Czy szklane zabawki erotyczne są bezpieczne?

kobieta w bieliźnie

Zabawki erotyczne produkowane ze szkła są coraz bardziej popularną alternatywą dla tych wykonanych z plastiku i znawcy tematu nie będą się temu raczej dziwić. Wciąż jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, czy są one w pełni bezpieczne. Warto zatem, przed przystąpieniem do zabawy, zdobyć kilka przydatnych informacji.

Najważniejsze zalety zabawek szklanych

Wygląd. Współczesne zabawki erotyczne wcale nie muszą wyglądać tandetnie i wulgarnie. Wręcz przeciwnie, niektóre szklane dilda potrafią być wyjątkowo piękne, zwłaszcza że niekoniecznie muszą przypominać swoim wyglądem tę część ciała, którą zastępują. Jest to dosyć ważna kwestia dla osób, które cenią sobie estetykę i preferują gadżety erotyczne o bardziej subtelnym wyglądzie. Pozostając jeszcze przy kształtach. Oprócz delikatniejszych wrażeń wzrokowych fantazyjne kształty zabawek erotycznych umożliwiają zintensyfikowanie doznań podczas zabaw zarówno solo, jak i w duecie. Co więcej, zabawki szklane nie ulegną ewentualnemu odkształceniu, zatem doznania płynące z zabawy nie osłabną z czasem.

Hipoalergiczność. Wiele osób musi czasem zrezygnować z dodatkowych form urozmaicania życia erotycznego ze względu na alergie. Używając gadżetów erotycznych ze szkła, nie ma obaw o wystąpienie uczulenia czy groźnej infekcji.

Łatwość dezynfekcji. Szkło ma gładką strukturę, która nie zatrzymuje na sobie większości pojawiających się na niej bakterii, zatem utrzymanie go w czystości jest wyjątkowo łatwe.Są kompatybilne z każdym lubrykantem – nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się na lubrykant wodny, olejowy, czy też silikonowy.

Wysoka trwałość. O ile tylko zabezpieczasz szklane zabawki przed upadkiem, mogą służyć one nawet przez lata. Co więcej, są łatwe w recyklingu, zatem przedkładanie gadżetów ze szkła na te plastikowe to również ukłon w stronę natury.

Odporność na temperaturę. Szklane zabawki można zarówno schłodzić, jak i podgrzać, by nadać igraszkom jeszcze więcej fantazji.

szklany gadżet

Przykład szklanego dildo ze sklepu erotycznego: https://erozkosz.pl/p/7059/126929/icicles-no-72-korki-analne.html

Na co uważać, decydując się na szklane gadżety erotyczne?

  • Brak elastyczności. Nie próbuj z pozycji leżącej przechodzić w siedzącą, mając w sobie szklane dildo. Może się to kiepsko skończyć.
  • Nie używaj szklanych gadżetów, gdy upadną. Nawet jeśli nie widać tego gołym okiem, mogło dojść do uszkodzeń, a to z kolei naraża na groźne skaleczenia i zakażenia.
  • Niektórzy twierdzą, że ze względu na hipoalergiczność, zabawek erotycznych ze szkła może używać nawet kilka osób. Niekoniecznie musi to być dobry pomysł, poza tym nie każdy dba o higienę z należytą starannością. Poza tym, dla wielu może to być raczej niezbyt sympatyczna wizja.
  • Zaopatrując się w gadżety ze szkła sodowo-wapniowego, ograniczamy zabawy z temperaturą, dlatego, że ów rodzaj szkła jest na to mniej odporny. Jeśli zależy Ci na możliwości rozgrzewania lub schładzania gadżetów, koniecznie rozejrzyj się za tymi wykonanymi np. z pyreksu.

Szklane gadżety erotyczne – czy warto?

Biorąc pod uwagę liczne zalety, okazuje się, że tak. Gładka, śliska faktura, połączona z fantazyjnymi wypustkami może być kluczem do bardziej intensywnych doznań niż do tej pory. Jeśli tylko szklane gadżety będą przechowywane w należyty sposób, myte po każdym użyciu oraz stosowane w odpowiedni sposób (osoby początkujące mogą spróbować bardziej subtelnych ruchów…), to sprawdzą się one wyjątkowo dobrze. Czy erotyczne gadżety ze szkła są drogie? Absolutnie nie, wystarczy zajrzeć na stronę jednego ze sklepów internetowych, choćby takich jak e-rozkosz.pl, by przekonać się, że możesz się nimi cieszyć w zamian za naprawdę niewielkie pieniądze.

Pan Lotto