Inspiracje i pomysły na spędzenie urodzin w plenerze

Urodziny to z pewnością najważniejszy dzień w życiu każdego człowieka. Kolejne różnice tego dnia przez niektórych są bardzo wyczekiwane, a inne osoby traktują je mniej entuzjastycznie, ponieważ jest sygnał starzenia się.

Jednak bez względu na to, urodziny to za każdym razem idealna okazja do świętowania, czy to w gronie znajomych i przyjaciół, czy też rodziny. Z pewnością, jednym z lepszych sposobów na celebrowanie tego dnia jest impreza w plenerze. Takie rozwiązanie daje sporo możliwości i pozwala w miły sposób spędzić ten czas w otoczeniu pięknej natury. Warto więc wiedzieć jak zorganizować takie urodziny w plenerze, na co warto zwrócić szczególną uwagę, jakie miejsce wybrać i jakie posiłki przygotować.

Jak zaplanować urodziny w plenerze?

Impreza urodzinowa w plenerze to świetne rozwiązanie, ale aby było ono udane, konieczne są odpowiednie przygotowania. Należy zacząć je wystarczająco wcześnie, aby później nie stresować się, że z czymś nie zdążymy lub nie damy rady kupić niezbędnych rzeczy czy składników. Na tym etapie należy określić termin imprezy w plenerze, miejsce, w jakim ma się ona odbyć, ilość gości, jedzenie, napoje, dekoracje, wyposażenie np. stoliki, krzesła i wiele innych. Oczywiście przygotowania będą się z pewnością różniły w zależności od danej imprezy plenerowej, ponieważ urodziny, na które przyjdzie kilka osób, nie wymagają takich przygotowań jak duża impreza plenerowa na kilkanaście lub kilkadziesiąt osób.

Jakie miejsce wybrać i jakie aktywność zaplanować?

Wybór miejsca na urodziny plenerowe to najważniejszy etap planowania tego typu przyjęcia. Rozwiązań jest tutaj kilka, a ich dostępność zależy od tego, w jakim miejscu mieszka dana osoba. Właściciele domów jednorodzinnych mają uproszczoną sprawę, ponieważ imprezę plenerową mogą zorganizować w swoim ogrodzie, na tarasie lub nawet na balkonie, jeśli jest on wystarczająco duży. Mieszkańcy bloków, mają tutaj większy problem, tym bardziej, gdy nie posiadają działki. W takiej sytuacji, muszą wybrać imprezę w plenerze np. nad jeziorem, rzeką lub w innym miejscu. Dobrym rozwiązaniem jest także wynajęcie odpowiedniego miejsca na organizacje tego typu przyjęcia.

Oprócz samego miejsca warto także zadbać o różne aktywności, które będą rozrywką podczas imprezy. W tej roli idealnie sprawdzą się różne sporty drużynowe, takie jak gra w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona, czy różne zabawy szczególnie dla dzieci jak np. chowanego, berek itd. Ponadto, warto zadbać również o odpowiedni nastrój i zapewnić muzykę w miejscu imprezy, którą można będzie wykorzystać także do tańca, jeśli ilość miejsca na to pozwala.

Z czym należy się liczyć, organizując przyjęcie w plenerze?

Podczas organizowania takich przyjęć urodzinowych w plenerze, kluczową rolę odgrywa oczywiście pogoda. Najlepszym okresem na organizowanie tego typu urodzin jest późna wiosna, lato, a czasami także wczesna jesień, choć w tym okresie temperatury mogą być już dość niskie. Jeśli chodzi o porę dnia, to z pewnością późne popołudnie i wieczór będą najlepsze na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie w lecie późniejsze godziny będą dobrym rozwiązaniem, ponieważ temperatura wtedy jest nieco niższa, przez co można spędzić ten czas w bardziej komfortowych warunkach. Oprócz tego należy wcześniej sprawdzić prognozę pogody na dany dzień, aby uniknąć różnych nieprzyjemnych i niespodziewanych sytuacji w postaci silnego wiatru, opadów deszczu, czy nawet burzy, która nie tylko może skutecznie przepłoszyć wszystkich gości, ale także zniszczyć wszystkie przygotowane dekoracje, jedzenie itd.

Jakie posiłki najlepiej sprawdzą się na imprezie plenerowej?

Nieodłącznym elementem każdego przyjęcia urodzinowego jest oczywiście jedzenie. Organizując urodziny w plenerze, zadbanie o odpowiedni poczęstunek dla gości może być dość trudne, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest grill ogrodowy, który pozwoli na przygotowanie wielu ciekawych i smacznych dań, które z pewnością przypadną każdemu do gustu. Można postawić na prostotę i przygotować kiełbaski z grilla, szaszłyki z mięsem i warzywami, karkówkę, pieczone ziemniaki i inne warzywa, grillowane żeberka czy ryby lub spróbować samemu stworzyć swój własny zestaw dań z grilla i zaskoczyć tym gości.

Redaktor MK