Wylęgarnia drobiu – skąd są nasze indyki?

indyk - wylęgarnia indyków

Wylęgarnia drobiu

Jest to zakład, w którym wylęgają się pisklęta – kury, kaczki i indyki. Wylęgarnie służą ogromnej ilości zwierząt. Miejsce to stanowi wielki zakład, w którym trzymane są zwierzęta. Wylęganie odbywa się pod ścisłą kontrolą nie tylko pracowników, ale także procesów technologicznych. Wylęgarnia drobiu to miejsce, w którym wylęganie następuje w sposób sztuczny. Jajka trzymane są w urządzeniach, które mają pełnić funkcję inkubatora, potocznie zwanym sztuczną kwoką. Jaja i zwierzęta przetrzymywane są w zakładzie przez całą dobę. W wylęgarni drobiu przebywa wiele różnych piskląt, które można w odpowiednim momencie zakupić do prowadzenia własnej hodowli drobiu. Interes taki jest więc bardzo opłacalny, dlatego możemy skorzystać z oferty wielu wylęgarni drobiu.

Zasady bezpieczeństwa i higieny

wylęgarnia drobiuW momencie, gdy posiadamy odpowiednie predyspozycje do założenia własnej wylęgarni drobiu, musimy koniecznie pamiętać o tym, że w wylęgarni panują ścisłe zasady, których trzeba koniecznie przestrzegać, by móc dalej prowadzić biznes. Pisklęta muszą być pod stałym nadzorem weterynaryjnym. Wszystkie zakłady wylęgarni drobiu muszą być kontrolowane przez odpowiednie narządy, by możliwe było funkcjonowanie wylęgarni. Wykonywanie wszelkich szczepień oraz przestrzeganie wymogów sanitarnych służy nie tylko utrzymaniu się biznesu – chodzi przede wszystkim o stan zdrowia zwierząt. Muszą one być zdrowe, by stale przybywali kupcy. Wylęgarnie drobiu są miejscem, w którym powinny być zachowane wszelkie standardy.

Pisklęta

W wylęgarni drobiu, możliwy jest zakup kilkudniowych kurcząt, indycząt lub kaczątek. Wielu rolników lub osób posiadających własne gospodarstwa, również zakupują właściwą dla siebie liczbę piskląt. W wylęgarni panują odpowiednie warunki i przestrzegane są wszystkie zasady higieny, dlatego pisklęta, które kupujemy muszą być zdrowe. Jeżeli chodzi o ich zakup i transport, właściciele wylęgarni powinni być przygotowani na wykonanie transportu w dość odległe miejscowości. Konieczne jest w takim momencie właściwe zabezpieczenie wszystkich piskląt. Musimy mieć bowiem możliwość przetransportowania piskląt w ogromnej liczbie. Wiele firm może oferować nawet do stu tysięcy przewożonych piskląt. Im więcej mamy możliwości, tym bardziej możemy być pewni na uzyskanie większej liczby kupców.

Najważniejsze aspekty

W prowadzeniu biznesu jakim jest wylęgarnia i częściowy odchów piskląt, należy pamiętać o najważniejszych rzeczach. Przede wszystkim, przestrzeganie zasad higieny i stanu zwierząt kwalifikuje nas do dalszego prowadzenia działalności. Wszelkie wymogi sanitarne muszą zostać spełnione. Na miejscu muszą znajdować się odpowiednie urządzenia i przyrządy, wysokiej jakości ziarno oraz klatki/inkubatory przystosowane do piskląt. Zwierzęta muszą być zaszczepione i w pełni zdrowe w momencie przekazywania ich nowemu właścicielowi. Równie ważnym aspektem w wylęgarni drobiu musi być odpowiedni podział hal ze względu na gatunek i wiek piskląt.

 

Pan Lotto