie z wypatrzonych modeli będą pasowały do Twojego kształtu twarzy czy stylu, ale pozwolą określić kierunek w jakim chcesz pójść ze swoimi oprawkami. Dzięki temu, odwiedzając salon optyczny nie będziesz zdany/zdana wyłącznie na łaskę i pomysły sprzedawcy – jeśli będziesz w stanie podpowiedzieć, co lubisz a co zupełnie Ci się nie podoba, specjalista znacznie łatwiej znajdzie oprawki idealnie pasujące do Twojej osobowości.

Jak dobierać oprawki do okularów?Kluczem w znalezieniu oprawek, w których będziesz czuć się dobrze jest dopasowanie ich do kształtu twarzy.

Z reguły dla osób o bardziej zaokrąglonej, pulchnej twarzy poleca się oprawki prostokątne, geometryczne lub kocie oko optycznie zwężające twarz i podkreślające naturalnie wysokie punkty, w tym kości policzkowe.

Analogicznie, jeśli Twoja twarz jest bardziej kwadratowa lub podłużna, zaokrąglone oprawki dodadzą jej uroku i wizualnie „wypełnią” twarz, dając wrażenie lepszej symetrii. Uwagę specjalistów pracujących w salonach optycznych zwraca też rozmiar oprawek – jeden model może występować w kilku wariantach, bo zbyt duże lub zbyt małe oprawki będą wyglądały źle nawet jeśli dopasujesz je idealnie do kształtu twarzy.

Ozdobne kamienie w oprawkach – dobry pomysł?

Jeśli znasz już swój kształt oprawki, czas wybrać styl który będzie pasował zarówno do codziennych, biurowych, jak i wyjściowych stylizacji. Możesz oczywiście postawić na kilka par oprawek i zmieniać je w zależności od nastroju, ale jeśli poszukujesz jednego modelu warto zdecydować się na coś bardziej uniwersalnego, niekoniecznie nudnego. Ciekawym pomysłem są m.in. oprawki wysadzane kamieniami Swarovskiego lub kamieniami szlachetnymi, często w formie subtelnych aplikacji na zausznikach.

Okulary korekcyjne w salonie optycznymCzy takie dodatki są dobrym pomysłem? Jak najbardziej!

To nie tylko modne i stylowe wyjście dla tych, którzy lubią zwracać na siebie uwagę, ale też dobry pomysł na urozmaicenie prostych stylizacji tak, jak robi to piękna biżuteria czy efektowny makijaż.

Okulary z kryształkami wcale nie wyglądają tandetnie czy tanio – te dobrej jakości, dopasowane do Ciebie będą idealnym uzupełnieniem kolekcji dodatków modowych i sprawią, że noszenie okularów korekcyjnych przestanie być powodem do wstydu.

Okulary korekcyjne w salonie optycznym

Chociaż oprawki możesz zamówić obecnie właściwie wszędzie, łącznie ze sklepami odzieżowymi i aukcjami internetowymi, zdecydowanie lepszym wyborem pozostaje w dalszym ciągu wizyta w salonie optycznym bądź skorzystanie ze strony salonu i pomocy, jaką oferują jego specjaliści online. Ekspert pracujący w salonie nie tylko zajmie się zleceniem wykonania szkieł na receptę i wstawieniem ich do oprawki, ale też pomoże Ci w wyborze najlepszego modelu dopasowanego do Twojego rozmiaru i kształtu twarzy, kolorystyki i stylu które lubisz czy ceny, na którą możesz sobie pozwolić.

Pan Lotto