Bawełniane szlafroki dziecięce – gdzie kupić?

Szlafrok dziecięcy dla wielu rodziców wydaje się zbędnym wydatkiem, jednak może warto mimo wszystko go rozważyć, biorąc pod uwagę zalety owego elementu garderoby.

Jakie są obecnie dostępne rodzaje szlafroków? Czym się kierować przy doborze? W jakich miejscach znajdziemy stylowe szlafroki dziecięce?

Dlaczego warto kupić szlafrok dziecięcy?

Przede wszystkim dlatego, że możemy szybko zawinąć dziecko w miękki, ciepły, suchy materiał zaraz po kąpieli, zamiast popularnie wykorzystywanego w takiej sytuacji mokrego już ręcznika. Dzięki temu możemy w łatwy sposób wyeliminować przynajmniej jedną z przyczyn tak częstych u maluchów przeziębień. W zależności od tego, w jakim stopniu ogrzewany jest dom w chłodniejszym sezonie, dobierzmy grubość szlafroka. Poranne wstawanie, wychodzenie spod cieplej kołderki na nieco chłodniejsze powietrze, jakie jest w pokoju, również może mieć wpływ na nie ukształtowaną jeszcze w pełni odporność dziecka. Będzie mu po prostu cieplej, zanim się rozbudzi, ubierze i zacznie nowy dzień.

Rodzaje szlafroków dziecięcych

Wyróżniamy przede wszystkim klasyczne szlafroki, przewiązywane w talii sznurkiem. Ich rozmiary są na tyle uniwersalne, że nowy szlafrok dla malucha nie będzie zbyt częstym wydatkiem. Szlafrok klasyczny będzie pasował do dziecka o każdej sylwetce, co jest jego dodatkową zaletą.

Innym, mniej popularnym rodzajem szlafroka jest szlafrok zapinany, przy czym, jeśli się na niego zdecydujemy, to tu już dobór kroju do sylwetki dziecka zaczyna mieć większe znaczenie, jeśli planujemy dobrać model zwężany w pasie. Dostępne są również szlafroki zapinane o kroju uniwersalnym. Szlafroki zapinane najbardziej polecane są w przypadku najmniejszych dzieci.

W niektórych miejscach można znaleźć wzmianki o bieliźnianych szlafrokach dla dzieci. Chodzi po prostu o szlafroki uszyte z cienkich, przewiewnych tkanin, które lepiej sprawdzą się w sezonie wiosenno-letnim oraz w przypadku lepiej ogrzewanych domów.

Wyróżniamy także szlafroki z kapturem i bez niego, czasem zamiast kaptura mamy specjalną stójkę, zabezpieczająca dodatkowo przed chłodnym powietrzem po kąpieli. Kupując szlafrok dla dziecka, warto jednak zaopatrzyć go w model z kapturem, zwłaszcza jeżeli mówimy o najmniejszych pociechach.

Leopard szlafrok dziecięcy Kids Envie pink ze sklepu internetowego Rafjolka.pl

Gdzie najlepiej kupić szlafrok dziecięcy?

Zakup taki umożliwiają zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Jak już była o tym mowa, szlafrok dziecięcy to ubranie o dosyć uniwersalnym rozmiarze, dzięki czemu nie powinien pojawić się problem w postaci szlafroka zbyt małego lub zbyt dużego. Bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że nawet najbardziej wybredny maluch znajdzie szlafrok, z którym nie zechce się rozstać. Atrakcyjne ceny, adekwatne do jakości asortymentu, są kolejnym dużym atutem w zakupach internetowych. Nie ruszając się z domu, możecie zasiąść wszyscy przed komputerem i w komfortowych warunkach dokonać wyboru szlafroka najlepszego dla waszej pociechy.

Bawełniane szlafroki dziecięce – najlepszy wybór

O ile my, dorośli, często dajemy się skusić na zakup atrakcyjnie wyglądających ubrań z tworzyw sztucznych, o tyle nie róbmy tego w przypadku naszych dzieci. Skóra dziecka jest dużo delikatniejsza, niż osoby dorosłej, a to oznacza, że jest dużo bardziej narażona na wystąpienie reakcji alergicznej. Jest to szczególnie ważne ze względu na fakt, iż szlafrok nierzadko będzie miał bezpośredni kontakt z ciałem dziecka. Poza tym naturalne materiały niosą za sobą większy komfort – są bardziej przewiewne, zapewniają skórze odpowiednią przepuszczalność, pozwalając jej swobodnie oddychać. A to bardzo ważne podczas odpoczynku po całym dniu.

Pan Lotto