Moda ślubna – kobieta i mężczyzna

Suknie ślubne

Każda panna młoda chce w dniu ślubu wyglądać jak najpiękniej. Umawia sobie wizytę u kosmetyczki, poddaje się różnym zabiegom typu oczyszczanie twarzy, wygładzanie zmarszczek mimicznych itd. Gdy już zadba o poprawę swojego wyglądu, powinna znaleźć odpowiednią dla siebie suknię ślubną. Suknie ślubne można nabyć w każdym salonie sukien ślubnych w całej Polsce, ale także uszyć na zamówienie. Większość panien młodych kupuje suknie ślubne w salonach. Niewiele kobiet zamawia sobie suknię ślubną u krawcowej.

Zapewne jest tak, dlatego że obecnie każdy salon sukien ślubnych oferuje także przeróbki i jeśli na przymiarce jest coś nie tak, salon dokona poprawek w ramach ceny sukni. Moda na suknie ślubne bardzo szybko się zmienia. Raz w modzie są krótkie sukienki, a raz długie do samej ziemi. Podobnie jest z welonami. Jednego roku są modne krótkie welony, a w następnym roku bardzo długie welony ciągnące się po ziemi. Nie trzeba jednak zwracać uwagi na modę. Każda panna młoda powinna zakupić taką suknię ślubną, w której jej będzie do twarzy oraz taką w której będzie się dobrze czuła. Podobnie jest z welonem. Jeśli panna młoda chce, aby welon ciągnął się po ziemi i niosły go małe dziewczynki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaopatrzyła się w taki welon. Natomiast jeśli przyszła mężatka chce, żeby było skromnie, może kupić sobie krótki welon.

Suknie ślubne wysokiej jakości

Do sukni ślubnej powinno się także dobrać odpowiednie dodatki. Biżuterię, torebkę, rękawiczki, buty itd. Niektóre salony oprócz sukien oferują także dodatki. Jest to wygodna forma, ponieważ wybierając suknię ślubną panna młoda może od razu dobrać do niej, oprócz welonu, kolczyki, naszyjnik, rękawiczki, buty oraz torebkę. Wtedy wszystko znajduje się na miejscu i panny młode, które kupiły już suknie ślubne, nie muszą szukać dodatków do sukien w innych miejscach. Piękna suknia oraz dodatki dobrane do sukni sprawią, że każda panna młoda poczuje się jak królowa na własnym ślubie. Jeżeli poszukujecie takich sukni, to upewnijcie się, że suknie pochodzą z dobrego źródła, np. takiego jak producent sukni ślubnych Virginia, którego bardzo polecamy.

Modny mężczyzna na ślubie

Ślub to bardzo uroczysta okazja, dlatego podkreśla się ją odpowiednim ubiorem. Zazwyczaj cała uwaga skupia się na Pannie Młodej, jednak także i Pan Młody powinien wiedzieć, jak stylowo i elegancko ubrać się właśnie tego dnia. Oczywiście mężczyźni nie mają aż takiego dużego wyboru, ale i tak można przebierać w kolorach i fasonach. Najpopularniejsze są garnitury ślubne. Nie różnią się one zazwyczaj od tych zwykłych swoim krojem, jednak często stawia się tutaj na jednolite i stonowane kolory. Najpopularniejszy to oczywiście czarny, ale często panowie wybierają dla siebie garnitury w szarościach czy też granatach. Gdy chodzi o sam fason, to najczęściej wybierane są garnitury trzyczęściowe. Dla tych, którzy chcieliby wyglądać jeszcze bardzie gustownie, przeznaczone są smokingi oraz fraki. Jednak wielu mężczyzn kieruje się tutaj pragmatyczną zasadą, aby dany garnitur można było używać nawet po ślubie i nie decydują się na takie właśnie fasony. Jednak sam garnitur to nie wszystko. Modny mężczyzna na swoim ślubie powinien mieć też dobrze dobrany krawat lub muszkę. W ostatnim czasie często spotyka się także fular, który wygląda jak nieco mniejszy i krótszy krawat. Całości dopełniają także eleganckie skórzane obuwie oraz poszetka, czyli mała chusteczka, którą umieszcza się w kieszonce marynarki. Widzimy zatem, że męska moda ślubna także nie jest nudna, ponieważ mężczyźni mogą przebierać w fasonach, kolorach czy też fakturach materiału. Pamiętajmy również, że decydująca jest jakość materiału, z którego uszyto ubiór, oraz odpowiednie dodatki.

Pan Lotto