Czarna woda – jak ją obsługiwać?

Każda osoba preferująca podróżowanie własnym pojazdem wie czym jest czarna woda i jakie są jej właściwości. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym odpowiadamy na pytania.

Czym jest czarna woda?

Czarną wodą określa się wszystkie substancje organiczne znajdujące się w zbiorniku toalety przenośnej. Są to nieczystości, do których zalicza się fekalia i rozpuszczony papier. Czarna woda jest niebezpieczna dla zdrowia, dlatego tak bardzo ważna jest właściwa obsługi każdego zbiornika będącego standardowym wyposażeniem każdej toalety przenośnej. Zawartość zbiorników toalet turystycznych trzeba regularnie opróżniać.

Czym się różni czarna woda od szarej wody?

Oprócz pojęcia czarnej wody, istnieje również miano wody szarej. Różnica między tymi rodzajami wody polega na tym, że woda szara to ta, która powstaje podczas mycia naczyń, gotowania i kąpieli. Co prawda można wykorzystywać preparaty do obu rodzajów wód, jednak najważniejsze jest by pamiętać, że wody czarnej nie należy traktować niesprawdzonymi specyfikami.

Gdzie się znajduje czarna woda?

Jak opisano powyżej, wodę czarną spotkamy we wszelkich rodzajach zbiorników na fekalia. Toalety turystyczne działają na zupełnie innych zasadach niż te, które znamy z codziennego życia. Przenośne toalety montowane są na statkach, jachtach, w autobusach turystycznych, w samolotach oraz w kamperach i przyczepach kempingowych. Wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zamontowania toalet turystycznych, należy zwracać szczególną uwagę na zachowanie odpowiedniego standardu higieny.

Profesjonalny, naturalny produkt do czarnej wody znajdziesz w sklepie online skleprv.com.pl

Czarna woda jest bardziej niebezpieczna niż woda szara. Poza tym, generuje ona dość specyficzny i nieprzyjemny zapach, który najczęściej nie ogranicza się jedynie do pomieszczenia socjalnego, w którym znajduje się toaleta. Dość popularny jest towarzyszący podróżnikom kamprea przykry zapach, który znacznie obniża komfort podróży.

Istotne jest także, że mianem czarnej wody określa się gęstą masę, a nie rzeczywiście wodę. Jest ona niebezpieczna dla środowiska i zdrowia człowieka, zwłaszcza jeśli stosujemy źle dobraną chemię z wysoką zawartością konserwantów.

Jak się pozbywać czarnej wody?

Skuteczne pozbywanie się wody czarnej to proces, który musi się odbywać regularnie. Zawartość zbiorników toalet przenośnych wydziela nieprzyjemny i bardzo drażniący zapach, co znacznie obniża wygodę i standard podróżowania. Aby temu zapobiec, należy opróżniać zbiornik regularnie – częstotliwość zależna jest jednak od ilości osób podróżujących i od pory roku. Poza tym, szczególnie ważna kwestia to odpowiednie specyfiki do czyszczenia i dbania o toaletę turystyczną. 

Specjalne płyny przeznaczone do toalet turystycznych stosowane są zarówno przez większe firmy przewoźnikowe i turystyczne, jak i przez prywatnych właścicieli kamperów, jachtów i przyczep kempingowych. Warto wiedzieć, że najlepsze preparaty do utrzymania toalety w czystości, to aplikowanie odpowiedniej ilości preparatu po każdym skorzystaniu z toalety. Dzięki temu, naturalny plyn do toalety turystycznej może zmniejszyć zawartość zbiornika o ponad połowę.

Pan Lotto