Detoks jako skuteczne odtrucie organizmu

Uzależnienie od narkotyków jest bardzo ciężką sprawą. Zaczyna się od zwykłego spróbowania by przemienić się w piekło. Zażywanie narkotyków zmienia naszą psychikę, odczuwamy nieustanny głód, za wszelką cenę musimy zdobyć kolejną działkę. Podupadamy na zdrowiu, często tracimy pracę i popadamy w konflikty z bliskimi. Sytuacja finansowa pogarsza się z dnia na dzień. Silna chęć sięgnięcia po narkotyki popycha nas do kradzieży lub innych przestępstw. Tak się dzieje, jeżeli w porę się nie opamiętamy.

Na szczęście są skuteczne metody walki z nałogiem.

Rozpoczęcie walki

Niezwykle ważna w walce z nałogiem jest nasza silna wola. Od trzymania się postanowienia zależy bardzo dużo. Podjęcie leczenia rozpoczyna się od bardzo istotnego kroku, jest nim detoksykacja.

Rozpoczyna się od indywidualnej oceny stanu zdrowia pacjenta z uwzględnieniem środków, jakie zażywał. Ma na celu odtrucie, wyeliminowanie narkotyków z organizmu i przywrócenie jego prawidłowego działania. Metody detoksykacji różnią się w zależności od rodzaju przyjmowanych narkotyków.

Przy zrywaniu z nałogiem występuje tak zwany zespół abstynencyjny, ważnym zadaniem detoksu jest złagodzenie jego objawów. Odstawienie narkotyków może wywoływać szkodliwe dla zdrowia skutki uboczne. Należą do nich:

  • Nudności,
  • Wymioty,
  • Biegunka,
  • Niepokój,
  • Bezsenność,
  • Bóle mięśni i stawów

Detoks alkoholowy w Gdańsku – Alko-Quit >>

To tylko niektóre objawy, ich rodzaj zależy w dużej mierze od typu przyjmowanych narkotyków. Detoks pozwala złagodzić te objawy, znacznie pomaga w dotrwaniu do kolejnego etapu leczenia.

Kolejna faza

Detoks ma za zadanie odtrucie organizmu, nie wystarczy jednak do pełnego wyleczenia. Jest tylko pierwszym krokiem do pozostania czystym. Po detoksykacji czujemy ogromny głód narkotykowy. Pragniemy odczuwać adrenalinę i euforyczne efekty działania narkotyków. Dlatego też niezwykle ważny jest kolejny etap leczenia. Radzenie sobie z uzależnieniem psychicznym. By osiągnąć ten cel prowadzona jest psychoterapia. Prowadzona jest w grupach i w trakcie spotkań indywidualnych. Spełnia kilka ważnych zadań:

  • Pozwala na uporządkowanie życia prywatnego.
  • Da nam możliwość znalezienia motywacji do leczenia.
  • Poznamy wszystkie negatywne skutki, jakie w naszym życiu wywołały narkotyki.
  • Pomoże nam to odzyskać wiarę, że życie bez narkotyku jest możliwe.

Tylko połączenie detoksykacji z psychoterapią pozwoli na wygranie walki z nałogiem.

 Zrób to dla siebie

Uzależnienie od narkotyków jest ciężką chorobą. Niszczy niemal każdy aspekt naszego życia. Wyleczenie poprzedza ciężka walka, ale na szczęście jest możliwa do wygrania. W profesjonalnym ośrodku znajdziemy pomoc. Pierwszy etapem jest detoksykacja, odtrucie organizmu i przywrócenie jego normalnego funkcjonowania. Po tym następuje psychoterapia, która pomoże zwalczyć uzależnienie psychiczne i pozwoli poukładać nam zniszczone życie.

Pan Lotto