Narty w Alpach z dziećmi – plan na początek roku 2021

wyjazd na narty z dzieckiem

Alpy to niezwykle malowniczy łańcuch górski, ciągnący się przez terytorium wielu państw, między innymi Austrii. Słyną one również z urokliwych wodospadów, przełęczy, jezior, dlatego są idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Wiele alpejskich szczytów przekracza wysokość czterech tysięcy metrów nad poziomem morza. 

Szlaki górskie o różnym poziomie trudności są przeznaczone dla amatorów pieszych wędrówek różnym wieku, a wyciągi i kolejki pozwolą amatorom śnieżnego szaleństwa rozwijać swoje pasje i cieszyć się każdą chwilą spędzoną na nartach. Doskonale przygotowana infrastruktura umożliwi spędzenie pełnych wrażeń ferii wraz z dziećmi, poczuć niezwykłą atmosferę małych górskich miasteczek, a w większych aglomeracjach miejskich korzystać z wielu rozrywek. 

Atrakcje turystyczne w austriackim Tyrolu na rodzinne wyjazdy na narty

Tyrol to zupełnie niezwykłe i oryginalne miejsce w Austrii, rozpoznawalne po strojach i jodłowaniu. Region, dzięki atrakcyjnym górom, oferuje wiele kilometrów szlaków, przeznaczonych na piesze wędrówki, również dla rodzin z dziećmi. Atrakcją podczas pokonywania górskich ścieżek są alpejskie jeziora, wodospady, między innymi należący do największych Stuibenfall.

szkółka narciarska w alpach

Z dziećmi można wybrać się nad jezioro Achensee, po którym pływa wspaniale prezentujący się parowiec. Tyrol, oprócz zimowych szaleństw na górskich lodowcach, oferuje także przyjemności zupełnie nie kojarzące się z zimą. Jest nim kompleks wypoczynkowy Area 47 w dolinie Ötztal, z wodnymi atrakcjami w postaci zjeżdżalni grawitacyjnej, a także tereny wspinaczkowe i wielka huśtawka, która ucieszy nie tylko dzieci. Lodowiec Stubai został wybrany regionem narciarskim najbardziej przyjaznym rodzinie. Jest to największy lodowcowy teren narciarski w Austrii, który gwarantuje śnieg już od końca października aż do czerwca. Alpejskie krajobrazy można podziwiać na platformie widokowej na szczycie Top of Tyrol położonej na lodowcu Stubai na wysokości 3210 metrów nad poziomem morza, a także z najdłuższego mostu wiszącego o nazwie Highline 179 w Ehrenbergu.

Niezwykłym doświadczeniem dla dzieci będzie na pewno wizyta w wiosce Ötziego, człowieka żyjącego 5000 lat temu, położonej w Umhausen. Trasa nie należy do najłatwiejszych i prowadzi do miejsca znalezienia w lodzie mumii. Jest to skansen archeologiczny, ukazujący w atrakcyjny sposób życie ludzi przed tysiącami lat. Dzieci będą mogły zobaczyć cztery szałasy z pełnym wyposażeniem w narzędzia, broń i przedmioty codziennego użytku. Natomiast położone w pobliżu siedzib ludzkich zagrody zamieszkują zwierzęta hodowlane, między innymi tur. Atrakcją będzie zapewne pole uprawne, studnie, staw z czółnem wyżłobionym w jednym kawałku drzewa, a także grobowiec.

narty w austrii

Oferty ferii w Alpach z dziećmi

Biura podróży oferują wyjazdy rodzinne z dziećmi dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić ferie zimowe razem ze swoją pociechą. Alpy zimą to gwarancja niezapomnianej przygody i wielu przeróżnych atrakcji. Poza tym zima w Austrii to propozycja atrakcyjnego spędzenia czasu w otoczeniu śnieżnego krajobrazu alpejskich szczytów i lodowców. Biuro podróży Beskid Travel zapewnia dodatkowo dzieciom zajęcia narciarskie na stoku, również w małych grupach, prowadzone przez polskich instruktorów. 

Natomiast rodzice w tym czasie mogą korzystać bez ograniczeń z atrakcji ośrodka Stubai, albo podnosić swoje umiejętności narciarskie na treningach dla dorosłych. Dzieci nie tylko korzystają z ciekawych zajęć w godzinach przedpołudniowych, ale również po południu mogą uczestniczyć we wspólnych zabawach, konkursach, grach, a rodzice w tym czasie mogą odpocząć w strefie wellness. Na 110 kilometrach zjazdów rodzice mogą wybrać się na narty z dziećmi. Alpy austriackie są idealnym miejscem na ferie zimowe dla rodzin z dziećmi.

Pan Lotto