Nowoczesne rozwiązania w chirurgii plastycznej

Metody operacji plastycznych

Medycyna jest dynamiczną dziedziną i dobrze, ponieważ jej ciągły rozwój zapewnia nam fachową opiekę specjalistów stosujących najnowsze metody, które w coraz lepszy sposób mogą poprawić stan naszego ciała i często także zdrowia.

 

Nowoczesność na każdym kroku

Rozwój technologiczny coraz częściej można dostrzec nie tylko na salach operacyjnych, ale także w gabinetach lekarskich. W celu zapobiegnięcia niedomówieniom oraz niezadowoleniu z operacji, niektórzy lekarze zaczęli podczas rozmowy z pacjentem wspomagać się wizualizacjami operacji plastycznej. MirrorMe3D wykorzystuje w tym celu technologię druku 3D dzięki czemu lekarz ma możliwość naniesienia, na wydrukowany model twarzy pacjenta, wszystkich poprawek w celu zaprezentowania go osobie, która chce się podjąć temu zabiegowi. Ta metoda daje dużo możliwości, ale przede wszystkim może pomóc w poradzeniu sobie ze stresem przedoperacyjnym i obdarzeniu lekarza całkowitym zaufaniem bez obaw o efekt końcowy. Jedynym minusem prezentacji przyszłego wyglądu w taki sposób jest cena tego modelu, która wciąż utrzymuje się na podobnym poziomie.

Komórki macierzyste w operacjach plastycznych

Komórki macierzyste występują w każdej tkance organizmu ludzkiego, a ich niezwykłość polega na zdolności do odnawiania i przekształcania się w komórki innego rodzaju. Co ciekawe tkanka tłuszczowa, której często chcą się pozbyć kobiety, jest znakomitym źródłem takich komórek. Można je wykorzystać w chirurgii w celu zastosowania zabiegów przywracający młody wygląd twarzy. Przy pomocy komórek macierzystych można także uzupełnić wszelkiego rodzaju ubytki na skórze oraz pozbyć się zniekształceń, które wpływają negatywnie na wygląd.

Ta metoda nie wywołuje reakcji alergicznych, ponieważ nie stosuje się sztucznych wypełniaczy, tylko to, co i tak było częścią naszego organizmu, czyli tkankę tłuszczową i komórki macierzyste, które – nie zapominajmy – posiadają właściwości regeneracyjne i rewitalizujące.

Jak informuje klinika KCM: „Bez wątpienia ich zdolność do rozpoznawania i naprawiania uszkodzonych tkanek przyda się nam, a sam zabieg będzie o wiele bardziej skuteczniejszy i zdrowszy niż wykorzystanie do tych celów innych metod„.

Źródło: http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/oferta/chirurgia-plastyczna,126.htm

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tłuszczu służy modelowaniu ciała i twarzy w sposób bezpieczny i skuteczny. Istnieje tutaj niskie ryzyko powikłań, krótki czas zabiegu i rekonwalescencji, a co ważniejsze, brak blizn. Taki rodzaj operacji można zastosować przy ubytkach na skórze, wadach wrodzonych, niedoskonałościach oraz w celu poprawy wyglądu. Nie tylko możemy tutaj zniwelować asymetrię naszego ciała, ale także zredukować zmarszczki, pozbyć się opadającej skóry, a także powiększyć, podnieść i wymodelować biust lub pośladki. Nie jest to jednak zabieg dla każdego i przed jego wykonaniem powinno się powiedzieć lekarzowi o wszystkich swoich chorobach i dolegliwościach.

Technologia 3D

Technika zaskakuje nas na każdym kroku dając możliwości o jakich wcześniej nawet nie śniliśmy. Od dawna mamy możliwość zmiany kształtu, szerokości brody, ale także wszczepienia silikonowych implantów w celu poprawienia kształtu twarzy, szczególnie w przypadkach niedorozwoju kości. To wszystko daje ogromne możliwości, jednak nie wszystko da się w ten sposób naprawić, dlatego przełomem jest wprowadzenie technologii 3D, dzięki której w ciężkich przypadkach można wykonać przeszczep twarzy.

Takie rozwiązanie daje wszystkim osobom ze zdeformowaną twarzą drugą szansę na lepsze życie. Po takiej operacji mają oni możliwość na powrót do normalnego życia i wpasowanie się w tłum ludzi, którzy nie będą widzieli w wyglądzie tej osoby nic, co można by uznać za odbiegające od normy. Tego rodzaju rozwój w nauce nie tylko udowadnia, że chirurgia plastyczna jest ważna dla medycyny, ale także pokazuje, że rozwój tej nauki może mieć bezpośredni wpływ na życie drugiego człowieka.

Pan Lotto