Agencja aktorska – pomoc dla aktorów i epizodystów

Agencja aktorska

Każda agencja aktorska ma wspólny cel – jest to umożliwienie każdej utalentowanej osobie, zaistnienia w świetle reflektorów. Scena aktorska jest bardzo wymagająca, jednak osoby pracujące w agencji znają się świetnie na wszystkich rodzajach gry aktorskiej bądź teatralnej. Obecnie, agencje aktorskie poszerzają się, oferując nie tylko pomoc doświadczonym aktorom z talentem. Na pomoc agencji mogą liczyć również te osoby, których interesują jedynie epizodyczne występy.

W Polsce i nie tylko, wciąż poszukiwane są osoby mające talent aktorski.

Warto jednak dodać, że aby dostać rolę w filmie lub w serialu, wystarczy odpowiednio wyglądać. Reżyser dobiera aktorów tak, by jak najlepiej oddawali wygląd granych przez siebie postaci. Umiejętności aktorskie mogą wówczas zejść na drugi plan, jednak zdarza się to bardzo rzadko. W każdej agencji aktorskiej liczy się przede wszystkim wiedza i talent. Młodzi aktorzy muszą wiedzieć, jak poruszać się na scenie oraz być wolni od wstydu.
Umiejętność odegrania konkretnej roli lub przedstawienie swojej własnej mowy/ tańca/ monologu, wymagają właściwego skupienia i uruchomienia wyobraźni. Jednocześnie, na scenie należy pozostać sobą. Większość chętnych, która zapisuje się na przesłuchania lub castingi, jest w stanie odtworzyć konkretną rolę lub sytuacje. Osoby, które mają za zadanie ocenić aktorów oraz podjąć decyzję, czy zakwalifikują się do filmu, najczęściej mają doświadczenie i wszelkie umiejętności aktorskie.

Działanie agencji aktorskich

Rolą agencji aktorskiej jest nie tylko odkrywanie nowych gwiazd sceny, ale i promowanie utalentowanych aktorów. Osoby, które chcą zaistnieć na scenie filmowej i mają do tego predyspozycje, mogą zostać wypromowanie przez agencję. Pracownicy agencji są znawcami i wiedzą, kto może nadać się do konkretnej roli filmowej, a kto do reklamy.

Agencje aktorskie mają podpisane kontrakty z firmami i koncernami filmowymi. Podczas castingów oraz konkursu talentów, osoby pracujące w agencji, mogą ‘przekazywać’ danego aktora na konkretny plan filmowy, do serialu lub reklamy. Obecnie, wiele jest takich agencji, które przesłuchują tysiące talentów. Wszyscy, którzy biorą udział w castingach, często muszą zmagać się z dość dużą konkurencją.

Nabór do filmów, seriali?

Agencja aktorskaBardzo często, w ramach działania agencji aktorskiej, działa agencja modelek, teatr oraz studio filmowe lub fotograficzne. Są to ściśle powiązane ze sobą dziedziny. Niekiedy, możemy również wziąć udział w castingu na udzieleni dubbingu do bajek czy filmów.
Oferta jest jednak zależna od agencji, jej założeń oraz miejsca, w jakim się mieści. Wiele agencji bowiem może zaoferować nam możliwość wystąpienia również w teledyskach i krótkich spotach reklamowych.

Nabór, castingi oraz poszukiwanie nowych talentów, są bardzo wymagające. Wiele osób przechodzi przez tak zwane gęste sito. Konkurencja jest ogromna, przez co tylko niewielka część chętnych może liczyć na angaż w reklamie filmie czy w teledysku.
Zarówno profesjonalne role, jaki epizody, jakie można odegrać, wymagają odpowiedniego podejścia. Co prawda główna rola w filmie znanego reżysera jest o wiele bardziej znacząca niż udział w teledysku, jednak od aktorów wymaga się pełnego zaangażowania. Granie w filmach, serialach, teledyskach czy udzielanie głosu postaciom z bajek, to prawdziwa szansa dla wielu osób. Agencje aktorskie umożliwiają więc zaistnienie na wielkim ekranie każdemu, kto tylko ma talent oraz odpowiednie, pożądane predyspozycje.


Agencja aktorska JMC Studio oferuje profesjonalne usługi: jmcstudio.pl.

Pan Lotto