Zalety i zastosowania siatki leśnej

Siatka leśna, jako ogrodzenie służące głównie ochronie zazwyczaj jest mocna i ekonomiczna. Najwyższej jakości siatkę leśną kupimy jednak wyłącznie w profesjonalnych, wyspecjalizowanych hurtowniach. Tylko tam znajdziemy produkty jakościowo najlepsze, które służyć nam mogą długie lata.

Gdzie montuje się siatki leśne?

Leśne siatki, to ogrodzenia, które stosowane mogą być na naprawdę wielu terenach. Jak sama nazwa wskazuje najczęściej montowane są w przestrzeniach leśnych. Jednak ich użycie nie ogranicza się wyłącznie do nich. Takowy produkt z powodzeniem służyć może też sadom, polom czy nawet autostradom.

Siatka leśna stanowi przede wszystkim doskonałą ochronę upraw przed zwierzętami. Służy również, jako odgradzanie autostrad i terenów budowlanych. Używana jest też w hodowli zwierząt i  parkach oraz na łąkach czy polach. W zależności od wybranego modelu możemy cieszyć się innymi jej zaletami.

By zrozumieć, jaki produkt potrzebujemy warto zapoznać się z ofertą firmy, która doświadczenie na rynku zbiera już od wielu lat. Jej podział produktów najlepiej bowiem obrazuje poszczególne parametry i charakterystyczne cechy konkretnych siatek leśnych.

Zalety i zastosowanie siatki leśnej

W  firmie Ogrodzenia Leśne – Małgorzata Klejna sitka leśna dostępna jest w trzech wersjach. Każda z nich ma swoje specyficzne cechy, a co za tym idzie inne zalety.

Siatka węzłowa z drutu w wersji Light, to model o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie. Charakteryzuje ją zabezpieczona powłoka stopu cynkowo – aluminiowego oraz średnica drutów pionowych i poziomych na 1,6 mm. Przeznaczona jest do ochrony określonego tereny przed zwierzyną płową, zającami oraz królikami. Wśród największych zalet tego typu siatki wymienić można jej lekkość, a zarazem solidność. Co więcej, oczka o małym rozmiarze w dolnej jej części, umożliwiają naprawdę szerokie zastosowanie produktu. Gdy wybierzemy wersję Light będziemy mieć też pewność odporności na uderzenia i deformacje. Tu montaż odbywa się na słupkach rozmieszczanych co 8 lub 10 metrów, dzięki czemu jest on naprawdę szybki i bezproblemowy.

Medium, a więc wersja średnia, to z kolei bardzo wydajna i świetnie sprawdzająca się w roli ogrodzenia autostradowego siatka. Jako siatka węzłowa z drutu o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie przeznaczona jest do ochrony terenu przed zwierzyną płową, zającami i królikami
wzdłuż linii kolejowych czy autostrad. Zabezpieczona jest powłoką stopu cynkowo – aluminiowego, a średnica jej drutów pionowych i poziomych wynosi 2 mm. Największą zaletą takiej siatki jest oczywiście jej szerokie zastosowanie. Dzięki grubszych drutom sprawdza się ona w naprawdę ekstremalnych przypadkach. Stanowi solidne i wytrzymałe na rozciąganie zabezpieczenie.

Natomiast wersja gruba, a więc Super stanowi najmocniejszy produkt oferowany przez firmę. Ta siatka przeznaczona jest do ochrony przed dzikimi zwierzętami. Co więcej, zapewnia bezpieczeństwo  naprawdę dużym uprawom i terenom. Podobnie, jak wersja Light  i Medium zabezpieczona jest powłoką stopu cynkowo – aluminiowego. I mimo, że stanowi produkt niezwykle wytrzymały, stabilny i trwały, tak naprawdę jest dość lekka. Wyposażona została też w oczka o małym rozmiarze w dolnej części siatki. A to przekłada się w oczywisty sposób na jej szerokie zastosowanie.

Wybór odpowiedniej siatki leśnej zależy więc od naszych potrzeb i oczekiwań. Warto wspomnieć jednak, że niezależnie od naszego wyboru we wspomnianym już sklepie trwają atrakcyjne wyprzedaże. Duże ilości siatki możemy zamówić więc po okazjonalnej cenie.

 

Pan Lotto