Odwyk, leczenie i terapia – porady dla alkoholików

odwyk metodą wyjścia z nałogu

Po alkohol raz na jakiś czas sięga praktycznie każdy z nas. Spożywamy wysokoprocentowe trunki niezależnie od statusu społecznego, wykonywanego zawodu, dostępnych finansów. Wiele czynników powoduje jednak, że delektowanie się alkoholem i stosowanie go między innymi podczas spotkań towarzyskich, z czasem przeradza się w nadużywanie, a następnie alkoholizm. Początkowo niedostrzegany problem rodzi sporo konfliktów, w relacji najbliższych i uzależnionego. Ten ostatni przeważnie nie widzi problemu bądź też przekonuje innych, że sam jest w stanie sobie z nim poradzić. I zaczyna się zataczać błędne koło obietnic, próśb, kolejnych rozczarowań. Nieumiejętność przyznania się do istniejącego problemu skutkuje wyniszczeniem organizmu, zaburzeniami psychicznymi, ale i przekłada się na pogarszającą się znacząco kondycję najbliższych.

Dlaczego warto skorzystać z nowoczesnego odwyku alkoholowego?

Problem alkoholowy wymaga leczenia. Przyznania się do do błędu, dobrowolnego zgłoszenia na leczenie do specjalistycznego ośrodka i przejścia przez wszystkie etapy odwyku alkoholowego. W pierwszej kolejności dokonywane jest odtrucie organizmu. Należy zaprzestać natychmiastowo spożywania alkoholu, jakiegokolwiek rodzaju, jak i w jakichkolwiek ilościach. W grę nie wchodzą nawet czekoladki z alkoholem czy też ostatnio modne bezalkoholowe piwo. Organizm ludzki przyzwyczajony do substancji psychoaktywnych, które podawane mu były przez długi czas, zaczyna wariować. Pojawia się głód alkoholowy i zespół odstawienia. Objawami mogą być zaburzenia czucia, drżenie mięśni, pojawiające się różnego rodzaju nieuzasadnione lęki. W zaawansowanych przypadkach zaburzenia świadomości, a także urojenia. Z tego względu niezbędne jest poddanie się leczeniu stacjonarnemu, by móc liczyć na natychmiastową pomoc medyczną. W stanie, gdy objawy zaczynają zagrażać zdrowiu, a nawet życiu ludzkiemu. Tylko w niektórych przypadkach możliwe jest zastosowanie leczenia ambulatoryjnego, czyli odwyk odbywający się na zasadzie konsultacji. Pozostanie jednak w ośrodku daje szansę na szybsze i pewne wyleczenie.

odwyk

Skuteczność odwyku alkoholowego dla uzależnionych

Ośrodki odwykowe to najskuteczniejsze spośród możliwych rozwiązań. Zmiana środowiska i otoczenia pozwala wyciszyć się. Daje miejsce na odpoczynek i regenerację. Na cały etap leczenia odwykowego składa się nie tylko detoks organizmu, ale również psychoterapia. Różne jej formy, które zostają dostosowane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Do tego terapie łączone, w których również uczestniczy najbliższa rodzina. Uzyskując wsparcie i pomoc, w radzeniu sobie z nałogiem bliskiej im osoby. Specjaliści kompleksowo dbają o wszystkich pacjentów, dając im podstawę do nauki nowych wzorców zachowań. Radzenia sobie w trudnych sytuacjach, ale na trzeźwo. Trwania w abstynencji i nie ulegania pokusom. Najpowszechniej stosowane terapie pozwalają zrozumieć, że alkohol nie jest potrzebny, by zyskać akceptację innych. Nie trzeba go stosować, by radzić sobie w trudnych sytuacjach. W ośrodkach odwykowych kompleksowość i połączenie wszystkich rodzajów leczenia oraz zapewniona opieka daje poczucie, że wyjście z nałogu jest możliwe.

Zainteresowanych większą ilością szczegółów związanych z odwykiem alkoholowym, możecie znaleźć na witrynie detoks.warszawa.pl, szczególnie polecamy zapoznanie się z blogiem.

Pan Lotto