Akcesoria dla młodego piłkarza

akcesoria dla piłkarzy

Wyprawka młodego piłkarza to zbiór niezbędnego ekwipunku, w jaki musisz wyposażyć swoje dziecko, jeśli ma ono bezpiecznie trenować piłkę nożną.

W poniższym tekście dowiesz się, jaki strój, jakie obuwie i jakie akcesoria będą najlepszym wyborem, jeśli chodzi o udany trening.

Najważniejsze cechy piłkarskiego stroju

Strój do trenowania piłki nożnej musi nie tylko dobrze wyglądać – tak samo, jak w przypadku każdego innego sportu, liczy się też to, aby był on wygodny, przewiewny, dobrze odprowadzał od skóry nadmiar wilgoci i szybko wysychał, umożliwiając odświeżenie go przed kolejnym treningiem. Dobrze dobrana koszulka i spodnie są przede wszystkim luźne, nie opinają i nie “gryzą”.  W ogóle nie skupiają na sobie uwagi gracza, pozwalając skoncentrować się w pełni na grze.

Jak dobrać obuwie do gry w piłkę?

Najpopularniejszym rodzajem obuwia są oczywiście korkotrampki, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że one również mogą dzielić się na podtypy, zależne od rodzaju nawierzchni, na której odbywa się mecz. Jakie wyróżniamy rodzaje korkotrampek?

  • Lanki – plastikowe wypustki, wykorzystywane do gry na naturalnych boiskach trawiastych.
  • Buty z metalowymi wkrętami – stosowane w przypadku powierzchni grząskich.
  • Turfy – gęsto rozmieszczone korki, dedykowane na trawę sztuczną.

Odpowiednio dobrane wypustki w znaczący sposób poprawią przyczepność do podłoża, zwrotność i szybkość gry. Są one dużo lepszym wyborem niż zwykłe trampki czy nawet klasyczne adidasy, w których łatwo o wpadnięcie w poślizg i kontuzję. Korkotrampki charakteryzują się sznurowaniem asymetrycznym, dzięki czemu piłka znacznie lepiej przylega do nogi podczas wykonywania manewrów.

Istotne akcesoria do gry

Chcą dać dziecku wygodę i bezpieczeństwo podczas biegania za piłką, musisz dobrać mu kilka bardzo ważnych akcesoriów. Podstawą będą ochraniacze i rękawice, a oprócz tego wygodna torba sportowa i bidon na wodę.

Ochraniacze i rękawice

Ochraniacze są niezwykle istotnym elementem ekwipunku, chroniącym kostki i piszczele przed doznaniem kontuzji. Na nie nakłada się dodatkowo getry piłkarskie, które wbrew pozorom nie pełnią jedynie funkcji ozdobnej. Pomagają one utrzymać ochraniacze na właściwym miejscu, a do tego wspomagają procesy amortyzacyjne podczas uderzenia.

Jeśli Twoje dziecko pełni w drużynie funkcję bramkarza, zadbaj koniecznie również o rękawice. Łapanie piłek podczas całego meczu naraża dłonie dziecka na poważne urazy, przed którymi należy się chronić. Poza tym dobre rękawice w odczuwalny sposób przełożą się na poprawę chwytu piłki, czyniąc z Twojego dziecka najlepszego bramkarza!

Bidon na wodę

Dzieci podczas biegania po boisku w trakcie meczu potrafią pokonać kilka ładnych kilometrów, warto zatem zatroszczyć się o to, by Twój maluch miał bieżący dostęp do wody lub dobrego napoju izotonicznego. Wytrzymała butelka z wygodnym systemem otwierania, którą można wykorzystywać wielokrotnie, będzie dobrą alternatywą dla zwykłych, plastikowych butelek z napojami m.in. pod względem ekologicznym.

Torba sportowa 

Jest to dosyć podstawowy element ekwipunku, dzięki któremu dużo łatwiej będzie zapanować nad wszelkimi drobiazgami, ze szczególnym naciskiem na te, które bardzo lubią ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Ważnym elementem wyposażenia są kieszenie wzmacniane, przystosowane specjalnie na mokre elementy garderoby po treningu. Warto zwrócić również uwagę na uchwyt – powinien być wymoszczony, by nie wrzynał się w ciało. Przyłóż też wagę do jakości szwów.

młodzi piłkarze

Czy wyprawka małego piłkarza musi być kosztowna?

Wbrew pozorom, wcale nie. Oczywiście, że możesz zdecydować się na topowe produkty najpopularniejszych marek, lecz równie dobrze możesz zajrzeć np. do sklepu Powerman i zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne elementy, nie wydając przy tym fortuny. Nie wiąże się to z niską jakością – proponujemy Ci ubrania, buty i akcesoria dla piłkarzy takich producentów, jak Umbro, Joma, Adidas, Nike, a także naszą autorską markę Powerman Sport i wiele innych

Redaktor MK